1 Marshall Resultaten v/an de groene velden 1 3 4 DERDE VERSLAGMAAND VAN HET SEIZOEN, WAARIN WIJ 65 WORDEN (Dames- en Herenschoenen C. van Peperzeel pooLr allen mee, her is voop A.f.c. t¥et is altijd moeilijk voor Uw mede- werkers aan deze rubriek; zij moeten hun verslagen inleveren, terwijl voor het verschijnen van het clubblad nog een voetbalzondag ligt. Zij, die noodgedwon gen in mineur moeten schrijven hopen op een overwinning terwijl een neder laag voor de winnende categorie alle juichkreten doet wegslikken. Enfin, op dit moment staat het eerste samen met Baarn 4 punten achter op J.O.S. Deze stand hadden we vier wed strijden geleden ook bereikt en dat be tekent dus verlies. J.O.S. heeft intussen door gelijke spelen 2 punten verloren, (Hercules en Watergraafsmeer zorgden daarvoor) maar wij moesten 2 punten aan Zeeburgia laten in een wedstrijd, waar in we vooral in de tweede helft geen poot aan de bal kregen. Het is overigens toch opvallend, dat het door ons vertoonde spel in de tweede helft van de wedstrijden een groot na delig verschil met dat van de eerste helft te zien geeft. Raken we in de rust over onze toeren? Dient wellicht ter afleiding een hoofdstukje Micky Spillane te worden voorgelezen? Enfin, het seizoen is nog lang en die moet nog tegen die en zus nog tegen zo. De overige elftallen strijden met wis selend succes. De onproductiviteit van de voorhoede van het tweede is opvallend. Het zevende en achtste hebben ook weer eens het zuur der nederlaag aan een ander doen smaken. De elftallen drie en vier bevelen wij in de aandacht van iedere A.F.C.-er aan. Deze jongens hebben de kans er, tezamen met het eerste een bijzonder mooi sei zoen van te maken. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZF.ILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Deze maand zijn er hoogtepunten ge weest. Tijdens goed gespeelde wedstrijden hebben we kans gezien twee concurrenten te verslaan. Watergraafsmeer met 2—1 en Baarn uit met 3—1. Toch leverde de eerste wedstrijd een verlies op n.l. dat van Hans Lenz, die zijn knie ernstig blesseer de. Op ongelukkige wijze ging de wed strijd tegen Zeeburgia met 1—0 verloren. De witjakken speelden het spel, zoals het in hun omstandigheden (bijna onderaan) gespeeld moest worden. Fel op de bal zitten en de tegenstanders geen tijd gun nen. Ook tijdens deze wedstrijd leden we weer een ernstig verlies. Harry Smit brak een middenhandsbeentje. Zo hebben we in een paar maanden dus de gehele ach terhoede verloren. Hubert Briedé speelt alweer en de beide anderen wens ik een spoedige terugkeer toe. Overigens worden de backs behoorlijk door Wim Tichelaar en Elbert lak ver vangen. Wim speelde tegen Baarn een voortreffelijke wedstrijd. H.M.S. werd met 3—2 verslagen en we behaalden dus twee punten en dat is dan ook net het enige, wat van deze wed strijd in de herinnering zal blijven han gen. Voor Benny Roode, die samen met Onsman in de voorhoede debuteerde, was het fijn, dat hij in staat was de tweede goal te scoren. Intussen staan we nog steeds vier punten op J.O.S. achter. Van de kans in eigen hand is geen sprake. Ons rest slechts te winnen en af te wachten, wat de con currentie ervan maakt. HENNE TJ. S. Over enkele jaren zal de datum 1 november 1959 in A.F.C. een begrip zijn geworden. Met eerbied en ontzag zal men over „die" zondag spreken, en iedereen zal begrijpen. Oh, nee, niet die neder laag tegen J.O.S. van het eerste, maar die overwinning, die schitterende over winning van dat derde, dat toen voor de zoveelste keer een zegetocht begon Zij, die dat hebben mogen meemaken, zij zullen U dan nog met tranen in de stem en ogen gewagen van de overwinning met (i—1 op Nautilus 2. Alles zullen zij verge ten. alles, maar dat? Nee. dat nooit! Wat ging het toen allemaal mooi tus sen twaalf en twee. Wat een subliem voet bal, wat een heerlijk, spontaan lawaai binnen de lijnen. Hoe schril steken daal de verbeten-zwijgende eerste-elftallers bij af. Hier niet alleen voetbal Het derde voetbalt niet alleen, 't praat ook (en vooral), en bovendien voortdurend. Toch heeft het altijd meer „lucht" dan de tegenpartij. Misschien komt dat door het feit dat we tegenpartij en scheidsrechter tien minuten laten wachten? Wilt U na deze inleiding nog cijfers? Welnu dan: A.F.C. 3—Nautilus 2 6-1; O.V.V.O. 3- A.F.C. 3 0-2; Zeeburgia 3-A.F.C. 3 1-3; A.F.C. 3-D.C.G. 3 3-0; A.F.C. 3—St. Pancratius 2 4—2. Ongetwijfeld denkt U, dat wij kampi oenskansen hebben. Inderdaad, die heb ben we ook, net als het eerste. We staan maar 5 punten op J.O.S. 2 achter. En dat is niet de moeite waard, zegt U nou zelf WIBO. Toen ik vorige week het bekende kaar tje in de bus kreeg met de mededeling een verslag van het vierde te verzorgen, was alles nog rozegeur en maneschijn, want met 3 gewonnen wedstrijden waren alle termen voor een fijn stukkie aan wezig. Een kop zoals „de promotiekansen stijgen" of „overwinningenreeks wordt voortgezet" had het zeker lekker gedaan, maar de nederlaag tegen Lijnden II van afgelopen zondag (6 december) heeft helaas roet in het eten gegooid. Nu is er na de Sinterklaasdrukte wat roet te ver wachten, maar waarom moest dit juist in ons eten worden gestrooid. De drie overwinningen zijn zwaar be vochten, want in al deze wedstrijden heb ben wij achtergestaan. In de wedstrijd tegen Meerboys moes- 'en wij met tien man beginnen, omdat één der spelers zich had verslapen en wanneer daar nog bijkomt dat je reeds na enkele seconden na het begin achter komt te staan, voel je je echt niet prettig. Alle hulde aan Hans Schooneveldt die het klaarspeelde, maximum snelheid en andere verkeersregels aan zijn laars lap pend, de langslaper nog voor de rust in het veld te brengen. Pas na de rust slaag den wij erin de 1—0 achterstand weg te werken. Nadat wij een 2—1 voorsprong hadden verkregen, hebben wij deze door stug verdedigen niet meer uit handen gegeven. Voor al uw loodgieterswerk naar Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 2

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2