De jeugd Bezoekt op 19 april de A.F.C.-terreinen, U wordt dan ge confronteerd met jeugdvoetbal. Wij organiseren ons Jeugd- Tournooi. Voor de deelnemende verenigingen verwijzen wij U naar het artikel over de Jeugd. BCQunstdCiinQ VAn onzt; Aöv6RL66RöeRS, houöt öe schAkel in stiAnö surprise zorgde waar iedereen naar van werd. Met twee junioren en drie lieden reeds trekkende van Drees (in de goede zin van het woord wel te verstaan) werd een zo verrassend spelletje gespeeld, dat onze tegenstander R.C.M. er niet aan te pas kwam. Dat we tenslotte met 9—2 won nen was toen geen surprise meer. Erger was het een week later tegen de toenmalige koploper W.V.H.E.D.W., met als zeer befaamde spelers Bob Preis, zeer bekend bij onze eerste-elftalspelers, en een Polak, ook geen domme jongen. Bij zo'n wedstrijd hoor je dikwijls „Doch as we maar gezond zijn". Dit heb ik toen ook maar gedacht anders was ik over de 2—6 nederlaag nooit heen ge komen. Intussen zitten we alweer bijna in het voorjaar en dat onze winterslaap ons slecht bekomen is blijkt wel uit de wed strijd tegen R.A.P. die we thuis met 3—8 verloren. Gelukkig heb ik hier geen nadelige gevolgen van overgehouden, daar ik niet van de partij was. Nog twee nederlagen lagen in het vooruitzicht en wel tegen de Meer, met 2—6 dat momen teel ongeslagen aan de kop gaat. Maar het ergste is wel de 6—4 nederlaag tegen O.D.A., dat met negen man speelde. Alleen was deze wedstrijd een succes voor Rud Henneman, die 3 goals maakte. Zojuist slaagde hij voor zijn Vaandrig's examen, Proficiat Rud. Eindelijk toch weer een overwinning. Het spreekwoord zegt het immers: Na regen komt zonneschijn. Voor de tweede en laatste maal namen we afscheid van W.V-H.E.D.W. We lieten het niet zoals de eerste keer op een zepert uitdraaien. Bob Preis; whees nauw niet kwaat wei hebben nu doch gewonnen. Het werd 4—3 voor ons. Als we even een blik werpen op de ranglijst, dan komen we tot de toch nog verheugende mededeling dat Uw achtste 11 wedstrijden speelde er 3 won, 2 gelijk trapte (neen, geen lijk) en 6 verloor. Het doel-saldo liep iets naar de Credit kant. Het is nu 36 voor en 55 tegen. Jongens dit moet anders om en dat gebeurt ook. Tot de volgende keer. MARTIN DUINKER. Junioren B 3 Kampioen. De competitie. De onderlinge stand van alle Junioren elftallen t/m zondag 5 april luidt: Jun. B 2 Jun. B 3 Jun. B 5 Jun. A 2 Jun. B I Jun. A 1 Jun. B 7 Jun. B 4 Jun. B 6 Algemeen Gemiddelde 1.44 Het belangrijkste feit is ongetwijfeld het, op zondag 5 april door een eigen overwinning en een nederlaag van Swift, 11 - 21 - 1,91 14 - 25 - 1,79 11 - 18 - 1,64 13 - 21 - 1,62 12 - 18 - 1,50 12 - 12 - 1,00 2 2 - 1,00 12 - 11 - 0,92 4 - 3 - 0,75 behaalde kampioenschap door onze Jun. B 3. Van harte gefeliciteerd jongens, al was het jammer, dat jullie dit resultaat niet ongeslagen hebben bereikt. Jullie hebben de vereniging dit seizoen de eerste kampioen geschonken en de wed strijd, die dit feit onverwacht bracht, was van buitengewoon gehalte. Denkt er echter om, dat wij ook de beide laatste wedstrijden moeten bewijzen door over winningen de ware kampioen te zijn. De Jun. B2 bleven winnen en kwa men aan de kop van onze ranglijst door de nederlaag van de concurrent. In jullie afdeling is Aalsmeer reeds uitge speeld en heeft 7 punten meer, terwijl wij nog beide wedstrijden tegen Rivalen (derde plaats) tegoed hebben. De reste rende vijf wedstrijden moeten derhalve gewonnen worden om zeker te zijn van het kampioenschap. Een hele opgave, die echter zeker uitvoerbaar is. Wij ver wachten dus, dat jullie de taak ook zul len volbrengen; training en eensgezind heid zullen de beste pijlers voor dit succes kunnen vormen.... De Jun. B 5 hebben de kop van de ranglijst tesamen met Schellingwoude en D.E.C., bereikt, hoewel niet zonder inspanning van spelers en leiders. In de uitwedstrijd tegen D.E.C. kwam men ten minste eerst na de rust, na een ernstig gesprek, tot enthousiast voetbal. Daardoor verdienden wij het gelijke spel uiteinde lijk dan ook. De wedstrijd tegen Schel lingwoude werd vanaf de eerste minuut voor de volle honderd procent ingezet. Met prima spel werden wij glansrijk overwinnaar. Ook voor jullie geldt ech ter, dat de laatste vijf wedstrijden alle gewonnen dienen te worden om de kans geheel in eigen hand te houden. Maar het kan! Ditzelfde geldt voor de laatste drie wedstrijden van de Jun. A 2 en wij reke nen bij dit elftal op de-klap-op-de-vuur- pijl in de wedstrijd tegen Slotervaart. Na de inhaal race moet ook een sterke finish mogelijk zijn. De overige elftallen blijven de balans zo ongeveer in evenwicht houden, waar bij echter de opmars van B 4 aangestipt kan worden. Over de Zaterdag-junioren-elftallen B 6 en 7 zijn wij wel erg teleurgesteld. Veel jongens bleven de afgelopen weken zon der afschrijving weg: heel bedroevend voor jongens die een teamsport gekozen hebben en dan hun vrienden en leiders „in hun hemd laten staan". Uiteraard worden deze jongens voorlopig buiten de opstellingen gehouden. Quick (H.)-tournooi. Onze Jun. B 1 speelden op Tweede Paasdag heel gezellig in dit tournooi. Na goed spel werd tenslotte de finale met 1—0 verloren. De tweede prijs is echter een goed resultaat. Speciale vermelding verdient nog de service van de Ouders, met name de Heren Draisma, Geus, Kemna en Slaap, die samen met de Heer Sierhuis de jongens met auto's en versnaperingen naar en van Den Haag brachten, waarvoor wij ook op deze wijze gaarne onze dank kenbaar maken. Jon gens, met nog twee tournooien in zicht, rekenen wij erop, dat jullie blijven trainen, teneinde ook daarin goede resul taten te kunnen bereiken. De Welpen. De welpenwedstrijden worden met groot enthousiasme verspeeld. Binnen kort zullen wij ook overgaan tot een wedstrijd op woensdagmiddagen, waar door de schade van de achterstand door slecht weer zal worden ingelopen. Het verheugt ons, dat de Heer Leloux zich bereid verklaard heeft bij die wedstrij den de leiding op zich te nemen. De Heer Janus leverde ons vier dek- latten, welke de hoogte van de doelen op welpen-proporties brengen, zodat niet meer iedere hoge bal een zeker doelpunt zal zijn. Gaarne ook aan U de dank, vooral, naar wij aannemen van de doel- verdedigertjes. De training. Op woensdagmiddag konden meer groepen gevormd worden door de spon tane aanbieding van enkele seniorleden. Daardoor zullen alle jongens de gelegen heid krijgen om te oefenen. Wij zeggen de trainers gaarne dank voor hun mede werking. Laat de Heren een grote op komst krijgen, jongens. Zij willen het graag en jullie zullen daardoor kunnen meehelpen de A.F.C. op een hogere plaats te brengen. Ouderavond. Zoals wij reeds in een circulaire be richtten, wordt op 6 mei a.s. om 8.15 uur in ons Clubhuis een lezing gehouden door de Heer F. J. van Veen, waarbij Ouders en oudere A.F.C.-ers van harte welkom zijn. Mogen wij ook op Uw aan wezigheid rekenen? Het A.F.C.-tournooi. Tenslotte ons Jeugdtournooi, dat dit jaar gelijk met de wedstrijd Nederland— België verspeeld zal worden voor de elf tallen Jun. BI en A 1. Deelnemende verenigingen zijn in leeftijdsgroep A: D.W.V., H.F.C., Quick (H.), Quick (N.), Zeeburgia en A.F.C. en in leeftijdsgroep B: Blauw-Wit, Hercules, H.F.C., Quick (N.), de Spartaan en natuurlijk ook A.F.C. Gezellig is het op die dag altijd op onze terreinen. Mogen wij dit jaar ook eens op Uw belangstelling rekenen? Blijft niet voor de radio-reportage thuis, want bij ons ziet U goed voetbal met volop spanning. H. VAN TEUNENBROEK.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3