Training Vet Bezoekt op 23 mei de feestavond van onze vijf en twintig jarige A.B.C. Cabaret door bekende artisten o.a.: Wiesje Bouw meester, Piet Ekel en Otto Sterman. Bal na, natuurlijk. Kaarten ad 2.50 bij Jan Steensma, Tel. 718567. Bequnstnqinq van onze aöveRteeRöéRS, houöt öe schakel in stanö Zeer gaarne voldoe ik aan het verzoek, een artikel voor de Schakel te schrijven. Juist nu de competitie zo'n beetje op haar eind gaat lopen en Koning Voetbal weer plaats moet maken voor de zomer sporten, juist nu lijkt mij, hetgeen ik schrijven ga van zeer groot belang. Natuurlijk schrijf ik over training. Niet dat deze zo slecht wordt bezocht, doch ik wil wijzen op hetgeen men er mee kan bereiken. Wat wilskracht vermag. In „Panorama" van 15 november 1958, stond een beschrijving van een zekere mijnheer P. W. Cerutty uit Australië. Deze heer werd op 42-jarige leeftijd gepensioneerd, omdat hij door reuma in de ledematen niet meer in staat was zijn arbeid op een postkantoor te ver richten. Opgegeven door diverse artsen, is deze heer zelf gaan proberen door met halters en andere trainingsmaterialen te werken, zijn ledematen weer knikbaar te maken hetgeen hem na zeer veel pijnen en in spanningen na pl.m. een jaar vrijwel lukte. Na dit belangrijke resultaat, bleef de man daar niet bij stil zitten, integen deel nu pas kon hij overgaan tot zelf- training op afstandlopen. Die training voerde hij zo op, dat hij op 49-jarige leeftijd, kampioen van Australië werd bij de Marathon loop. Ik weet, dat dit on geloofwaardig lijkt, doch momenteel is deze man nog trainer van de Australische Athletiekbond, en wel speciaal voor athleten op de afstand van 1 mijl. Herb Ellist, wereldrecordhouder op de mijl, is een van zijn pupillen. Nog een voorbeeld. Misschien weet U ook niet, dat Harold V. Connolly, wereldrecordhouder kogel slingeren, een invalide persoon is. Zijn linker arm is 11 c.m. korter dan zijn rechter en bovendien verlamd. En dat deze arm tijdens de trainingen 2 maal gebroken is. Dit kunt U lezen in het boekje van Bob Spaak, Sport voor Sport. Voetbal. Maar laat ik naar voetbal terugkeren, en U de woorden van Stanley Matthews, die hij tijdens een interview gebruikte, in herinnering brengen, n.l. dat hij 4 malen per week traint, om datgene wat hij kan, niet te verleren. Zijn arsenaal van techniek zal gerust wel groter zijn, dan dat van de A.F.C.-ers, maar als zo'n voetballer 4 mial moet trainen, om voetbal met succes te spelen, hoe is 't dan met de A.F.C.-ers. Velen van jullie denken waarschijnlijk, dat je tijdens een wedstrijd leert voet ballen. Het tegendeel is tegen O.V.V.O. toch wel zeer duidelijk naar vorengekomen. Het veilige gevoel van een 3—0 voor sprong in de rust, heeft menigeen doen inslapen. Een enthousiast, soms misschien wel te enthousiast spelend O.V.V.O. heelt deze verloren wedstrijd in de laatste minuten nog weten op te halen tot 3-3. Aan de hand van het bovenomschre- vene, vraag ik mij af waarom gezonde kerels zoals jullie van A.F.C., altijd uit vluchten bedenken, om maar niet te hoeven trainen. Neem een voorbeeld aan bovenom schreven personen, gooi dat Jan Salie- idee van je af, toon dat ook bij de oud ste club van Amsterdam, voetballers met wilskracht zijn. Dan alleen voorkom je, hetgeen A.F.C. de laatste jaren zo vaak gebeurd is. Tijdens de laatste wedstrij den, het degradatiespook pas afschudden. Het materiaal is aanwezig, dit hebben wij zowel in deze als in vorige competi ties gezien. Tracht er nog meer van te maken, door nog meer op te offeren tijdens de training. Wees niet bang meer wilskracht te tonen, dan je medespeler. Als hij een kerel is, zal hij je voorbeeld volgen en mee trainen zo hard als nodig is, zowel voor hemzelf als voor A.F.C. Jeugd. Vooral de jeugd, die nog zo ontzettend veel heeft te leren op het gebied van voetbal, dient te bedenken, dat dat ene uurtje trainen in de week geen voet baller van je maakt. In dit ene uur leer je hoe je diverse baloefeningen moet uitvoeren, doch zelf moet je de gelegen heden pakken, je deze oefeningen eigen ie maken. Lees het boekje van Abe Lenstra en je hebt een voorbeeld van Neerlands beste voetballer. En volg zijn voorbeeld. Door op deze manier te handelen zul je meer plezier in je sport hebben, en dan krijgt de club A.F.C. een ruggesteun, waar hij trots op kan zijn. VAN DAM. Hi Kakie! Wat kan ik je benijden om dat héérlijke geleuter over het heufd eens Zatten! Wat een onderwerp! Op zichzelf natuurlijk volkomen léég, maar aangezien jij per letter wordt betaald, heb je er toch iets meesterlijks van ge maakt. Het beroerde is, je hebt mij nu in een onmogelijke positie geplaatst: Jij staat als een mannequin van Leeser urenlang met het hoofd van een Zat in je handen te klungelen, zegt idles wat je maar wilt, terwijl ikOi! het water loopt me in de mond, als ik bedenk wat ik over het Heufd eens Vetten zou kunnen schrij ven. Helaas! Mensen, die het goed met me menen hebben gezegd: ,,Je móet niet meer schrijven!" Ach, jog! verbeeld je nou toch eens dat ik over een Vèt zou schrij ven, een Vet, die alleen van privacy aan elkaar hangt!! Dat kan onrmers niet! En dan nog wel over het Heufd van een Vet.Nee, dat kan onmogelijk, dat weet je ook wel. Met het hoofd van een Zat kun jij als zelf-zatte gemakkelijk staan te Hamletten, en je weet dan nog niet eens wat je met dat to-be-tenhoofd moet aanvangen Kakie, je vertelt het toch niet verder, hè? Maar ik kon het niet laten: Ik heb zaterdag een écht, lekker bol Veteranen- heufd in m'n handen genomen, en wat gebeurde? Floep gingen z'n (echt) loden daaien dicht en begon het mondje als maar kusgeluidjes te smakken. Ik hoorde achter me „Lellebel" roepen, maar toen ik omkeek, zag ik niemand. Toen had ik de schrik te pakken en ben maar weer naar huis gegaan, met lijn 5. Kakie, ik heb er thuis diep over na gedacht: een Veteranenheufd I S niet te grijpen, en wel om de volgende redenen: a) Ze zijn het vaak kwijt, b) Ze hebben het verloren of c) Het is z r 1 Nee, een Vet kan wèl van alles weg geven, tot z'n portenronnaie, z'n vrouw en z'n wagen toe, maar z'n heufd? Dat is van hém, en dat laat hij bij elke snik en ademtocht grimmig merken. Het is een typisch gevoel van eigen waarde, met dat hoofd. En tóch, het gekke is, als ze het finaal verliezen, mérken ze het niet eens.... „Jóuw hoofd doet mijn pijn!" zou Potasch tegen Perlemoer zeggen En dan, Kakie, afgezien van dat hoofd: wat het dartele van een Zat betreft, tegen de Vetten kunnen de Zatten niet op- dartelen, hoi néé! Van dartelen gesproken, deze keer moet ik mee naar Middelburg, als Sociaal Verzorgster van de Vetten; ik hoop mij bij die gelegenheid ook aan mijn sociolo gische studie te kunnen wijden, en wel over de vraag: „Heeft de geurige zwarte aarde eenzelfde invloed op mens en dier?" Maar dat is allemaal te geleerd voor jou, Kakie. Intussen zijn alle lampekappen in Middelburg weer gerepareerd of terug gevonden en ze schijnen ook een andere Burgemeester te hebben gekregen. Fijn, hé? Ach ja, laat de jongens maar genie ten Zo lang ze nog niét tegen hun ouwetje zeggen: Grow old along with me The best is yet to be, The last of life for which the first was made zijn het nog goéde Veteranen! Dag Kakie! So long! EEN AANGETROUWDE. een Vet is een A.F.C.-er, die op zaterdag tracht te voetballen. 7

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 7