mafhall De jeugd C. van Peperzeel poelt aLlen mee, het is voor A.f.c. Dames- en Herenschoenen De competitie. r|e resultaten van de verschillende jeugdelftallen t/m zondag 10 mei luiden: elftal gesp. pnt. gem. v.m. Jun. B 2 16 30 1.88 1.91 Jun. B 3 16 29 1.81 1.79 Jun. B 5 15 26 1.73 1.64 Jun. B 1 12 18 1.50 1.50 Jun. A 2 16 22 1.38 1.62 Jun. A 1 16 15 0.94 ].- Jun. B 4 17 14 0.82 0.92 Jun. B 6 6 3 0.50 0.75 Voor de meeste elftallen ging in ver- gelijking met onze vorige Schakel het ge- ....«uv.uv uwnviUit. M-jVJ U.V. VUU1 i> z,, maar dit elftal had de beide wedstrijden tegen Rivalen, met recht de rivalen voor de bovenste plaats, opgespaard tot het einde van het seizoen. Onder onaangena me weersomstandigheden werd de uit wedstrijd gelijk gespeeld (1-1). Vijf da gen later sloeg de score echter geheel naar onze kant uit: we wonnen met 5—1. Jammer was het, dat onze vreugde zo getemperd werd door de beenbreuk van één van de steunpilaren van het elftal, n.l. Tim Nijman. Je hebt een prima sei zoen gespeeld, Tim en het was dan ook heel jammer, dat je de laatste wedstrijd niet hebt kunnen meespelen. Die wed- strijd (tegen Germaan) werd ruim ge wonnen en toen konden de bloemen overhandigd worden. Het aangenaamste moment van die dag was voor mij echter, toen wij met het gehele elftal aan het ziekenhuisbed van Tim stonden en hem feliciteerden met het kampioenschap en hem de bloemen overhandigden. Toen bleek de ware vriendschap van het elftal wel heel duidelijk. Spelers van B 2 en leider, de heer Kingsbergen, ook van deze plaats onze Voor al uw loodgieterswerk naar Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 hartelijke gelukwensen met het behaal de kampioenschap (ongeslagen nog wel). Tim Nijmam wensen wij een spoedige thuiskomst toe. Het valt met die warmte niet mee Tim, maar bewijs ook in het W.G dat je „vechten" kunt. De A 2 raakten de laatste wedstrijden geheel uit de koers. Jammer, want het seizoen had zo mooi bekroond kunnen worden met de eerste plaats. Na een uiterst zwak begin (5 punten uit 5 wed strijden), werd geen punt meer verspeeld. In de laatste wedstrijden werden wij door onze concurrenten echter gewogen en te licht bevonden. Jammer, ook voor de heer Plantinga, die jullie zo graag naar de bloemen zou hebben geleid. De B 5 bleven volop in de running, zij het met een wel uiterst krappe over winning tegen Zeeburgia. Jongens, reali seer je, dat een kampioenschap je nooit komt aanwaaien. Warmte inspireert niet tot een grote inspanning, maar in iedere wedstrijd hoe de weersomstandigheden ook zijn, dient met volle overgave aan gepakt te worden. En het kan! Als deze Schakel uitkomt, zal de wedstrijd tegen S.M.C. inmiddels verspeeld zijn. Ik reken erop, dat die gewonnen is, waarna wij een beslissingswedstrijd tegen D.E.C. met als inzet het kampioenschap bereikt zul len hebben. Zit fel op de bal en speel die snel door naar een medespeler, dan zul len onze kansen nog niet zo slecht staan. De A I hebben ons wellicht enigszins teleurgesteld; wij dienen echter te be denken, dat door de goede kansen in de tweede helft van de competitie voor een kampioenschap van A 2, ons topelftal menigmaal niet die opstelling kreeg, waar het recht op had. Hoewel niet ge heel voldaan, kunnen wij met voldoe ning constateren, dat de A 1 spelers ook in de moeilijke wedstrijden, als met een verzwakt team aangetreden moest wor den, zich volledig gegeven hebben. Als wij dit ook in de toekomst kunnen opbren gen, zullen de betere resultaten wel komen. De heer Voorneveld, jarenlang leider van onze Jun. A 1, werd in de loop van deze competitie overvallen door een on aangenaam mankement. Jammer, U ging zo graag met de jongens mee, doch dat moest onderbroken worden. Wij wensen U ook op deze wijze nogmaals een snel algeheel herstel toe. De Jun. B 4 (uitkomende tegen de sterkste elftallen in hun leeftijd van alle grote Amsterdamse verenigingen) hebben het nog niet zo slecht gedaan dit seizoen. Tegen de grote clubs ging de buit meestal verloren, doch van de amateurverenigin gen werd veelal gewonnen. Jammer dat jullie niet een paar puntjes meer hebben kunnen behalen, want onze weddenschap werd nu door mij gewonnen, en we had den het graag allemaal andersom gezien. De B 6 tobben met wegblijvers. Helaas kunnen enkele jongens nog steeds niet aan de discipline van het afschrijven wen nen. Dientengevolge was de Jeugdcommis sie gedwongen het B 7 elftal uit de com petitie terug te trekken. Het A.F.C.-tournooi. Ook dit jaar toonden wij ons beschei den gastheren en namen genoegen met Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 de vijfde plaatsen. H.F.C. kwam met twee zeer goede elftallen en bereikte beide finales. De B-Junioren wonnen na een aardige wedstrijd van De Spartaan en de H.F.C. Jun. A moesten na strafschoppen de eer aan Quick (N.) laten. Ook hier helaas een paar ongevallen. Wij hopen, dat onze geblesseerde vrienden van H.F.C., resp. Quick (N.) inmiddels aan de beterende hand zullen zijn. Dank aan de heren toegevoegde leiders, de scheidsrechters, de heren van de E.H.B.O. (die we liever niet zoveel in actie zien), de heer Schooneveldt, die drie uur met een geblesseerde jongen in het ziekenhuis doorbracht, de heren Geus en Kemna, die voor het vervoer van enige buiten de stad vertoevende Junioren zorg den, alsmede aan de heer Bakker, die voor een goede dranktoevoer heeft zorg gedragen. Los-tournooi (De Spartaan). Aan dit traditionele, ruitijd goedge organiseerde tournooi werd opnieuw door de Jun. B 1 deelgenomen. Helaas zonder veel succes. De Welpen. Met drie welpenelftallen zijn wij op bezoek geweest bij H.F.C. om daar uit te maken, welke vereniging dit seizoen de sterkste teams heeft. Elders zult U over dit uitstapje meer lezen van onze actieve reporter Jacques Kohier. Hier wil ik slechts volstaan met de heren leiders te complimenteren met de behaalde resulta ten, die getuigden van goed „coachen". Ditzelfde gold voor het welpenelftal dat deelnam aan het „Alles op één kaart", tournooi, door V.V.A. ten behoeve van het goede doel georganiseerd. Na prima wedstrijdjes bereikten wij de halve finale legen Ajax, welke wedstrijd wij op on fortuinlijke wijze verloren. De derde plaats werd ons deel door een 20 over winning op S.D.W. Jongens, gefeliciteerd met het behaalde resultaat, waarbij wij gaarne ook de leiders betrekken.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4