Van de brug No. 5 Uit is de Schabel die komt binden, De oude club aan d oude vrinden. t' t. Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. J elefoon 80710. Amsterdam-W. 38e Jaargang December 1959 Met het einde van 1959 in zicht mogen we ditmaal constateren dat onze I eerste vier elftallen alle in de bovenste helft van de rang- lijst staan, n.l. A.F.C. X op de 3de, II op de 5de, lilde en IVde op de 2de plaats. We zullen lang terug moeten gaan om betere posities van onze eerste vier elf tallen omstreeks de jaarwisseling te vin den. Zeker dus reden tot tevredenheid. Tevreden, ja en toch De blessures van onze beide backs Hanz Lenz en Harry Smit hebben on-ze aspiraties naar de bovenste plaats, voorlopig althans, een halt toegeroepen. De reserves doen hun uiterste best en vooral Wim Tichelaar heeft enkele verrassend goede wedstrijden gespeeld, maar het gewone backstel kun nen zij niet doen vergeten. Om kampioen te worden hebben we naast vele andere dingen ook een stuk of zeventien spelers nodig die rijp zijn voor het eerste elftal. Zolang onze reserves nog spelen in de reserve 2de klas, is het verschil in spel peil en vooral in tempo, te groot. Zo is het ook een bekend feit. dat spelers die van het 1ste naar het 2de verhuizen in vorm achteruit gaan. En dat is niet alleen een psychologische factor. Aan de pro motie van 2, 3 en 4 wordt hard gewerkt. Met het 2de elftal werd reeds succes ge boekt, dank zij het kampioenschap van het derde. Een dergelijk programma kost uiteraard tijd. Het begin is er, op die weg moeten wij doorgaan. Het tweede handhaaft zich goed in de hogere afde ling en begint de laatste wedstrijden beter te spelen. Dat was na de zeer slechte wedstrijden tegen Zeeburgia 2 en Blauw Wit IV ook wel nodig. De laatste twee weken werd een verdienstelijke overwin ning geboekt op Volewijckers 3 en een gelijk spel bevochten tegen leider D.W.S. 3. na een 2—0 achterstand, hetgeen voor dit elftal heel wat zeggen wil. Ons derde doet het «uitstekend en behaalde gisteren op V.V.A. 3 de zevende overwinning in successie. Brave jongens. Jammer dat lei der J.O.S. 2 enkele punten voorsprong heeft en tot dusver geen steken laat val len. Maar dit elftal is de laatste jaren wel meer op de valreep geklopt door A.F.C.- elftallen. Doorzetten dus, mannen! Het vierde doet het goed, doch sukkelt nog al eens met afschrijvingen en bles sures. De kans op promotie zit er nog volop in, maar dan moeten ook alle krachten worden ingespannen. Vier elf tallen in de K.N.V.B. is het devies voor de eerste helft van 1960. De Pool en de „Bus". Het is verheugend, dat de poolopbreng- sten voor A.F.C. dit jaar weer hoger zijn dan verleden jaar. Dit animeert het vele werk dat verzet wordt door Ben Bonkink en Arnold Bos. Ja, ik weet het uit erva ring, het invullen van al die kruisjes is voor de meesten onzer een naar werk. Maar* U helpt de clubkas! Draag dus Uw kleine steentje bij en grijp de kans op een enorme prijs. Hoe onverschilliger U in vult, hoe meer kans, dus veel tijd behoeft U er niet aan te spenderen. De bus van Siem de Waal om de kwar tjes te vangen, die vroeger naar de be lasting gingen, is een groot succes. Ik hoor met verbazing, dat er nog leden zijn die zónder het schaamrood op de kaken langs Piet v. d. Velden Erdbrink weten te ko men zonder hun penningske te offeren. Onder ons gezegd, ik zou misschien ook wel willen, maar ik heb het lèf eenvoudig niet! Waarmee ik maar zeggen wil: Bravo Piet! Je doet goed werk voor de club. In plaats van kaarten! Het zenden van Kerst- en Nieuwjaars kaarten was oorspronkelijk een aardig idee, maar het is een rage geworden en voor velen een crime! Op het gevaar af dat ik onze leden-boekhandelaren en drukkers tegen mij in het harnas jaag, zou ik U willen voorstellen: Stuur dit jaar eens geen kaarten en stort het be drag dat U aldus bespaart in het trai ningsfonds! Mag ik zelf het voorbeeld geven? En hieruit begrijpt U dus al, dat ik alle A.F.C.-vrienden en vriendinnen „uitslui tend langs deze weg mijn allerbeste wen sen voor 1960 doe toekomen. Bovenal Gezondheid voor U en de Uwen, Geluk en Voorspoed en voor onze dierbare club, die 18 januari a.s. 65 jaar wordt, een uitzonderlijk goed jaar. G. H. H. KAPfELHOFF. P.S. Het lijkt mij juist nu goed om een pluim op de hoed van de Junioren A te zetten. Ondanks het verlies van twee pro minenten doen ze hun best en schotelen de tegenpartij en het publiek een lekker spelletje voor. (Jammer is natuurlijk, dat b.v. de wedstrijd tegen Watergraafsmeer nog werd verloren). Zo doorgaan, vriendjes. Je eigen genoe gen wordt er maar groter door.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1