Van de brug Dim ©it is de Schakel, die komt binden, RedacteurJ.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 37e JaargangMei 1959 weten te formeren, doch omdat iedere insider weet welk een buitengewoon moeilijke taak haar leden hebben te ver vullen. Hulde, mijne heren! Commissie van goede diensten. Aangezien de naam aanleiding tot enig misverstand heeft gegeven, zij hierbij uit drukkelijk verklaard, dat er geen moei lijkheden tan welke aard ook bestaan, doch dat deze commissie ten doel heeft: a het bevorderen van de belangstelling voor de vereniging en het verenigings leven in het algemeen; b het stimuleren van de geest en de sportieve prestaties van de actieve spelers in het bijzonder. In ronde woorden: hoe bereiken we dat een groter deel van de pl.nl. 800 leden meeleeft met hun club en acte de presence geeft bij wedstrijden, op clubavonden enz enz. i.p.v. de 60 a 70 leden die er altijd zijn? Wij ontveinzen ons niet, dat onze taak een zeer, zeer moeilijke is, doch ach ten het van eminent belang voor onze club dat wij in onze opzet slagen. Mocht iemand suggesties hebben, dan zijn deze uiteraard van harte welkom. Wil men zich s.v.p. tot ondergetekende wenden? A.F.C. 1-toernooiwinnaars. Waren de resultaten in de competitie slechts matig (behalve in de middenfase toen „alle hens aan dek" werd gefloten) in toernooien heeft ons eerste zich uit stekend geweerd. Werd begonnen de AROL-beker in de wacht te slepen, tegen het eind van het seizoen werd eerst het Allen Weerbaar-toernooi gewonnen, ter wijl zondag j.l. ons elftal beslag legde op de eerste prijs in het toernooi van het 50-jarige T.O.G. tussen alle Amsterdamse (vervolg pag. 2, 3e kol.) mogen wij op de duur blijvende betere resultaten van ons eerste verwachten. Jongens van het derde, wij rekenen op jullie. Jullie vormen een team van vrien den en ik weet dat jullie zonder uitzon dering je uiterste best zult doen om de promotie naar de reserve 2de klas te be werkstelligen. Jongens, vecht voor je elf tal, vecht voor de goede oude club en moge het jullie gelukken haar weer een trede omhoog te brengen. Veel suc ces 3de elftallers! Het zaterdagmiddagelftal is nu in twee seizoenen van de 3de klasse A.V.B. ge promoveerd naar de 1ste klasse. Een prachtige prestatie, bereikt door ouderen die nog over een grote dosis enthousias me beschikken (zo groot, dat zij tijdens de wedstrijd dikwijls niet kunnen nalaten dat ook onder woorden te brengen!) en die de waarheid weer eens hebben be wezen van het aloude gezegde „wat waard is om gedaan te worden, is ook waatd om goed gedaan te worden Voor onze jeugdcommissie is het een prachtige voldoening dat het vele werk dat zij met grote animo verzet ditmaal heeft mogen resulteren in tenminste twee kampioenschappen, terwijl de adsp. B 5 nog een beslissingswedstrijd voor de boeg hebben. Ook onze elftalcommissie voor de lagere seniorenelftallen heeft ditmaal met drie kampioenschappen eens loon naar werken. En er is goed gewerkt! Dank voor de verrichte arbeid en mijn felicitaties. En wanneer ik dan de elftal commissie voor de hoogste vier elftallen het laatst noem, dan is dat niet omdat zij „slechts" één kampioensteam hebben Zes kampioenen en nog één candidaat! Dat wij na het zeer matige begin aan het einde van het sei zoen zes kampioens elftallen in ons mid den zouden hebben had geen enkele A.F.C .-er durven dro men. Ik heb maar weer eens gegrepen naar ons onvolprezen en onmisbare Gouden Boek en daaruit gezien, dat dit een nieuw record is. Maar toch niet zo overtuigend als velen van ons dachten, want het seizoen 1935/36 bracht ons vijf kampioenschappen, t.w. het 3de, 4de, 5de, 6de en adsp. 1. Moge het ditmaal geen 23 jaar duren voor het record verbeterd wordt! thans eerst een woord van hulde aan het 3de, 5de, /de, het zaterdagmiddagelftal, adsp. B 2 en B 3 voor de kranige wijze waarop zij dit seizoen de A.F.C.-kleuren hebben hoog gehouden. Het 5de, 7de en de „Zatten promoveren automatisch. Het 5de is ons eerste reserve-elftal dat zijn oude plaats in de hoogste klasse waarin het kan uit komen reserve 1ste klas A.V.B. heett herwonnen. Moge dit goede voorbeeld spoedig door 2, 3 en 4 gevolgd worden. Het belangrijkste kampioenschap is onge twijfeld dat van het 3de. Er wachten dit elftal nog twee moeilijke promotiewed strijden tegen K.V.V. 2, waarvan de eer ste zondag a.s. op ons veld plaats vindt. A.F.C.-ers komt allen onze jongens aan moedigen! Het is zo belangrijk dat onze reserve-elftallen in een zo hoog mogelijke afdeling spelen. Alleen wanneer dat lukt

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1