Ons jaarlijks festival DE SELL KEUKEN poolt Allen mee, het is voor a.p.c. Reikhalzend wordt door menigeen in A.F.C. uitgekeken naar het bulletin, waarin de jaarlijkse kienavond staat aangekondigd. Want, niet alleen, dat men dan de kans krijgt om voor een prikkie wild op de Kerstdis te krijgen; deze aan kondiging betekent tegelijk, dat de jaar lijkse trits van festiviteiten weer is aan gebroken. Wanneer in deze periode meestal de velden worden afgekeurd blijft toch de band bestaan. Kienen. Op 21 december kwamen zo'n 140 A.F.C.-ers naar het Clubhuis om zich eerst de lippen af te likken bij het ge zicht van de prijzentafei. De clubavond commissie met Jan de Vries aan het hoofd stond er trots bij te kijken. En die trots was gerechtvaardigd. Het vele wild was omlijst door talrijke gebruiks voorwerpen. De avond zelf bracht nog een primeur. Behalve de ons bekende kienmasters be klom op een gegeven moment Cor van Peperzeel als zodanig het podium. Een succes, mensen. Niemand zal daaraan twijfelen. De manier, waarop hij de bad jas aan de winnares Puck (van Chris Schroder) uitreikte, vormde een variété nummer op zichzelf. Het moet gezegd, dat Puck voortreffelijk weerwerk leverde. Menigeen ging met fvinst naar huis. De grootste winst (financiëel gesproken) ging naar het trainingsfonds. De eer ging, zoals gezegd naar Jan de Vlies c.s. De vice-voorzitter, die zo tegen het eind van het jaar altijd pleegt de vacan- tie-houdende voorzitter te remplaceren mocht het bedrag in ontvangst nemen en direct weer overdragen. Nieuwjaarsdag. Onze geheugen-steuner Chris Schroder had de E.C een hint gegeven, waarvoor deze gevoelig was. Een week later stonden in het wekelijkse Bulletin de samenstel lingen der sixes te prijk. Er was een zestal spillen, een zestal keepers, een Be- stuurs-zestal etc. Dit laatste zestal dacht, dat dit tour- nooi een grappig tournooi zou zijn en had zich vermomd in een soort Frêles Jacques-Dorus. Hoe levensgroot was hun vergissing. Niet, dat hun costuum (teza men vormend Goed Genoeg 1960) geen succes had bij tegenstanders en het on danks de slechte weersomstandigheden nog tamelijk talrijke publiek. Dat wel. (In het volgende nummer hoop ik een foto te publiceren, dan kunt U zich over tuigen). Maar het tournooi had nu eenmaal een ander karakter, dan dit zestal dacht. Er moest gejenst en gejast worden; men moest kwaad naar elkaar kijken; men moest desnoods het veld uitlopen. Tja, en dat wist dit zestal niet. Na spannende strijd tussen de sixes van Henne Boskamp en Harry Smit mocht het laatste team zich winnaar van het tournooi noemen. Even voor dat de Nieuwjaarswens zou worden uitgesproken reikte vice-voorzitter Steensma de prijzen uit, waarbij de scheidsrechters Jo Bakker, Frits van Klin ker, Gijs Nyman en Louk Woudstra niet werden vergeten. Hij kon daarbij mededelen, dat dit tournooi weer een jaarlijks terugkerend evenement zal worden. Mocht op Nieuw jaarsdag niet gespeeld kunnen worden, dan zal aan het eind van het seizoen worden aangetreden. De hoofdprijs zal worden een eeuwig durende wisselprijs. Jaap a Cohen biedt deze beker aan. Wij zijn benieuwd, welk team het eerst de Jack Junior Cup in bezit zal nemen. Een half uur na deze prijsuitreiking beklom de tweede voorzitter alweer het podiumpje, nu om de talrijke leden een goed I960 toe te roepen. De voorzitter en de penningmeester waren buitenlands met vacantie maai stuurden een telegram. Ook secretaris Van Teunenbroek gaf vanuit het zieken huis door middel van een telegram van zijn medeleven blijk. De samensteller van de Nieuwjaarswens had aan vice-voorzitter Steensma verzocht hem niet alle gras voor de voeten weg te maaien, zodat deze met een kort, kern achtig speech je kon volstaan. Na het zingen van ons clublied, kondigde de kreet: „Thomasvaer en Pieternel" het evenement van de middag aan. (Ik moge U nu naar elders in dit blad verwijzen). Oudejaarsavond. Op 17 januari kwamen slechts weini gen bijeen, om de 12 gongslagen aan te horen, die aankondigden, dat onze goede club 65 was geworden. Deze bijeenkomst schijnt zich zelf te hebben overleefd. Heel vroeger was het de gewoonte, dat een aantal mannen zich rond de kachel schaarde en onder het genot van een Goudse pijp oude herin neringen ophaalde. Later werd de avond opgefleurd met bridgedrives of anderszins en van nog meer recente datum is het optreden van artisten. Deze avond is echter voor velen die de volgende dag ook op uitbundige wijze aan het jaardiner deelnemen echter te veel van het goede. Het was deze keer jammer, dat toch nog enige leden, onbekend met de ge schetste tendenz naar de donkere Wan delweg waren gekomen. Vice-voorzitter Steensma maakte in zijn toespraakje gewag van deze teleurgestel- den. Met een toch nog uitbundig gezon gen „Lang zal ze leven" werd het officiële gedeelte van deze avond gesloten. Jaardiner. Op 18 januari hebben 89 ereleden, le den van verdienste en functionarissen de vijf en zestigste verjaardag van A.F.C. op luisterrijke wijze gevierd. Alle omstandigheden werkten hiertoe mede. Maar laat mij U zonder al te veel franje de gebeurtenissen noemen. gebr. plieger heerlen, amsterdam Zo tegen achten kwamen de laatste deelnemers binnen, die al een vrolijk deinende menigte moeten hebben aan getroffen. Half negen gingen we aan tafel. We, dat waren o.a. onze eregast de Heer J. Jaspers, voorzitter van de A.V.B. en het bijna geheel volledige eerste elftal. Tafelpraeses Willy Brusse, die zich weer op zijn bekende vlotte manier van zijn taak heeft gekweten, opende en gaf het woord aan voorzitter Kappelhoff, die het wel en wee van A.F.C. schetste. Hij maakte de aanwezigen erop opmerk zaam, dat onze 65-jarige club nog twee leden heeft, die 60 jaar als zodanig staan ingeschreven. Onder luid applaus speldde hij de A.F.C .-Ridders Jacques van Ooy en 1'eet Scheepens een gouden insigne op „het gouden zestigje". Later op de avond vonden nog twee eervolle benoemingen plaats t.w. het ere lidmaatschap van secretaris Wim van Teunenbroek en de benoeming tot A.F.C. Nobelprijswinnaar van Arnold Bos. Terwijl zo de verschillende gangen van het uitstekende menu alle eer werd aan gedaan wensten Harry Prent namens A.C.C. en Jaap van Nek namens A.B.C. de A.F.C. geluk, waarbij de laatste een bal ten geschenke aanbood. Nadat Jacques van Ooy, Arnold Bos en Henk van Teunenbroek hadden be dankt voor de hun aangedane eer (de laatste namens zijn vader, waarbij hij een rondje cognac aanbood) vroeg Henne Boskamp onze aandacht met een goede, gloedvolle speech. Erelid Dick Bessem, voorzitter van de Stichting „Goed Genoeg" had al eerder de aandacht van de aanwezigen op het belang van dit lichaam gevestigd. Zoals ik reeds mocht opmerken telde deze buitengewoon feestelijke verjaardags viering vele hoogtepunten en het is moeilijk om daaruit nog een top te halen, ook al omdat zo'n viering niet onopge merkt aan een verslaggever behoeft voor bij te gaan. De rede, waarbij A.F.C.'s eregast Joh. Jaspers blijk gaf drommels goed te be grijpen, waarom hij was uitgenodigd vond ik ronduit meesterlijk. Misschien legde hij iets te weinig nadruk op het feit, dat A.F.C. dit lustrum, waaraan verder weinig officieels gedaan wordt, gaarne in aanwezigheid van de hoogste autoriteit in de Amsterdamse voetbalwereld wilde vieren. Dat mag zijn, maar nogmaals onze indruk was meesterlijk. Om een uur, na de heerlijke ijstaart, waarvan iedereen geloof ik nog wel een stuk had gelust, sloot praeses Brusse de bijeenkomst en zijn we nog lang gezellig bijeen geweest bij de voortreffelijke mu ziek van het duo Tokkie-Vogel. J. T. S. 4

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 4