e A.F.C. 65 jaar No. 6 Van de brug (Uit is de Schakel die komt hinden <De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam-W. 38e Jaargang Januari 1960 Uw bestuur be sloot het 65-jarig bestaan alleen in tern te herdenken. Een dertiende lus trum is tenslotte geen officieel jubi leum en feest vieren kost geld. Ons budget laat geen ex tra-uitgaven toe en om voor dit doel gelden te onttrekken aan onze reserve, hebben wij niet verant woord geacht. Geheel onopgemerkt gaat het 65-jarig bestaan inmiddels niet voor bij. Als ouverture hebben wij op 18 dezer ons traditionele jaardiner gehouden, waar over straks meer. Op 13 februari volgt in het Carlton Hotel een feestavond met souper. Moge de zaal te klein blijken! Tenslotte vindt nog een etentje plaats voor bestuur, ereleden en leden van ver dienste met hun dames. O.a. i.v.m. de ziekte van ons jongste erelid, scriba Wim van Teunenbroek, is dit uitgesteld, ver moedelijk tot zaterdag 2 april a.s. Ons jaardiner. Een record aantal deelnemers, niet min der dan negenentachtig, kwam 18 januari j.l. bijeen in het Apollo Paviljoen. De stemming zat er vlug in en het nuttigen van enkele versnaperingen viel in dusda nig goede aarde, dat tafelpraeses Willy Brusse moeite had om ons tegen kwart voor negen aan tafel te krijgen. Ter ge legenheid van de lustrumviering hadden wij een ere gast, in de persoon van de heer Joh. Jaspers, voorzitter van de afd. Amsterdam van de K.N.V.B. Tot ons bij zonder groot genoegen waren bijna alle ouderen aanwezig, zo hadden wij o.a. in ons midden onze vier ridders; Peet Scheepens, Jac. van Ooy, I. Galavazi en Piet Heimig. Na het vlotte welkomst woord van de tafelpraeses werd het Wil helmus gezongen, waarna wij ons het eer ste deel van het voortreffelijk verzorgde diner goed lieten smaken. Vervolgens ver kreeg Uw voorzitter het woord, die sprak over de dankbaarheid die wij A.F.C.'ers gevoelen een dergelijke club de onze te mogen noemen, over de vreugde nog zo vele ouderen in ons midden te mogen hebben, gelukkig naast vele jongeren, w.o. het vrijwel complete eerste elftal. Hij me moreerde de goede resultaten van onze eerste vier elftallen, die geen van alle een lagere plaats op de ranglijst dan de vierde innemen en diverse herdenkingsdata. Zo is het 25 jaar geleden dat I. Galavazi van de toenmalige A.V.B. het Bondsonder- scheidingsteken ontving; eveneens precies een kwart eeuw geleden bood Dick Bes- sem ons zijn prachtige clublied aan, dat voor het eerst werd gezongen aan het jaardiner ter gelegenheid van ons 40-ja- rig bestaan, welk diner toen voor het eerst werd gegeven in het Apollo Paviljoen. Verder is het dit jaar 25 jaar geleden dat ons tegenwoordige clubhuis aan de ver eniging werd aangeboden, aan welke ge beurtenis Henk Esser zijn eerste grijze ha ren te danken heeft gehad. Maar deze schepping heeft ons in 25 jaar zóveel vreugde gegeven, is zovele malen de plaats geweest waar uiting werd gegeven aan grote clubliefde, dat het dit kleine offer wel waard is geweest. Hij zou die grijze haren trouwens nu tóch hebben gehad! Daarna bracht hij warme hulde aan 1'eet Scheepens en Jac. van Ooy die bei den meer dan 60 jaar lid zijn van A.F.C. Onder donderend applaus reikte hij aan beiden een gouden speld uit, met het ge tal „60". Vervolgens haalde hij de ivoren voorzittershamer te voorschijn in het grijs verleden geschonken door de vader van ons trouwe lid Otto van Rijn aan on ze onvergetelijke Schaf Scheepens die slechts bij bijzondere gelegenheden wordt gebruikt. Zoals bij A.F.C. wel meer is ge beurd werd de reünie omgetoverd in een algemene vergadering. Hij gewaagde van de diepe spijt die wij allen gevoelen, dat onze secretaris Wim van Teunenbroek, door ziekte helaas verhinderd was aan wezig te zijn. Nu het dertiende lustrum aanleiding geeft tot benoeming van een erelid, stelt hij namens bestuur en ere leden voor als zodanig te benoemen de heer E. W. van Teunenbroek, als erken ning voor de langdurige uitstekende diensten door hem aan A.F.C. bewezen. Met een ovatie wordt dit besluit bekrach tigd. Een renbode brengt de gelukkige tijding naar de zieke Wim van Teunen broek, die echter door een speling van het lot juist zijn nachtrust is ingegaan, alle afspraken met nachtportier en nachtzus ter ten spijt! Op wel zeer originele ma nier verneemt Wim zijn benoeming tot erelid, n.l. om 3 uur 's nachts als hij naar een slaappilletje grijpt en de brief vindt! Of het geholpen heeft weet ik niet, maar een feit is, dat het pas benoemde erelid de volgende dag een stuk beter was! Het zou mij te ver voeren het diner op de voet te blijven volgen. Volstaan moge worden met het volgende: Arnold Bos ontving de Nobelprijs, als erkenning voor de vele diensten die hij, nog afgezien van zijn bestuurslidmaatschap, aan de vereni-

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1