Kroonenburq 7 6 Zatten Woninginrichting Adviseurs voor: Kantoren Vergaderzalen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Tegen Amstelzwaluwen, dat evenveel verliespunten had als wij, liep het al niet anders. Ook hier hebben wij in de twee de helft moeten opboksen tegen een achterstand, doch ook hier trokken wij uiteindelijk met 3—2 aan het langste eind. De volgende belangrijke wedstrijd tegen W.M.S. 11 bracht ons (natuurlijk weer na een 1—0 achterstand) via een 3—2 over winning op de tweede plaats met één punt voorsprong op dit elftal. Zoals U hierboven reeds heeft kunnen lezen heeft Lijnden II door een 5—4 zege een streep onder onze overwinningsreeks gezet. Wanneer U echter verheemt hoe deze uitslag tot stand is gekomen, rijzen de haren U te berge. Na een 1—0 voor sprong (ja, U leest het goed, VOOR SPRONG) ging de rust via een 3—1 ach terstand met 3—2 in. Met een fiks wind je in de rug zat er voor ons in de tweede helft nog alles in, doch het pakte geheel anders uit. Lijnden nam een 4—2 voor sprong, miste daarna een penalty ver volgens scoorden wij 4—3 en 4—4, waar na Lijnden het winnende doelpunt scoor de. Nog had de wedstrijd in een onbe slist kunnen eindigen, wanneer wij de, ons 10 minuten voor tijd, toegekende straf schop hadden benut. Door deze nederlaag staan wij relatief weer één punt achter op W.M.S. II, maar hoewel wij de kans niet meer in eigen hand hebben, zit er zeker nog perspectief in, wanneer U de stand van de kopgroep (bijgewerkt t/m 6 december) bekijkt. (Zie elders in deze Schakel, Red.). Enkele van de nog te spelen wedstrijden zijn: BI. Wit—A.F.C.; A.F.C.—Volewijckers; Voiewijckers BI. Wit; W.M.S. Vole wijekers en BI. Wit—W.M.S. FRED. Deze keer van ons zesde slechte maar ook goede berichten. De laatste zes maal verloren wij, tezamen met 26—10. Over het algemeen hebben wij in de voorhoede niet veel geluk gehad met doelpunten maken, talrijke kansen wer den gemist. Dit was meestal bij inciden tele aanvallen, want van overwicht op de vijand is bij ons helaas nooit sprake. De enkele harde werker niet te na ge sproken, wordt er in het zesde niet ge noeg energie verbruikt. Er eens flink tegenaan gaan en ook eens spelen als men de bal niet heeft, is bij ons een zeld zame gebeurtenis. i och wordt er enthousiast gespeeld, de opkomst is werkelijk prima en de stemming is steeds ook bij de verloren wedstrijden zeer goed. Dat wij bij een (soms flinke) achter stand niet de moed verliezen, blijkt uit de goede resultaten (soms winst) in de tweede helft. Gemakkelijk voetballen bestaat in deze klasse niet; in het algemeen twijfelen onze tegenstanders geen moment om ons, als we de bal in ons bezit hebben, direct aan te vallen en zeer dikwijls op een robuuste wijze. Spelers die niet van enige techniek ontbloot zijn, komen bij ons zeker niet tot hun recht, want meermalen worden zij ontmoedigd door de charges, welke tegen standers uitvoeren en waardoor zij niet zo kunnen spelen zoals zij willen. Met blessures valt het echter mee, op een kleine hersenschudding na van J. Cre- mers, die na twee wedstrijden afwezig heid j.l. zondag gelukkig weer hersteld, bij ons was opgesteld. Dat ik de vorige maal over het bijwo nen van de training heb geschreven, was persé geen vergissing. Wij hebben nog maar enkele wedstrijden te spelen en moeten zeker nog zes punten halen om ons veilig te stellen. We gaan samen werken om in de middenmoot te eindi- gen. TON. De hoop op betere resultaten is helaas niet bewaarheid geworden. Uit de laatste zeven wedstrijden behaalden we slechts 3 punten en staan nu dan ook op de één na onderste plaats met 1 punt meer dan nummer laatst, maar met 1 wedstrijd meer gespeeld. De stemming in het elf tal scheen gelijke tred met de resultaten te moeten houden, alhoewel dit de laat ste 2 wedstrijden al weer een stuk beter was. R.A.P. 4 thuis werd na een zeer slechte wedstrijd verloren", alhoewel de rust slechts met een 0—1 achterstand inging. Na het tweede tegenpunt zakte het moreel als de bekende pudding in elkaar en werd uiteindelijk met 0—4 ver loren. Bij H.R.V.C. 3 uit keken we met de rust tegel een 7—0 achterstand op, mede door het feit dat iemand zonder meer was weggebleven. Via een omzetting bereikten we een iets dragelijker resul taat: 9—4. J.O.S. 5 won mede door de scheidsrechter met 4—0. (3 buitenspel- doelpunten). Op 14 november eindelijk weer een zege. Bovendien een nuttige n.l. tegen B. Vogels 3, mede-gegadigde voor de laatste plaats: 0—4. St. Pancratius 3, dat nog voor de Kerst kampioen kan wor den, maakte korte metten met ons: 0—7. Tegen B.P.C. 3 werd een gelijk spel be haald, waarbij wij eigenlijk een puntje meer verdiend hadden. Zondag j.l. heb ben wij, weer eens met 10 man, de re turnmatch tegen R.A.P.volkomen on verdiend (voor de eerste keer) met 3—2 verloren. Met nog 3 wedstrijden voor de boeg en heel veel geluk, hoop ik U de vol gende maal te kunnen vertellen, dat we aan degradatie ontsnapt zijn. JAN VAN DIJK. De Zatten hebben alles verloren deze maand. Geen punten dus en geen genoeg doening. Geen genoegdoening omdat onze werk gevers niet met ons mee wilden gaan. Laat mij dit even uitleggen. ,,Het was aan de officials opgevallen, dat er iets haperde aan het elftal. Zeker de schoenen waren goed gepoetst en de costumes gestreken en de dassen keurig gestrikt. Een gat in de schoenzool was echter geen uitzondering en men kon zich spiegelen in de colberts. Om van de vou wen in de zelfbinders maar te zwijgen. Daar bijna al deze mannen een func tie bekleden begon men daarop aanmer kingen te maken. „Geen tijd om nieuw te kopen", was dan steevast het antwoord. Onze secretaris is toen, uiteraard met onze steun, een actie voor een koopmid dag voor de Zatten begonnen. De werk gevers hebben geweigerd mee te werken. U zult daarom tegen onze nette, doch oude pakken moeten blijven aankijken. En wat ik U bidden mag, til ons in 's hemelsnaam over die grote plas." Els en Dick Moesbergen hebben Jeroen Maarten gekregen en D.W.V. en wij be schuit met muisjes. Els en Dick nogmaals onze felicitaties. En U lezer, saluut. JAN TJALLING. Overtoom 75-77-79 - Amsterdam - Te lefoon 80368-89978 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3