Emigratie? De Zilveren Ploeg Reimann, Stok Kersken s Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Het derde Seniorenelftal. Ons derde zal zeer binnenkort in twee wedstrijden moeten pogen onze A.F.C. weer een plaats in de res. tweede klasse te bezorgen. Zij hebben daarbij veel steun nodig van alle leden. Junioren en Wel pen, spreken wij af dat wij ons derde bij de thuis- zowel als de uitwedstrijd die steun ten volle zullen geven? De spelers wens ik van harte succes bij de promotie wedstrijden. Besluit van het seizoen. Aan het eind van dit seizoen wil ik besluiten met alle leiders, alsmede alle heren die onze jongens getraind hebben van harte dank te zeggen voor de voor de A.F.C. verrichte werkzaamheden. Mede door Uw werk is onze vereniging een trapje hoger gekomen en kan dit seizoen op vele kampioenen bogen! H. VAN TEUNENBROEk. MET DE WELPEN NAAR H.F.C. Van de hand van Jacques Kohier Jr. bereikte ons onderstaand verslag van dit welpenfestijn. Velen van ons hebben Jacques, met zijn bij tal van gelegenheden gebleken veelzijdige belangstelling, on langs leren kennen als televisie-regisseur. Als amateur natuurlijk, betaling was er nog niet bij. Maar ik weet, dat de enorme hoeveelheid Si-Si toch welverdiend is. Enfin, hierna is het woord aan Jacques, de sport-reporter. Om kwart voor twee vertrokken we van het van Heutz-monument. We (de drie welpenelftallen en onder getekende) gingen naar H.F.C. in Haar lem met een grote bus waar wel 4 elf tallen in konden. Het was een feest, maar nog geen feeststemming. Om 2.30 waren we in Haarlem en het C. elftal behaal de een grote overwinning 16—0. Er waren zoveel doelpunten, dat ik niet meer weet wie ze gescoord hebben. 16—0 dat is geen kleinigheid. Op het 3e veld speelde het B-elftal tegen het B-elftal van H.F.C. Deze jon gens waren ongeveer even sterk. We openden de score met 1—0 die al gauw uitliep tot 2-0. Maar H.F.C. kwam op zetten en door een fout van de achter hoede kwam de stand op 2—1. Zo bleet het tot de rust. Daarna scoorde het B elftal nog een doelpunt en ook deze wed strijd werd gewonnen. Het A-elftal. Daarna kwam d e grote match n.l. de A elftallen o.l.v. H. Boskamp, die de jongens even toesprak (45 minuten). Mal gesmoesd kwamen de jongens op het veld. Daar klonk het fluitje en de wedstrijd was begonnen. Coeleman scoorde het eerste doelpunt en daar stonden we met 1—0 voor. Weyel scoorde het tweede doelpunt maar toen kwam H.F.C. opzetten. Maar wat was dat..Grensrechter T. Timmerman vlagde voor offside en de scheidsrechter zag niets. Er werd een hard strak schot afgevuurd maar P. v. d. Valk (die een uitstekende wedstrijd speelde) was op zijn post en hij redde hiermede een zeker schijnend doelpunt. Als Peter v. d. Valk zo met het keepen doorgaat wordt hij nog eens een keeper van formaat. H.F.C. werd steeds sterker totdat ja, een boogballetje keeper v. d. Valk pas seerde. A.F.C. bleef verdedigen tot het einde toe. Deze wedstrijd werd bijgewoond door voorzitter Kappelhof die zeer tevreden was. Op de terugweg was er wel een feest stemming. Al met al een leuke en ge slaagde middag. Ik hoop dat we het V.V.A.-tournooi ook winnen. J. KÖHLER Jr. Op woensdag 8 april zijn de ploegers voor de tweede keer bijeen ge weest. Een zeer bevredigend aantal leden heeft aan de oproep gevolg gegeven, waar onder enige, die zelden zich bij A.F.C. kunnen laten zien, terwijl een paar nieuwe jaars leden hun entrée maak ten. Het was een genoeglijke avond, waar- een ieder zich thuis kon gevoelen, om dat we allemaal wel iets van elkaar weten. Het voorlopig bestuur werd definitief en uitgebreid met twee oud-voorzitters, Dick Bessem en Nico Hölzappel. Niet, dat er behoefte was aan werkverzetters, och neen dat niet, maar meer, omdat beide heren ieder op hun eigen wijze bij zonder stralen van A.F.C. gezondheid. In een gezelschap dat tracht de bloem te zijn van al wat A.F.C. aanhangt, zijn zij de sierplanten uit onze verenigings- tuin. Hun bestuursfunctie van deze exclusie- re A.F.C. afdeling - de Zilveren Ploeg - waarborgt een voortdurend koesteren van de belangen onzer club. Er zijn deze avond weer veel oude ver halen mooier en zeldzamer opgedist dan ooit en dat zal zo doorgaan. Nieuwe hel dendaden brengen de nieuwelingen mee en als ze ouder worden, zullen ze weer schoner en fantastischer voorgedragen worden dan oorspronkelijk beleefd. Zo gaat dat in het leven en zo gaat dat ook bij A.F.C. Aan die goede oude tijd trekt men zich gaarne op. „Schaf" is bij ons een legende en „Sjaak" wordt het. Hij was weer de stayer die doorgaat waar jongeren het afleggen. 4 ot het laatst hield hij vol, hij bleef de animator en aartsverleider om zo lang mogelijk deze A.F.C. avond uit te buiten, onmeedogen loos charmant. Bevoorrecht de club, die zulke leden telt. Besloten is, de volgende bijeenkomst begin november te houden. AREND U neemt uw inboedel geheel of gedeeltelijk mee? De zorgen daarvan kunt U aan ons overlaten. Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. Aid. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 157-159, A'dam Tel. 66771 (7 lijnen) Verpakkingen, uitvoerformaliteiten, douanebehandeling. Speciale verpakking voor overzee Verzendingen naar alle werelddelen 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 5