Bequnstiqinq v.\n onze aöveRteeRöeRS, houdt öe schakel in stand Henk Esser was, als voorzitter, een gentleman, [een lord, Wil Brusse is meer boertigdie zijn gijn over [ons stort Jo Wijnand zegtin A.F.C. zijn allerhande [krachten Die onze club, in heel het land, te saam een [topnaam brachten! P. En voetballen, mijn Thomasvaer, hoe zit het daar [nu mee Zijn onze tegenstanders soms beducht voor A.F.C.? T. Nou ja, hoor es, daar vraag je wat! Verleden [jaar vast niet! Toen zaten w'in de piepzak Nel, toen hadden [ive verdriet! P. We bungelden steeds onderaan, je zult het niet [geloven: Hoe er gezwoegd werd en gewerkt, we gingen [niet naar boven! Die jongens deden heus hun best maar't wou [geen wedstrijd lukken. We moesten, voor de zwakste clubs haast ied're [zondag bukken! Gelukkig ging, begin van't jaar, geen enk'le [wedstrijd door, Zodat Aafcee geen wedstrijd won, maar ook [niet één verloor! Dat gaf de burger weer wat moed, we bleven [vurig hopen En we zijn, in het nieuwe jaar, langzaam omhoog [gekropen! Kunst, dat het echtpaar niet ontgaan was, dat we het seizoen konden afsluiten met zeven kampioenself tallen. Voor dit jaar is Thom niet zo optimistisch, maar alles kan nog meevallen natuurlijk. Aan de zestigste verjaardag van onze medewerker A. B. Melchers werden de volgende woorden gewijd: P. Vriend B. S. Ie Marché, die in de Schakel [dichtwerk pleegt, En daarmee jaren lang menige vulpen heeft [geleegd, Werd 60 jaar en A.F.C. en nog veel and're mensen, Grepen de kans om onze vriend hart'lijk geluk [te wensen! T. We willen graag nog jaren lang zijn dicht- [juweeltjes lezen Dat men zijn pennevrucht waardeert, heeft men [hem vaak bewezen! Met de bouw van sporthallen in Amsterdam wil het maar niet vlotten, ondanks de in de louwmaand ge houden collecte. Beter gaat het met de pool in zijn huidige vorm. De aanvallen, die in de vorm van een wetsvoorstel op dit spannende vermaak worden onder nomen, geeft ons tweetal aanleiding tot de volgende opmerkingen: P. Nou Tom, schreeuw dat niet zo hard, want er zijn, [altijd Hén, Die in een onschuldig vermaak een spel des [duivels zien! T. Dat is natuurlijk hun goed recht, maar Nellie, [hoe het zij, Als je bezwaar hebt, doe het niet, maar laat [een ander vrij! Het is een kansje wagen gaan voor maximaal [twee piek! Dat eeuwige gemoraliseer, dat maakt me moe [en ziek! Op wie U stemt, 't doet er niet toe, maar'k [adviseer: stem niet Op hem of haar, die met geweld, die pool van [ons verbiedt! P Zeer juist en 'k wil daarbij nog even dit gaan [zeggen: Laat U nooit door een minderheid gewoon aan [banden leggen! Natuurlijk werd ons verhaald, dat Ties Gerrits en Piet van der Velden Erdbrink de A.F.C.-Nobelprijs werd toegekend. En even natuurlijk kwam ons tweetal toen via de rood zwarte bus, waarin het bespaarde verma kelijkheids-kwartje behoort, op het door Siem de Waal beheerde trainingsfonds. Koop een aansteker, werpt Uw kwartje in de bus, koopt voor 2.50 een kans op de gasgeyser, kortom versterkt het fonds, want, zo zegt Thom: Goed trainen is voor onze boys beslist een eerste [eis Trainen is net zo nodig als, bijvoorbeeld, drank [en spijs! Ik wil je dus bezweren jongens, blijf het goed [met ons menen En blijf maar trainen, trainen, trainen, altijd [trainen! Onmiddellijk hierna laat begeleider Steensma het voorspel van een liedje klinken en op de wijze van .Marina" gaat het eerste, bij deze wens behorende liedje de lucht in. I. We willen dit seizoen zo graag eens juichen. Kom jongens, gooi de boel nou niet in duigen! Je moet jezelf en ons straks overtuigen: We willen het bereiken dit seizoen! Je hebt het vast en zeker in je botten Maar ja, het moet ook ied're week weer vlotten! Dan zul je eens wat zien; dan komt ten slotte Ook voor ons eerste elftal: kampioen! Refrein: Beiden: Blijf trainen, blijf trainen, blijf trainen! Dat brengt ons beslist aan de top! Blijf trainen, blijf trainen, blijf trainen! Vooruit, A.F.C., zet 'm op! Zo moet je beginnen, Om te kunnen winnen, Richt daarop altijd je zinnen: Een plaats in d'eerste klas! Zet een team op poten, En wees maar vast besloten Om je spirit te vergroten Kom, geef altijd vol gas! II. Om Henne, als de spil, moet alles draaien, Al zal zijn hemd ook uit z'n broekie waaien! Al is z'n temprament ook vaak gelaaien, Zijn mannetjes staan altijd voor hem klaar! Ze moeten eindelijk wel triumferen, A Is zij maar slagen weten t'incasseren En zij zich maar niet laten deprimeren Dan zijn we eerste klas het komend jaar! Refrein: 13

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 13