halus lamp ha-ha slot A.B.C. is gestart De veteranen The Society Shop Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een poelt alLen mee, het is voor a.f.e. Nationaal Tournooi. ür waren precies 9 spelers en één sup* porter overgebleven van een grot et schare enthousiaste mensen, die zich voot het jaarlijkse Veteranentournooi had op gegeven, doch te elfder ure één of ander motief hadden om af te bellen. Desalniettemin togen we als blijde kna pen, bevrijd van alle zorgen en vrouwen op weg naar Middelburg. We waren ver heugd aldaar onze jongste en veelbeloven de veteraan, Henk v. d. Bergh, aan te tref fen, die heel sportief, tussen arbeidsbe- sognes door, met eigen prik slee naar M was gekomen om ons te helpen. Een elfde) speler leenden we van U.D., dat méér dar telaars in 't veld had dan wij. De eerste wedstrijd tegen H.B.S. verliep) emotioneel. Hoewel we in het veld een zekere meerderheid vertoonden, eindigdel deze strijd in een gelijk spel. Binnen een! kwartier had B. Spelter met een fraa schot de stand op I—0 gebracht, doch door een misverstand in onze ach terhoedei bracht H.B.S. de stand weer gelijk. Helaas daarna zagen zij kans om nóg een goal te forceren stand 1—2. Kort voor het einde wist Chr. Geluk door een strak schot toch nog gelijk te maken, 2—2; dat was Geluk hebbenI In de tweede wedstrijd tegen Kampong waren wij overtuigend in de meerderheid, hetgeen in een 4—0 zege bevestigd werd; 3 goals door H. v. d. Bergh en één door de U.D.-invaller. (Verbeeld je als we zonder hen hadden moeten spelen!). Door deze zege stonden wij in onze poule bovenaan, en de volgende dag moesten wij om de eer- ste prijs spelen. Opmerkelijk was, dat B. Spelter, van oorsprong keeper, zich thans een méér agressief bestaan schijnt aan te meten en als rechtsbuiten zeer verdienste lijk gespeeld heeft. 'n Avondje uit. Na afloop smaakte het biertje weer bést. Bij het diner werden vanzelfsprekend di verse speechces afgestoken. Door H.B.S. en Kampong werden borrelglaasjes aan E.M.V.V.V. aangeboden, terwijl de andere drie clubs voor de inhoud zorgden. Het gedicht van Van Rossum de Gaulin werd met enthousiasme aangehoord; tja, U had er bij moeten zijn. De verdere belevenis sen van die avond worden uitsluitend in memoires bloot gelegd. De volgende morgen werd eerst Minia tuur Walcheren bekeken, dat een interes sant beeld van Walcheren laat zien. Hier na gestart voor de Rally, die weliswaar niet moeilijk was, doch een klein addertje in het gras had. Er was n.l. een zin in de opgaaf; „ga bij kip rechtsaf" en op een ze ker moment zag men dan ook een paar glunderende E.M.V.V.V.-ers staan met een kistje, waarin een beest zat, dat een kip zou kunnen zijn. De helft van de rijders trapte in deze list, want het beest bleek een haan te zijn. Daar wij Amsterdam mers ook het verschil niet kenden gingen wij met vrolijke groet „bij kip rechtsaf" en dat wij hierover een en ander te horen kregen, laat zich denken. Kampong ging met de wisselbeker schoot. Na de koffie maaltijd werd om de le, 2e en 3e prijs gespeeld. Men kon echt mer ken, dat het voor de oude rotten te veel was om 2 dagen achter elkaar in het veld te staan, men kon de botten horen kraken. Uiteindelijk ging Kampong met de 3e prijs, H.B.S. met de 2e en U.D. met de le prijs naar huis. En hiermede was het jaarlijkse vetera- nenfestijn weer een voldongen feit. Tot volgend jaar bij U.D. DE VETTEN. Van de baan. Tn het jubileumjaar is A.B.C. gestart met *4 senioren-negentallen en 2 junioren negentallen. Een jaar, waarin wij hopen dat de prestaties van deze negentallen tot kampioenschappen zullen leiden. Vooral promotie naar de hoofdklasse van het eer ste negental is ons ideaal. Doch nu de uit breiding van de hoofdklasse geen door gang zal vinden, is de kans hiervoor be perkt. De meeste verenigingen toonden zich n.l. sterk gekant tegen deze competi tie-reorganisatie, waardoor de versterkte promotie dus van de baan is. Verrassend. Het begin van het hoogste negental was niet bepaald aanmoedigend. De entrée- wedstrijd van dit seizoen werd met grote cijfers van H.C.K. verloren, terwijl ook uit de tweede wedstrijd tegen Sportclub Haar lem niet de volle winst kon worden be haald. Des te meer verrassend was de 12—2 zege op Ajax. Het slagfestijn dat de A.B.C.-ers in de Ajax-arena ontketenden was indrukwekkend, het vertoonde spel houdt een goede belofte in voor de toe komstige wedstrijden. Het tweede team staat nog op nul punten uit twee wedstrij den. Het gemis van een goede werper kan als één der oorzaken genoemd worden. Het derde heeft haar eerste overwinning op zak, het vierde een gelijkspel en een nederlaag. T oeloop. De indertijd in de Schakel geuitte wens om toeloop van jeugdige A.F.C.-ers is in vervulling gegaan. Dagelijks melden zich junioren, enthousiast geworden voor de honkbalsport, aan en als dit zo doorgaat, ziet het er naar uit, dat het volgend sei zoen met vier juniorenteams kan worden ingeschreven. Dus jongens, jullie zijn van harte welkom. Goede verstandhouding. Het is prettig dat juist het Jubileum- toernooi om de „Hans Volkers-Trophee" beide Pinksterdagen op de A.F.C.-terrei- nen kon worden gehouden. Dit zal zeker de prima verstandhouding tussen Moeder en Dochter, welke de laatste jaren zo goed is, ten goede komen. Verstokte voetballief hebbers zullen onder de bekoring van de honkbalsport komen, waardoor deze zo mersport nog meer populair zal worden. Een kwart eeuw honkbal. A.B.C. beoefent nu een kwarteeuw de honkbalsport. Dat zij dit niet ongemerkt voorbij wil laten gaan, zult U ongetwijfeld al in de clubbladen gelezen hebben. Een filmavond voor de jeugd, het jubileum- toernooi, een diner, een receptie en als afsluiting een feestavond, vormen het feestprogramma. Dat ook A.F.C. trots is op de verjaardag van haar dochter, spreekt van zelf. A.B.C. zal deze trots niet beschamen en in het komende seizoen zó voor de dag komen, dat A.F.C. als rechtgeaarde moeder nooit spijt zal krijgen van haar gezinsuitbreiding vijf-en-twintig jaar geleden. HANS DE BIE. VAN BAERLESTRAAT 20, HOEK P.C. HOOFTSTRAAT AMSTERDAM-Z. Reeds vele R.T.Q. •ers kochten hier hun herenmode-artikelen 8

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8