Kroonenburg On dit et datjes Lezing door de heer V/an Veen Iinrichting Kantoren Vergaderzalen Adviseurs voor; BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö B 2. Deze jongens zagen kans zich als twee de in de rij der jeugdkampioenen te plaatsen. En dit ondanks het verlies van Tim Nijman, die een week voor het kampioenschap zijn been brak. Na het behalen van het kampioenschap werd het elftal in staat gesteld hem even te bezoe ken. Tint's blijdschap was groot. Zijn kampioensoorkonde zal hem niet ontgaan. Intussen wensen wij Tint spoedig be terschap. Gemiddelden. Wat kan eentonigheid in bepaalde ge- vallen toch goed klinken. Neem nu eens dat gemiddelde van ons. Het is casueel, vrinden. Kijk maar. Elftal Gesp. v.—t. Gent. v.m. VII 14 56-20 1.71 1.83 V 16 70-24 1.63 1.50 III 20 86-37 1.55 1.50 zat. 14 64-41 1.43 1.33 II 20 56-31 1.35 1.35 IV 18 54-48 1.- 1.06 I 22 29-38 0.73 0.78 VIII 14 46-74 0.64 0.73 VI 16 36-55 0.50 0.57 Totaal 154 497-368 1.10 1.17 30 jaar. Op 2 mei zouden de Zatten zo maar een wedstrijd tegen Allen Weerbaar uit Bus- sum spelen. En dat ter ere van Joop van der Voort, lid van verdienste van A.F.C., die op deze datum 30 jaar achtereen in actieve voetbaldienst was. Een blessure stond een en ander in de weg. Nu is Joop aan het kampioensdiner van het derde gehuldigd. Voorzitter Kappel- hoff sprak hem toe en bood hem een klein blijk van waardering aan. Onze Joop was zichtbaar in zijn schik. Nog vele jaren, oude grijze rover. Ziekenboeg. Ons bereikten weer nare berichten over ziekten van leden, donateurs en bevrien de dames. Wij wensen hen spoedig beter schap en sterkte. 50 jaar. Onze onvolprezen grensrechter Gerrit Slallmann heeft een lange en goede voet balcarrière achter de rug. En vanaf zijn schoolwedstrijden tot en met zijn vetera nen-escapades heeft hij zich vaak bege leid gezien door zijn Vader, een onzer donateurs, die niet alleen zijn hart aan voetbal heeft verpand, maar ook op de paardencourses een veel geziene bezoeker is. Reden van deze uiteenzetting is het feit, dat de heer en mevrouw Stallmann op 27 mei a.s. feest hebben. Op deze datum in het jaar 1909 traden zij in het huwe- lijk. A.F.C. wenst hen van harte geluk. Onze afdeling. Op 10 mei werd H.F.C. door een 4—0 overwinning op Aalsmeer kampioen. Onze beste wensen vergezellen hen op de weg naar hoger. T.O.G., dat juist dit jaar 50 jaar is geworden, moet weer terug naar de derde klasse, die het in 1956 na zoveel moeite kon verlaten. Het dient gezegd, dat T.O.G. zich dit jaar niet sterk heeft getoond, maar toch kunnen we wel ver trouwen hebben in de blauw-witten. Een boekwerkje, als door hen uitgege ven t.g.v. het 50-jarig bestaan getuigt van grote innerlijke kracht. Hemelvaartsdag. Op deze feestdag hebben we feest ge had in Bussum tijdens het tournooi van Allen Weerbaar. Een elftal van mannen tussen 18-23 sleepte er de eerste prijs in de wacht. Er werd zeer sterk gevoet bald door deze makkers en met hoop voor de toekomst in ons hart zijn we huis waarts gekeerd. De uitslagen waren: A.F.C.—Allen Weerbaar 1—1 A.F.C.—Huizen 2—1 A.F.C.—Donar 5-0 Finale: A.F.C.—B.F.C3-0 We hebben A.W. bedankt voor de goe de organisatie van dit tournooi. j. T.S. Op 6 mei mochten wij de heer F. J. van Veen (o.a. Voorzitter van de Jeugdcommissie van de K.N.V.B.) in ons Clubhuis ontvangen voor een lezing over de opvoedkundige waarde van de sport. Het stelde ons teleur, dat zo weinig ouders gehoor hebben gegeven aan onze uitnodiging; plm. 60 aanwezigen achten wij toch wel aan de magere kant. Alle aanwezigen waren het er na afloop echter over eens, „er iets van mee genomen te hebben". Geen wonder als men bedenkt, hoe de heer van Veen ons in enkele lijnen b.v. een beeld schiep van de „nozems" en ons ook de moeilijkheden van deze jongelui onder het oog bracht. Dat de opvoeding te allen tijde bij de ouders thuis dient te berusten, was uiter aard ons allen genoegzaam bekend. Dat de sport en de leiding bij de sport echter zoveel goede (maar ook slechte) invloeden kan uitoefenen, verbaasde menigeen toch enigszins. De volgende punten komen hierbij naar voren: 1. eergevoel; 2. eerlijkheid en waarheidszin; 14 moreel en uithoudingsvermogen; vastberadenheid en wilskracht; offerzin en belangenloosheid; eenvoud, soberheid; plichtsbesef en betrouwbaarheid; respect voor anderen; vriendschap en solidariteit; gehoorzaamheid en onderwerping; doortastendheid en vlug inzicht; besluitvaardigheid; kalmte en legenwoordigdheid van geest en verantwoordelijkheid en eigen initia tief. Ook de keerzijde werd aangestipt: sportverdwazing en daling van clubtrouw. Resumerend kwam de heer van Veen slechts tot écn conclusie: „Ouders, geef de jeugd de sport". Ook vanaf deze plaats zeggen wij de heer van Veen nogmaals dank voor zijn bereidwilligheid ons iets van zijn uitge breide kennis te laten overnemen. H. VAN TEUNENBROEK. 1 I e I o o n 80368-89978 Overtoom 75-77-79 - Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 7