f Marshall Eer Afscheid A.F.C. Nobelprijs A. Jansen f ©awes- en Herenschoenen PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor A.p c. Op de zondag, waarop het eerste elftal tegen Hercules speelde, was A.F.C. weer droevig genoodzaakt de clubvlag halfstok te laten waaien. Een onzer donateurs en trouwe bezoekers van de wedstrijden van A.F.C. en A.C.C. had enkele da gen tevoren plotseling afscheid van het leven genomen. Enige ja ren geleden was hem van medische zijde reeds aangeraden grote span ningen te vermijden. Onder andere hierdoor vermeed hij soms de wedstrijden van het eerste, maar bij de Zatten, waarin zijn schoonzoon speelde, ontbrak hij zelden. Voorzitter Kappelhoff herdacht in de laatste bestuursvergadering in sobere bewoordingen de per soon van de Heer Jansen. A.F.C.'s deelneming gaat uit naar Mevrouw Jansen en Anny en Dick Disselkoen, die van ons medeleven overtuigd kunnen zijn. Hij ruste in vrede. Het thema van het speech je was de reeds in het Bulletin over Chris geplaat ste zin, dat alleen hij in de beroemde wedstrijd K.V.V. 2—A.F.C. 3 het hoofd koel had weten te houden en aldus de promotie bewerkstelligde. Als afscheidscadeau bood A.F.C. het vertrekkende echtpaar een ets van oud Amsterdam aan. De bij het afscheid aanwezigen zongen Chris en zijn vrouw de beide coupletten van het A.F.C.-lied toe. J. T. S. ging bewijst, waarbij zijn werkzaamheden voor de voetbalpool wel het belangrijkst zijn. Arnold was verrast en ontroerd. Nu dat hij verrast was konden wij ons wel voorstellen, aangezien wij hem een oor konde met een andere naam ter tekening hadden voorgelegd! De heer Jaspers, die al dadelijk blijk gaf ons wel ,,door" te hebben, hield een uitnemende, geestige rede, waarin hij ons volle medewerking toezegde bij onze ver huizing naar het nieuwe complex. Harte lijk, zeer hartelijk dank! Nadat Harry Prent en Jaap van Nek hartelijke woorden hadden gesproken, res pectievelijk namens A.C.C. en A.B.C., ver kreeg Henne Boskamp het woord namens het eerste elftal. Hij deed dat voortreffe lijk en als hij niet zéér binnenkort slaagt voor zijn doktoraal examen in de rechten, zal dat niet aan zijn praten liggen! Onder doodse stilte nam onze nestor Jac. van Ooy het woord om te danken, mede namens Peet Scheepens, voor de on derscheiding die hem werd uitgereikt. Tevens sprak hij zijn vertrouwen uit in de gang van zaken in onze club en in het bereiken van het gestelde doel: een waar dig A.F.C.-huis op ons nieuwe complex. Dick Bessem sprak goede en verstandige woorden over de stichting Goed Genoeg, waarschuwde voor de moeilijkheden die zich ongetwijfeld nog zullen voordoen, doch die met aller medewerking hopelijk opgelost kunnen worden. Tenslotte dank te hij tafelpraeses Willy Brusse voor zijn meer dan uitstekende leiding. Nadat Henk van Teunenbroek namens zijn va der iets had aangeboden dat de koffie een nog betere geur verleende, keken wij op ons horloge. Het was half twee!! Wel een beetje laat, maar geen bezwaar om nog een paar uur gezellig bij elkaar te blijven, onder het genot van een genoeg lijk stukje muziek. Om vier uur kwam het einde van Deel I van het feestprogramma. Ik geloof te mogen zeggen, dat het was een goede en stijlvolle avond. A.F.C. waardig. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 En zo gaan wij weer verder onze plicht te doen, hetzij op het veld, hetzij in wel ke functie dan ook, voor onze club, voor onze A.F.C., die wij allen het voorrecht hebben te dienen. G. H. H. KAPPELHOFF. Tijdens het jaardiner, wijzigde voor zitter Kappelhoff de gezellige bijeenkomst plotseling in een (overigens even gezel lige) Buitengewone Algemene Vergade ring. Hij maakte de vergadering bekend met het Bestuursvoorstel om de eerste secre taris der A.F.C., E. W. van Teunenbroek, te benoemen tot erelid. Enorm applaus steunde dit voorstel. Wij wensen ons kei'sverse erelid geluk met deze onderscheiding en spreken ge lijk onze hoop en verlangen uit hem spoedig zijn ziekbed te mogen zien ver laten. Intussen menen we U deelgenoot te mogen maken van de verrassing van onze zieke. Vanzelfsprekend had Wim al vanaf zes uur in gedachten de gang van zaken in het Apollo-Paviljoen gevolgd. Van zeven tot acht had hij nog bezoek van twee A.F.C.-ers, doch daarna was hij alleen met zijn gedachten: „Nu kondigt Willv Brusse de laatste ronde aan; nu spreekt Henk Kappelhoff; Zou de Nobelprijs winnaar al bekend zijn?" Te tien uur sliep Wim in. Om drie uur in de nacht wilde hij zich omdraaien om de nachtzuster te bellen voor zijn medicijn. Toen viel zijn oog op een spoedbrief van de voorzitter. „Wat kan de voorzitter me nu met zoveel spoed midden in de nacht nog willen mede delen?" Hij maakte de brief open en las van zijn benoeming. Achterover vallend in de kussens liet hij zijn gevoelens de vrije loop. J. T. S. Voor, en ook nog wel in de jaren direct na de oorlog, verloor A.F.C. vaak prominente voetballers aan het toenma lige Nederlandsch-Indië: Zaken gingen en gaan nu eenmaal en altijd voor het meisje. Tegenwoordig verliest de club regel matig mannen, die hun geluk elders in de wereld gaan beproeven. Hetzij, dat men een baan bij een Nederlandse firma met vestigingen in den vreemde ambieert, hetzij, dal men zich blijvend elders vestigt. Chris de Looper en zijn vrouw heb ben het laatste gedaan. Zij gaan trachten in Australië een toekomst op te bouwen. Bij monde van de tweede voorzitter moest A.F.C. op 3 januari Chris uit luiden. 's Morgens had Chris nog een fenomenale partij gespeeld tegen J.O.S. 2. Toen, lang geleden, Gé Bosch tot ere lid werd benoemd, heeft deze pur sang A.F.C.-er deze prijs ingesteld. Die A.F.C.-er, die buiten zijn even tuele functie, in het afgelopen jaar of in een reeks van jaren, veel activiteit ten nutte van de Vereniging ontplooit, wordt Nobelprijswinnaar. Dit jaar is deze grote eer te beurt gevallen aan Arnold Bos voor het vele werk, dat hij naast zijn bestuursfunctie, voor A.F.C. verzet. Arnold, nogmaals onze felicitaties. J. T. S. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 2

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2