Zes kampioenselftallen VIJF, ZEVEN EN ZATTEN PROMOVEREN poelt allen mee, het is voor A.f.e. 1~|at is schitterend nieuws, wat we U deze maand mogen brengen. De aanvoer ders-verslaggevers geven hieronder hun zienswijze op het een en ander. Het vijfde, het zevende en de Zatten be hoeven geen promotiewedstrijden te spe len en gaan derhalve volgend seizoen hun krachten meten met de tegenstanders uit de reserve eerste, reserve derde en eerste klas (Zaterdag) van de Afdeling Amster dam. Een paar jaar geleden stelden wij de vereniging een aantal taken met betrekking tot het eerste, het tweede, het vierde en het vijfde. Dit laatste elftal heeft deze taak nu reeds volbracht en speelt weer in de hoogste klasse, welke voor een vijfde elftal te bereiken is. Gefeliciteerd mannen en nu maar vasthouden, wat we hebben. Het vierde moet volgend jaar met ver eende krachten in de K.N.V.B. zijn terug te brengen. Het derde kan de plaats van het tweede innemen. Op dit ogenblik is de tegen stander van ons derde in de promotiestrijd nog niet bekend. Men fluistert over K.V.V. 2 of De Me teoor 2. Wij voor ons blijven vertrouwen schenken aan onze makkers. Het Eerste. Onze vlaggedragers hebben nog even laten zien, dat ze tot de sterkste elftallen van de afdelingen konden worden gere kend. Een ieder, die de wedstrijd tegen Aalsmeer heeft gezien, zal dit kunnen ge tuigen. Maar intussen zaten we toch maar lang in de puree. Volgend jaar bij het vijf en zestigjarig bestaan van onze goede club dient uit een ander vaatje getapt te worden. De voorbe reidingen zijn al in volle gang om vroeg welbeslagen ten ijs te staan. Het mag waar zijn, dat de gezelligheid niet teloor gaat, wanneer bij wijze van spreken in de afdeling zou worden ge speeld. Maar deze gezelligheid is dan niet meer het eigendom van de gehele A.F.C. met een winnend eerste elftal maar van een twintig- of dertigtal „gezellige jonge lui". De Commissie van Bijzondere Diensten gaat o.a. op dit punt haar nut bewijzen en als de hele vereniging nu wil inzien, dat een plaats in de eerste klasse voor een voetbalclub van het allerhoogste belang is (zulks naast de melksubsidie, de huur verhoging en Philips) dan zullen onze jon gens deze plaats behalen. En nu aandacht voor de juichende ka piteins. Wanneer het omgekeerde waar is van wat Montesquieu heeft gezegd: „Wat re denaars aan diepte ontbreekt, dat geven zij U aan lengte", dan is er op de derde mei in het A.F.C.-clubhuis wijs en diep zinnig gesproken. In ieder geval heel har telijk en heel beschouwend. Alle sprekers aan het kampioensdiner van het derde elf tal, verbonden aan hun gelukwensen na melijk de waarschuwing: „Jongens, we zijn er nog niet. Na het kampioenschap nu ook nog de promotie!" Alleen de aanvoerder bedacht dat het toch eigenlijk een feestavond was, bezag daarom de dingen van de vrolijke kant en kruidde zijn speechje bovendien met (ove rigens goed bedoelde) steekjes onder de waterspiegel. Er was dus weer een kampioen (letterlijk en figuurlijk) binnen. Het derde had de elf beste beentjes voorgezet en na een lang durige eindsprint J.O.S. 2 verslagen ach tergelaten. Een eresaluut echter aan deze buitengewoon sportieve tegenstanders, te gen wie wij de twee prettigste wedstrijden van dit seizoen hebben gespeeld. De laatste maal, dat wij elkaar spraken, was in de maart-Schakel. Sindsdien won het derde van V.V.A. 3 (2—1), T.I.W. 2 (9-2), J. O.S. 2 (3-1), E.V.C. 2 (5-0) eE Y-Boys 2 (10—1) en speelde gelijk tegen T.O.G. 2 (1-1). Daar J.O.S. 2 van Z.S.G.O. 3 verloor, betekende de laatste overwin ning het kampioenschap. Dit moest uiter aard gevierd worden! Insiders hebben la ter gezegd dat het derde niet alleen kon voetballen, maar ook feesten, en boven dien „les plus belles dames" (mmm, Red.) van A.F.C. heeft. Redenen te over voor U om de promotiewedstrijden bij te wonen! De feestavond was inderdaad bijzonder geslaagd. Dat danken wij in de eerste plaats aan organisator Chris Schroder, die een hele vrijdagavond heeft getelefoneerd, aan de goede zorgen van de heer Bakker en de welgekozen woorden van de spre kers. In de tweede plaats aan alle aanwe zigen, die de stemming tot boven het kook- en borrelpunt hebben opgevoerd. Laten we hopen dat we promoveren, en dat de piano gestemd wordt, want ik moet nog met enkele mensen een duet zingen. Henne Boskamp en Rolf Leeser, aanvoer ders van I en II, vergaten ons (uiteraard) niet en boden een vloeibaar bewijs van hulde aan, dat de avond niet heeft over leefd. Henne hield bovendien een ginae- cologische beschouwing, welke het jonge elftal veel goed heeft gedaan. (Misschien is de achterhoede van het eerste toch wel het hoofd van het elftal, Henne. Volgend jaar het juiste onderstel!) De heer Van der Valk, evenzeer in feest stemming, werd om zijn vooruitziende blik eens extra in het kampioenszonnetje gezet. Hans Loonsteyn, aanvoerder van Jun.-B 4 verraste zowel de tafelpraeses als de dis genoten door een kort doch krachtig speechje, dat grote bijval kreeg. Het was prima, Hans! Ik zou geen kind van mijn volk zijn, als ik niet met een ernstig woord wilde ein digen. Jongens, er moet nogmaals zo'n feest komen. Dat ligt in onze handen, of liever in onze voeten. We houden niet erg (vervolg Van de brug) eerste en tweede klassers, met uitzonde ring van D.C.G. Goed gedaan, jongens. Nu uitrusten en dan met frisse moed be gonnen aan de training voor de komende competitie. A.B.C. - 25 jaar! Op de dag waarop dit nummer van „De Schakel" verschijnt, bestaat onze honkbalclub 25 jaar. Ook vanaf deze plaats onze hartelijkste gelukwensen met dit jubileum en vanzelfsprekend onze beste wensen voor de toekomst en dan voortaan binnen de muren van het A.F.C.-kasteel. Met veel genoegen zien wij de animo en de energie die de laatste lijd door A.B.C. worden aangewend om de club weer op hoger peil te brengen. Het begin is er ongetwijfeld. En dit geeft moed om verder te gaan op dit pad. Ziekenboeg. Ons oude lid Bob Steeman heeft een ernstig auto-ongeluk gehad, doch maakt het gelukkig goed en is naar enkele A.F.C.-ers met eigen oren hebben gehoord, nog altijd even goed van de tongriem gesneden. Een maandje zal hij nog wel in het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag moeten verblijven. Onze adspirant Tim Nijman was zo ongelukkig in een wedstrijd een been te breken. Wat een pech Tim en dat zo kort voor de eind-repetities èn voor het cricketseizoen. Maar Tim maakt het gelukkig best en het kampioenschap dat zijn elftal desondanks heeft weten te behalen is een pleister op de wonde. En dat al zijn vrindjes mèt de kampioens- bloemen bij je in het ziekenhuis zouden komen, had je toch zeker niet gedacht hè? Alle patiënten, óók de niet-genoem- den een spoedig en volledig herstel toe gewenst. G. H. H. KAPPELHOFF van toespraken, en misschien is dat de re den van ons succes. Maar laten we, goed bedenken: we krijgen een veel stevigere tegenstander (die ook „naar de bal gaat") en we krijgen moeilijke weersomstandighe den. Over het algemeen kan de A.F.C.-er niet zo best de warmte verdragen. Het kan in mei heet zijn, dat hebben we gemerkt. Daarom: gewoon goed voetballen, dan komt er zeker volgende keer een fraai ge retoucheerde foto van het derde in de Schakel. WIBO. Door overwinningen op D.W.V., S.C.A. en Y-Boys met resp. 12-1, 8—0 en 6-0 zijn wij kampioen geworden. We promo veren automatisch naar de res. Ie klas van de A.V.B. en zijn hierdoor het eerste A.F.C.-elftal geworden, dat op de hoogst mogelijke plaats speelt. In onze laatste wedstrijden werd door ons elftal zeer aardig gespeeld en hierdoor werd menigmaal langs de lijnen de opmer king gemaakt dat bepaalde speler of spe-

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2