Van £s j.h. essen 7 De Zotten 133 BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN Iers best in hogere elftallen zouden kun nen spelen. Laten deze personen echter niet vergeten dat bepaalde resultaten niet behaald worden door persoonlijke presta ties maar door gezamenlijke en deze al leen bereikt kunnen worden door een band tussen de spelers te kweken, waar door deze tot hogere prestaties willen en kunnen komen. Dit was met ons elftal het geval en ik ben er van overtuigd, dat allen dit in de volgende competitie opnieuw wil len laten blijken. Verder wil ik ook de elftalcommissie bedanken voor de prettige wijze van sa menwerking, die wij dit jaar gehad heb ben. Het seizoen is door ons afgesloten met een gezellig etentje op het clubhuis. Het eten en de aangeboden wijn waren door de Heer Bakker prima verzorgd en waren mede aanleiding dat wij pas tegen het middernachtelijk uur afscheid van el kaar namen met dezelfde woorden als waarmee ik dit van U wil doen: „Goede gezondheid, prettige vacantie en tot vol gend seizoen." NIC. LELOUX. Zoals U reeds in de vorige maandscha- kel hebt kunnen lezen, is Uw zevende er in geslaagd het kampioenschap te behalen. De beslissende punten, die ons onbereik baar voor onze naaste concurrent Roda maakten, werden behaald tegen Argonaut. Nu weet ik wel dat een kampioenschap van een zevende-elftal niet „tot de ver beelding sprekend" is te noemen; de ma nier waarop dit resultaat werd bereikt was echter zo prettig dat ik daar nog wel iets meer van wil zeggen. Na enkele schermutselingen in het prille seizoen, heeft dit elftal een homo geen onderonsje gevormd, dat basis werd voor succes. In een laag elftal ontbreekt nu eenmaal allureontbreken vele capaciteiten. Het begrip voor deze lacunes was blijk baar aanwezig, want hoewel wij weken achtereen slechte wedstrijden speelden, bleef stroefheid in de strijd uit. De beslis sende knikkertjes konden we altijd in het vijandelijke doel tot rust laten komen. Club-elftal (feest)-genoot Gerard had in een verrukkelijke circulaire het volgende programma voor het kampioenschap sa mengesteld: 11.00 uur: plechtige samenkomst ten clubhuize. 11.25 uur: intocht der gladiatoren op het veld overhandigen van een tuil bloe men (met toespraak van de kapitein) aan Ab de Jong die dan zijn 25ste verjaardag viert (Hij blijft eeuwig jong hè!). 11.29 uur: poseren voor de fotografen. 11.30 uur: wedstrijd tegen Argonaut. 12.15 uur: thee-pauze. Optreden mu ziekkorps. 12.30 uur: hervatting van de wedstrijd. 13.15 uur: einde: huldiging van de kampioenen en huldiging onzerzijds van junioren B 3, die op hetzelfde tijdstip kampioen worden. Die wedstrijd werd met 9-2 gewonnen, W-.O. 5 goals in 12 minuten. Geen gemop per echter bij de Argonaut-lieden, die na afloop spontaan tulpen aanboden. Ik vond het leuk te horen dat jullie op die wed strijd gehoopt hadden. De Heer Eiserman wachtte ons met rui ker op en huldigde de kampioen. Verder verliep het programma nauwgezet. Het etentje door de Heer Bakker be reid Was prima verzorgd; de Russische les, met een sterk muzikale inslag, bleek nu en dan moeilijk te volgen. De gezellig heid was er niet minder om. Met een elftal in vrije compositie heb ben we tenslotte het seizoen afgesloten tegen Amstelzwaluwen, enverloren met 4_3. Er stond ook veel te veel wina die dag Rest mij tenslotte Igor en Jan beter schap te wensen. Igor, net uit het zieken huis, en Jan (wat een hersenen zeg) hopen we in het nieuwe seizoen weer present te zien. Verder zeg ik mede namens Bep, allen die blijken van belangstelling hebben ge geven bij ons huwelijk, hartelijk dank. De glazen zullen we bewaren om er bij het volgend kampioenschap uit te drinken (en er gaat zo lekker veel in!). Dat U allemaal bruingebrand van Uw vakantie bij het begin van het nieuwe sei zoen bent teruggekeerd wenst U kapitein ROB. Op 11 april betraden we het Ottos-terrein en de scheidsrechter vroeg ons of er nog iets op het spel stond. Naar eer en gewe ten antwoordden wij ontkennend, zulks met het oog op een achterstand van een punt of zeven, die wij kort tevoren nog hadden. Enfin, met kunst en vliegwerk wisten we Ottos toch te verslaan door een goal van Dicky in de 5398ste seconde. In de kleedkamer zei Joop van der Voort, dat we volgende week kampioen zouden kunnen worden. Toen viel ieder een op de grond. Later bij het biertje in ,,'t Reghthuys" geloofden we het pas. Op 18 april kon niemand eigenlijk, want de cricketkooi werd geopend. Maar tja, we hebben het zwaarste ook echt het zwaarste laten wegen. Zonder invallers werd Holver met 2—1 verslagen. In een kei-, maar dan ook keiharde kamp. Een aantal mannen van Holver is nog even meegegaan naar het Tolhuis, waar de allereerste remme- tjes al werden losgegooid. Later in onze eigen tent is het nog een mooi feestje geworden. Een juist verslag daarvan kan niet worden verstrekt, want ten eerste weten wij niet alles meer en ten tweede mag U niet alles weten. Hank l'ielage heeft ons in Het Tolhuis gefeliciteerd namens het Bestuur en Wim van Teunenbroek heeft een en ander aan de Wandelweg nog eens onderstreept. Wat zegt U er van! In twee seizoenen van de derde naar de eerste klas, waar we volgend seizoen weer veel plezier hopen te beleven. JAN TJALLING. Nog een juichende kapitein. Rik de Boer van B 3 brengt zelf verslag uit over de wijze, waarop zijn elftal kam pioen is geworden. Hoera's dus voor „Kampioen! zoals U reeds zult weten. Onze enige concurrent Swift verloor n.l. de wedstrijd tegen N.F.C., terwijl wij met 7—1 van H.R.V.C. wonnen. Een aardige wedstrijd! Door goed samenspel kon onze voorhoede dus 7 maal doelpunten. Dat Swift verloren had, wisten de meesten van ons niet eens, zodat we pas de daarop vol gende week, bij de wedstrijd tegen N.F.C. het kampioenschap konden vieren. Tegen de overwinnaars van Swift, hadden we na een matige eerste helft met de harde wind in de rug maar een l—0 voorsprong weten te veroveren. Maar na de rust speelden we weer ons overwinnende samenspel met als uitslag 5 2 in ons voor deel. U ziet, waar een wil is, is een weg, die wil en een prettige sfeer in ons team bezorgde A.F.C. het eerste kampioen schap van dit seizoen." RIK DE BOER hepenqRACht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 Beounstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3