Nfeuw/jaarsu/ens van Thomasvaer en Pfeternel '60 1 i 12 poolt allen mee, het is voor a.f.c. Tja, Jaap a Cohen heeft het zich zelf op de hals gehaald. Hij heeft Thomasvaer en Pieternel telken- jare op andere wijze hun entree laten maken en het bedenken van een nieuwe manier kost hem elk jaar heel wat hoofdbrekens. Dit jaar kwam Thomasvaer (Jaap beeldde dit keer zelf deze rol uit) opgetooid met feestneus, feestmuts en behangen met serpentine. Nauwelijks was het hem begroetende applaus ver stomd of hij begon: Hier komt dan weer Uw Thomasvaer hij heeft [zijn feestneus op Hij heeft een borrel in het lief en 'n feestneus op [zien kop. Nadat hij voor de feestattributen een verklaring had gegeven, kwam hij echter, geschrokken, tot de volgende ontdekking: Mijn hemelwaar is Pieternel; Die heb ik glad [vergeten! Net hebben we nog, met elkaar, in 't kleedlokaal [gezeten! Hé, Nel! Nel Bonking niet ook niet Nel Sabelson 'k Bedoel mijn januari-Nel. Dat 'k die vergeten kon! Maar kijk, wat ziet mijn lodd'rig oog? Daar-zit ze, [in de stalles! Ze laat me in mijn hempie staan! Zeg nou dat dat [niet mal is! Tegelijk met Thomasvaer ontwaart het mudvolle clubhuis onze Pieternel en een oorverdovend handge klap verraadt dat. Eerst sputtert Pieternel nog wat te gen, maar na het volgende dialoogje komt ze toch op het toneeltje: Zeg Piet, doe jij vandaag niet mee? Wat moet [dat nou, mijn smoeltje? Je blijft toch niet de hele middag plakken [op je stoeltje? Nou zeg nou wat? De p. in hè, omdat 'ik vast [ben begonnen Maar meid, dat komt door de auteur, die heeft [het zo verzonnen P. Zeg jij dan alles wat die man je voorschrijft, [stuk verdriet! Zeg jij dan maar wat hij gebiedt, ik zeg: [ik doe het niet! Ik zeg je dat het teamwork is. Ben jij dat [soms vergeten! T Het teamwork tussen man en vrouw, nee, dat [zal ik niet weten! 't Is net zo als bij A.F.C.: een ploeg vormt [één geheel En elke medespeler is gewoon een onderdeel! P. (bijna wanhopig) Waarof ik ook met j' over praat ['t wordt altijd A.F.C.! Ik wilde wel dat je wat meer aan and're [dingen dee! T. Wel hier en ginder, wees nou blij dat ik mijn [club aanbid Plaats dat ik, met een fikse dronk, in een link [kroegie zit! P. Link is het niet, maar toch hoor ik de zucht [van meen'ge gade Je drinkt bij jouw geliefd Aafcee, beslist geen [limonade! T. Toch heb ik lol en ken voor jou vandaag niet [zo veel vrees Nog maar een poepie dagen Nel, dan trekt [Aafcee van Drees! Dan zijn Jo Hurwits' zorgen weg dan is er [geen tekort Het wachten is dus tot Aafcee straks [vijfenzestig wordt! Maar blijft dat zo, mijn Nellebel? Kom jij niet [op mijn vlotje? Of'k doe vandaag alleen de wens, of jij komt [hier: wat mot je? P. Tom, Tom, ik hou niet van geweld ik zal dus [maar weer komen Om met jou over A.F.C. een uurtje te gaan bomen! Piet is het oneens met het uiterlijk van haar gemaal en trekt hem de feestartikelen van het lijf om ze aan de kinderen, die en passant worden herinnerd aan hun plicht om 7 uur het Clubhuis te verlaten, te geven. Maar dan branden ze eerst goed los. Allereerst wordt het verschil in prestaties van het eerste elftal behandeld. Verleden jaar de rode lantaarn en nu wonnen we uit, nog wel, met 3—1 van Baarn. Met haar vrouwenogen heeft Pieternel niet alleen ge zien, dat onze jongens nu vol vuur spelen, maar ook, dat hun gedrag keurig is. Thom knoopt aan deze opmerking een boetpredika tie vast, die hen, die van een voetbalclub een boksclub zouden willen maken, de rillingen over het lichaam moet hebben gejaagd. Dan gaat hij verder: T Willen we dan, enthousiast, bij het begin beginnen? We haalden net een jaar geleên '59 binnen. Jan Snelleman als Thomasvaer, was zo als steeds [in vorm. Want Janneman kient niet alleen, hij Thomasvaert enorm. P Helaas, geen enk'le Thomasvaer kan ik lang bij [me houden Ik heb alweer een nieuwe man en't is nog [wel m'n oude! T. 'k Ben net zo oud als A.F.C.dus dat loopt [nogal los! P. Nee, net zo oud als A.F.C. is erelid Gé Bosch! T. Het scheelt twee dagen, weet je dat? P. Die vreugde zal je smaken Maar juist op tijd om A.F.C.'s geboorte mee te [maken! Gé Bosch, je krijgt voor clubliefde van mij [beslist een tien Maar'k zou je graag, bij A.F.C. wat vaker willen [zien! Kom dit jaar eens naar't jaar diner als zij [haar lustrum viert Of is zo'n drinken eetpartij je ietwat te gespierd? Dan maak je ook Wil Brusse mee, als tafelpraeses [dan Men heeft verteld, dat onze Wil er zeker iets [van kan! T. En of ik heb me goed vermaakthij heeft [veel flux de bouche Zijn maiden speech was kolossaal 't was net [een warme douche!

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 12