halus-lamp ha-ha sLot T/ït' Society Shop Aan alle A.F.C.-ers Tegenorders gelukgewenst I Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een poeLi Allen mee, het is voor a.p.c. VTijf en dertig jaar geleden werd ik door een vriendje overgehaald om de laatste wedstrijd van A.F.C. in de over gangsklasse tegen Stormvogels te gaan zien. Toen ik voor het loket stond vond ik A.F.C. maar een grote afzettersbende. Ik was n.l. al een paar keer naar het Stadion geweest en kon daar voor een dubbeltje op de jongenstribune terecht en A.F.C. durfde zomaar 12 cent te vra gen. Hoewel A.F.C. dat jaar naar de 2e klasse degradeerde en Storm vogels naar de le klasse West promoveerde, werd deze wedstrijd toch door A.F.C. met 3—1 gewonnen. Geïmponeerd door deze overwinning ben ik achter dit suc ces gaan aanlopen. Nu geloof ik wel, dat het grootste succes in deze 35 jaar voor A.F.C. is geweest, dat nooit degra datie naar de 3e klasse heeft plaats ge vonden. Het zat er wel vaak in, maar juist die griezelige spanning en het nooit buigen voor de laatste wedstrijd is uit gestreden, heeft mij steeds weer naar de Wandelweg getrokken. Zelf heb ik wel promotie bij A.F.C. gemaakt, want na een paar jaar staan- tribune, kon ik de onoverdekte zit be talen en zelfs ging mijn welvaart zover, dat ik regelmatig op die ouwe over dekte kon plaats nemen. 10 jaar geleden zelfs als donateur. Hoewel ik de meeste wedstrijden van het eerste in de afge lopen 35 jaar gezien heb, ben ik toch een onbekend mannetje in de A.F.C.- familie gebleven. Nu mijn werk mij naar Nijmegen voert en ik mij daar ga vesti gen, kan ik toch niet nalaten een af scheidsbrief te schrijven. Waarom? Ik weet het zelf niet. Bestuur en leiders hebben steeds de zorgen als er eens iets mis loopt of het degradatie-spook dreigt. Geheel vrijwillig heb ik ook die zorgen gehad. Of schrijf ik dit om de spelers van het eerste eens duidelijk te maken, dat er al jaren op die tribune een man netje zit, hoewel onbekend, die zijn sympathie al jaren aan A.F.C. gegeven heeft. Jullie succes was ook zijn succes. Geef al deze onbekende mannetjes hun succes door fair play en een overwinning. Jullie kunnen het, waarom doen jullie het dan niet? Alle A.F.C.-ers, die ik in de afgelopen jaren in het eerste heb zien spelen, \ls u dit leest is Goed Genoeg herrezen uit haar as. U weet toch wel dat Goed Genoeg de oude hofstee was van landman Oostveen" in de Meer waar menige schlemiel die link 't gedrang ontlopen wou prompt in de mestkuil viel. De nieuwe stichting Goed Genoeg die n u het leven ziet biedt elk wat wils aan elk van ons op ieder sportgebied. Hoewel pretentieloos de naam, luidt niettemin de leus: ONDER EEN A.F.C.-BANIER VOOR SPORT NAAR EIGEN KEUS! Voorwaar een sport-initiatief van d'allereerste orde. En voor wie sport pleegt öm de sport om dodelijk van te worden. Ontsproten aan dezelfde geest die in een ver verleden toen veel van thans nog anders was de AROLbeker smeedde. Geen twijfel of bij Goed Genoeg waar ze de tijd verstaan zal in 't bijzonder ook de jeugd de brede sportweg gaan. Moge de stichting Goed Genoeg een nieuwe polsslag geven aan het reeds nu rijk geschakeerd sportief-Aafceese leven. B. S. LE MARCHÉ. Het is reeds meer in dit blad opge merkt, dat slechts de voorzitter het recht heeft in zijn „Van de Brug" de laatste resultaten te vermelden. Alle andere artikelen zijn een week achter. Zo ook het voorwoord bij de verslagen der aan voerders. Hier dan het' allerlaatste nieuws. Het eerste verloor met 1—0 van Pur- mersteyn. De meningen van de neutrale en Purmerendse toeschouwers staan lijn recht tegenover die van de Amsterdam mers. De beide eerstgenoemde categorieën hebben n.l. een zeer aardige wedstrijd aanschouwd. Enfin, wij hebben er uit geleerd, dat Nico Vondeling geen binnen- speler is. Het tweede won op regelmatige wijze van W.M.S. Wij persoonlijk vinden 3—1 altijd een mooie overwinning. Het derde versloeg met goed, gedegen Hollands voetbal de leider J.O.S. en gaat nu met één punt voorsprong aan de kop. Wij vertrouwen de kapitein en zijn mannen. Vier, vijf en zes waren vrij. Daiar de Afdeling Amsterdam ook de reserven- klassen pyramidaal wenst op te bouwen volgt op de onderste plaats van het zesde geen degradatie. Als wij althans juist zijn voorgelicht. De eerste seniorenkampioen. Het zevende versloeg Argonaut met 9—2, werd kampioen en promoveert naar de reserve derde klasse. Deze mannen hebben met een bewon derenswaardig enthousiasme dit doel nagestreefd en zijn geslaagd. Natuurlijk was er een feestje aan dit kampioen schap verbonden. Tijdens het etentje werd het woord gevoerd door captain en tafelresident Rob Molenaar, tweede voorzitter Jan Steensma en commissie lid Hans Schooneveldt. En nu maar wachten op de officiële huldiging tijdens de Algemene Vergade ring- J. T. S. bedank ik voor de prettige middagen, die zij mij aan de Wandelweg hebben bezorgd. Ik hoop jullie spoedig in Nij megen te zien, maar dan in een wed strijd om het kampioenschap van Nederland tegen Quick (N.). In de maandagochtendkrant blijf ik de uitsla gen van het eerste volgen. Laat die goed zijn. L. C. VAN BAERLESTRAAT 20, HOEK P.O. HOOFTSTRAAT AMSTERDAM-Z. Keeds vele /bT.C.-ers kochten hier hun herenmode-artikelen 4

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4