rook De jeugd Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit poolt Allen niee, het is voor a.f.c. T~"|e competities vinden voortgang in een ongekend tempo en er zijn reeds enkele jeugdelftallen, die dicht bij de laatste wedstrijd gekomen zijn. In de afgelopen maand kon de Jeugd commissie voor het eerst ook enige malen spreken van een succesvolle zondag: toen wónnen n.l. meer elftallen dan wij neder lagen moesten incasseren. Er zit dus voor uitgang in, hetgeen ook geïllustreerd wordt door de minst-succesvolle elftallen, die nu, bijna althans, énige punten ver zamelden. Wegblijven zonder afschrijving komt af en toe nog voor. Bedenk toch, dat je niet alleen jezelf een partijtje voetbal ont neemt, jongens, doch dat vooral mede spelers, tegenstanders en je leider in de steek gelaten worden. Gevolg: een onge lijke strijd en dat is dan het onsportieve resultaat van je wegblijven. Kunnen wij afspreken, dat jullie in uiterste noodzaak afbellen, en dan in ieder geval vóór vrij dagavond 8 uur? Sportiviteit. Ontevreden zijn wij over de opvatting van sportiviteit die bij een aantal spelers van de Junioren A 2 leefde tijdens de wedstrijd tegen de Volewijckers. Onze tegenstanders konden door bijzondere om standigheden onmogelijk volledig op het veld komen, doch waren zo sportief toch te spelen, teneinde de A.F.C.-ers niet te duperen. Dat wij dan bij een grote voor sprong een soort afmaak-politiek gaan voeren, is wel zeer onelegant! Een ieder behoort ook onder dergelijke omstandig heden de hem aangewezen plaats te be spelen: dat backs ook maar doelpunten gaan maken, is niet juist. Bovendien deelt de Jeugdcommissie hierbij mede, dat het aanvallen van de doelverdediger door haar als onsportief wordt aangemerkt. Laten alle spelers er zich dus van ont houden in iedere wedstrijd en zeker in een wedstrijd als de bovenvermelde van de A 2 De Volewijckers-keeper zal zich die wedstrijd misschien nog lang herin neren. Gelukkig komt de goede zijde van de medaille meer voor. Zo kwamen scheids rechters van de Junioren A 1 en A 4 onze spelers complimenten geven voor de prettige, sportieve wijze waarop gevoet bald werd. De tegenstanders van A 1 (D.W.S.-A.) deelden volledig in dit scheidsrechterlijke compliment. Van de tegenpartij van de A 4 (H.R.V.C.) kon dit allerminst gezegd worden. J» Bakker A.F.C. Clubhuis Dank spreken wij gaarne uit voor de medewerking, welke wij van de Heer Hausel hebben mogen ondervinden. Enige maanden geleden geraakte Jun. A 3 zonder leider. De Heer Hausel was be reid deze taak op zich te nemen. Dat het elftal nu slechts één punt achterstaat op leider BI. Wit, is voor een niet gering gedeelte aan zijn leiding te danken ge weest. Standen. De standen zult U elders in dit num mer vinden. Indien U deze bestudeerd hebt, zult II het mij niet kwalijk nemen, dat ik voor wat de B-Junioren betreft herhaal, dat wij slechts dénken zwakker te zijn, doch dit veelal in het veld aller minst blijkt. Door die instelling vóór de wedstrijd wordt onze activiteit echter ge remd en zijn wij altijd iets later bij de bal, verliezen ieder sprintje, enz. Dat het onzin is een tegenstander bij voorbaat de overwinning toe te bedelen, bewezen de jun. B 1 (niet* ver van de onderste plaats) tegen BI. Wit (2de plaats). Zeer goed spel en grote activiteit bracht ons de volko men overwinning. Jammer, dat wij dit spel, die homogeniteit en die vriendschap ook in dit elftal zo weinig zien. De Junioren A tonen steeds beter spel. De A 1 spelen prima wedstrijden, de A 2 hebben een prima kans op de eerste plaats (3 punten voorsprong op de naaste con current), de A 3 hebben de kans in eigen hand (1 punt achterstand op BI. Wit, dat nog in de uitwedstrijd ontmoet zal wor den) en de A 4 spelen met afwisselend succes. Grensrechters moeten tegenwoordig bij iedere wedstrijd aanwezig zijn. Dit geeft wel eens moeilijkheden, maar de dreigen •de boete noopt iedere leider één of an dere oplossing te vinden. Die behoeven de leiders van de Jun. B 3 en B 6 niet te zoeken. Trouwe grensrechters zijn Wim Piepers en Hans Coeleman. Prachtig jon gens en zou dat niets zijn voor andere trouwe broer-supporters? De Welpen. Deze hebben dit najaar wel bijzonder lang kunnen spelen, doch nu hebben wij dan toch moeten besluiten tegen half december de training en wedstrijden voorlopig te beëindigen. Na de slecht- weer-periode kunnen wij dan met frisse moed de draad opnemen, waar zij is blij ven liggen. De voorwedstrijden van onze welpen waren bijzonder succesvol. Alle drie wer den gewonnen. Deze wedstrijden zul len in de toekomst ook afhankelijk zijn van de toestemming van het Bestuur van de K.N.V.B., Afd. Amsterdam. In ieder geval zullen wij tengevolge van het slechte weer dat in de komende maanden verwacht moet worden voorlopig geen wedstrijden aanvragen. De training van de Junioren wordt nog voorlopig gehandhaafd. Mochten de vel den echter slechter worden, dan zal de Jeugdcommissie ook de training van de Junioren moeten opschorten. Tot zolang: Profiteer van de trainingsmogelijkheid! Ziekenboeg. Met alle jeugd-zieken gaat het geluk kig snel vooruit. Vooral Hans Buiskool heeft het zwaar te verduren gehad. Mach tig je al weer bij de wedstrijden als sup porter gezien te hebben. Nu snel de al gehele genezing, misschien kun je dan nog tegen het voorjaar eens een partijtje mee spelen. De Kienmiddag voor de Jeugd is vast gesteld op zaterdag 19 december om 2.00 uur in het Clubhuis. Veel jongens ver wachten wij daar om te strijden om de vele prijzen, welke de J.C. weer heeft kunnen verzorgen. Ook de Coca-Cola- wisselbeker voor de meest succesvolle kie ner staat weer op het spel. Nog enige at tracties staan op het programma. H. W. VAN TEUNENBROEK. Dank en Nog Wat. Veel dank zijn wij verschuldigd aan de ouders van jeugdleden en A.F.C.-ers, die ons in natura of financieel steunden bij de organisatie van de kienmiddag voor de Jeugd. H. W. van T. 4

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4