Mixed Pickles poolt aLLen mee, het is voor a.f.c. Samenvoeging? ^~^nze vriend James, voorzitter van Ajax en donateur van A.F.C. schrijft ons het volgende: Beste Vriend Wijnand, Je Mixed Pickles gelezenen valt daarop wel het een en ander te antwoorden, hetgeen ik gaarne in de A.F.C. Schakel zou willen doen, vertrouwende op gastvrij onderdak. UiteraardRed.) Dat je als je mening te kennen geeftdat vermenging gebaseerd is op het eigen belang van de semi prof clubs, en niet op het belang van de spelers, treft mij bepaald onaangenaam. Een vermenging zou bijv. de belangen van A.F.C. en Ajax gelijkmatig dienen „beter voetbal en meer publiek" (wat zou ik onze eerste amateurs graag in jullie A.R.O.L. tournooi zien). Een speciaal Ajax belang zie ik er echt niet in, wel een belang voor de spelers. En als volgens jou mijn motivering „angst" fout is, nu beste Jo, zeg jij dan maar eens wat of het nu eigenlijk wel is. Dat eerbare, sportieve lieden als de Heren v. Houten en v. Rijswijk, plotseling „zenuwlijders" geworden zijn, zou ik niet gaarne willen stellen. Bij deze Heren dus geen „angst", maar waarom zou ons hartje bang kloppen, zolang wij als eveneens amateur-Be stuursleden, slechts eerlijk recht vragen voor onze leden, onverschillig semi-profamateur of deel van onze grote jeugd afdeling? En nu beste Jo eens even heel eerlijk: Is het nu we! juist die schrijverij over die „jongens met hun zuivere amateur instelling, die nooit geld willen aannemen?" Stel nu eens dat 90 d 95% procent van de spelers beter over dit onderwerp kunnen zwijgen, simpel en alleen, omdat ze qua capaciteiten toch nooit voor betaald voetbal in aanmerking zouden ko men. Trek van het restant dan eens af die jongelui, die door de positie van Pa, de financiële welstand thuis, of door studie of relatie hun maatschappelijke positie zelf zullen verkrijgen, en vertel dan eens hoeveel jongens, die dus we! de capaciteiten hebben, en het geld best kunnen gebruiken overblijven, om geplaatst te worden in dat groepje van jongelui die zoals men zo mooi zegt „voor hun genoegen voetballen". Erg interessant om eens uit te rekenen Jo, hopelijk schrik je niet te veel van het resultaat. Je vertaling van amateur en prof, is aardig gevonden maar niet juist weergegeven, ik heb het nl. niet over heilige amateur" maar over „heilige amateurstaat"Dit is niet zo gek als jij het doet voorstellen, en na het bovenstaande, mag je het van mij rustig laten staan. Ditzelfde geldt voor je onjuiste overname van mijn woorden „ik ben half prof en half amateur". 7o zeg ik het niet, ik schrijf nl. half prof en half amateur voetballeider". Persoonlijk ben ik amateur en dat zal ik altijd blijven, maar leider ben ik van mijn gemengde Vereniging Ajax, waaraan ik al 40 jaar mijn hart gegeven heb. Tot slot het gedeelte „Finantieel". Ik wilde hiermede slechts zeggen, dat de semi-profs door het spelen in vertegen woordigende ploegen altijd bereid zijn de kassen van de K.N.V.B., de kassen van de plaatselijke Bonden en de kassen van andere sporten (N.O.C.) en instellingen, in het belang van de amateursport en de liefdadigheid te helpen versterken. En wat de Toto betreft, inderdaad gokken wil men toch, maar of men deze toto landelijk zo groot gekregen had, met het spelen op bijv. Zeeburgia 7—V.V.A. 7 meen ik toch echt te moeten betwijfelen. In het buitenland zou men beslist om je opvatting lachen, wij niet, wij beginnen pas en misschien, zal de amateurafd. het nog wel eens voorstellen in de Bondsvergadering. Al bij al schrijf ik dit alles alleen maar, opdat wij prettig naast elkaar kunnen leven, in wederzijds begrip, een begrip waarvoor ik bij jullie durf aankloppen, want geloof me Jo, ik hoop op deze vermenging maar dan alleen uit waardering voor onze lagere amateur-elftallen, dus als half amateurleider. Met hartelijk dank voor je vriendelijke woorden bestemd voor ons eerste elftal en onze eventuele verdere successen verblijf ik met sportieve groeten en al wat wenselijk is in het nieuwe jaar voor mijn tweede vaderland A.F.C. JAMES. (In een belangrijk opzicht blijf ik en naar ik in de laatste algemene vergadering uit de reactie op mijn woorden merkte blijven vele A.F.C.-ers van mening met Ajax c.s. verschillen. Wij wensen geen vermenging, omdat wij menen, dat deze door de semi prof clubs gezocht wordt teneinde enige van hun aanstaande werknemers aan goede sparring partners te helpen en om op zondagen, waarop hun eerste elftal uit speelt, toch aantrekkelijke thuiswedstrijden te kunnen organiseren. En met alle respect en dank voor Ajax,, wat die club in 30 jaar voor ons A.R.O.L.-Beker tournooi heeft betekend, ik vind de A.R.O.L. toch nog te belangrijk, om daarvoor Ajax III uit te nodigen. Want, dat heeft Galavazi in de vorige Schakel m.i. onweerlegbaar uiteengezet (jemig, I, we zijn het ééns!): het gaat hier niet om Ajax amateurs I, maar om Ajax III. En voor het overige ondersteun ik volkomen de wens van James Melchers, dat wij prettig naast elkaar kunnen leven in wederzijds begrip. Hup Ajax, word met je prachtige, snelle, sportieve team kampioen van Nederland!) Rectificatie. Het drukfoutenduiveltje heeft zich in de „Mixed Pickles" van de december-Schakel zo duchtig geweerd, dat het stukje „Typisch" een beetje onbegrijpelijk is geworden. Men gelieve te lezen: ....Want Melchers en zijn medestanders zien nu dus al twee clubs inplaats van één club. De amateurclub met het derde elftal als top en de semiprofclub bestaande uit eerste en tweede elftalDaarom is het sorry James ook zo kinderachtig om te honen over „Uw heilige amateurstaat". Cricket. TTet gaat de laatste tijd niet goed met A.C.C. Verleden jaar degradeerde het tweede, dit jaar eindigde het eerste onderaan en er is dus weinig reden tot juichen. En toch nu wij het laatste nummer van „Cricket" voor ons hebben liggen, waarin de Hollandse „Wisden", Brinio Kleefstra, iedere run en iedere gebowlde bal over het afgelopen seizoen heeft ge registreerd en geanalyseerd, blijken er lichtpunten te zijn en blijken er toch prestaties te zijn geleverd, die de moeite van het vermelden ook in de A.F.C.-Schakel waard zijn. Om in de tabellen van Kleefstra te worden opgenomen, moet een speler zes of meer innings hebben gespeeld met een gemiddelde van minstens 12, vijftien of meer wickets hebben genomen of vijf of meer slachtoffers hebben gemaakt als fielder of als wicketkeeper. Dat is dus niet kinderachtig! Welnu, op die basis komt Kleefstra in de eerste klasse A tot een lijst van 61 batsmen en 28 bowlers. De volgende A.C.C.-ers komen daarop voor:

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 10