Marshall Resultaten van de groene velden 8 C. van Peperzeel 'Dames- en Herenschoenen poeLt Allen mee, het is voor A.f.e. TXeze zijn ook deze maand zeer redelijk -^geweest. De hieronder vermelde ge middelden bewijzen het. Het eerste is nu al weer gedurende vijf wedstrijden ongeslagen gebleven, al hoewel naar mijn smaak de gelijke spelen te veel overheersen. Zes maal gelijk en 4 maal gewonnen: op een totaal van 18 wedstrijden zijn resultaten, die ons ge lukkig de laatste plaats deden ontlopen, maar we vertrouwen op beter in het volgende seizoen. Het tweede wisselt goede en slechte wedstrijden af en het derde heeft, wan neer U dit leest een beslissende wed strijd achter de rug. Van het vierde verhaalt U Duco Ohm. Het vijfde en het zevende gaan kampioen worden. Jammer is, dat het zesde wel bijna zeker is van degradatie. Het acht ste en de Zatten hebben zich redelijk gehandhaafd. Kennelijk heeft het feit, dat hun elf tallen voor beslissingen staan de aan voerders weerhouden van het maken van een verslagje. Volgende keer wensen ze U met resultaten onder de ogen te ko men. Fijn. Slechts de captains van vier en acht laten U even delen in hun lief en hun leed. Maar nu eerst: Gemiddelden. Elftal Gesp. v.—t. gem. v.m. VII 12 45-15 1.83 1.80 III 16 63-32 1.50 1.43 V 12 39-19 1.50 1.50 II 17 51-27 1.35 1.36 Zat 12 59-38 1.33 1.45 IV 17 50-43 1.06 1.07 I 18 24-30 0.78 0.67 VIII 11 36-55 0.73 0.67 VI 14 34-51 0.57 0.67 Totaal 129 401-310 1.17 1.17 Voor al uw loodgieterswerk naar Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 De Zatten en het zesde duikelden be hoorlijk, maar dank zij b.v. het eerste en het derde kon het algemeen gemiddelde ver boven de 1 gehandhaafd blijven. Voor het eerst in het nieuwe jaar mag ik dan de pen hanteren om U weer een overzichtje te geven van de stand van het vierde. Vriend Steensma gaf geen woordenlimiet, zodat mijn pen leegge- schreven kan worden. Onze geachte clubvader de Heer Kap- pelhoff schetste onze positie als minder rooskleurig. Op dat moment stonden wij echter 10 en 9 punten voor op de twee onderste verenigingen. Maar om iedereen ook een plezier te doen kwamen er uit de laatste vier wedstrijden 8 punten bin nen. Onze eerste wedstrijd in het nieuwe jaar bracht ons in Uithoorn, waar we met acht man moesten beginnen omdat drie jongens meenden dat de wedstrijd afgelast was of doordat de trekschuit gemist werd. Vanuit een caféetje werd A.F.C. gebeld, waarop reddingsploegen in de rust bij ons kwamen. Wij begonnen met een tweemansaanval. zodat de achterhoede en middenlinie niet verzwakt werden. Er werd zo enthousiast gespeeld dat Cees de Graaf na een kwartier ons de leiding kon geven door een voorzet van Wil v. d. Smagt in het doel te prikken. We hadden slechts kort plezier van deze voorsprong want er viel spoedig een tegendoelpunt, (1—1). Dit was echter niet de genade klap, want even voor de rust wist onder getekende ook al uit een voorzet van Willy te doelpunten. Rust 2—1. In de rust kwamen Hartog en Sinot aandraven, zodat er nu met tien man gespeeld kon worden. V.D.O. maakte ge lijk, maar toch konden wij beide punten mee naar Amsterdam nemen, doordat de captain opnieuw scoorde. Vlak voor het einde miste V.D.O. nog een penalty. Twee zuur verdiende punten, maar een overwinning waar we wel erg- trots op zijn. Even nog diverse mensen bedanken: als eerste de secretaris van V.D.O. die niet alleen de vlag voor ons hanteerde, maar ook nog van thuis de wedstrijd formulieren ging halen, dan Mevrouw van der Smagt, die de moed had uit de kroeg A.F.C. te bellen, ook Ton de Haan, die twee jongens naar Uithoorn bracht en Cees de Graaf, die het klaar speelde een dame, tien man en een fiets in een bestelwagen naar Amsterdam te brengen, heelhuids ook nog. Ook Mevrouw de Graaf, die voor zes man koffie ver zorgde op deze gedenkwaardige zondag. Tegen N.F.C. werd revanche genomen voor de 5—2 nederlaag in Bovenkerk. Na tien minuten stonden wij al met 2—0 voor. Er werd rustiger gespeeld en zodoende werd de ruststand 3—2 voor N.F.C. want dat ging fel verder toen wij verzaakten. Na de rust werd het 3—3 door Perton, die ook reeds het eerste Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTKAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 gemaakt had, de Graaf het tweede en in de laatste tien minuten werd het 5—3 voor door twee doelpunten van onze lange middenvoor. De wedstrijd tegen Rivalen wil ik het liefst over slaan. Knokken op het veld en een woordenstrijd na afloop in de kleedkamer verknoeiden deze toch al zo nare dag. We verloren met 5—4. Hoe vreemd wij voetballen bleek nu weer eens tegen A.S.V. Arsenal, dat als nummer twee in de afdeling stond. Zij werden n.l. in het eerste kwartier vol komen overspeeld en dit leverde een 3—0 voorsprong op door doelpunten van Sinot en ondergetekende. De ruststand werd 3—1. Na de rust kwamen we er niet zo erg meer aan te pas, maar toch wisten we de stand nog op 4—1 te brengen. Al met al een goede periode, vooral door die overwinningen op de bovenste van de afdeling, V.D.O. en Arsenal. Jam mer dat die wedstrijd tegen Rivalen een negatief resultaat opleverde. Het seizoen zit er voor ons al weer op. Nog een wedstrijd en het is gebeurd. Mag ik U bedanken voor de belangstel ling voor het vierde door het lezen van de verslagen, die voorlopig niet meer door mij geschreven zullen worden, om dat ik aan het eind van de maand voor twee jaar naar Nigeria ga. Van deze plaats mijn hartelijke groeten en tot over twee jaar. E. D. OHM. Wel uit het oog maar niet uit het hart. Dit is een zinspeling die betrekking heeft op Uw achtste. Ik neem U nu even mee terug naar een datum, die al ver achter ons ligt n.l. 4 december, St. Nicolaas tijd. Ik moet dit wel doen anders loopt mijn uitslagen- en verslagarchief in de prak. Even voorop gesteld dat Uw achtste op 4 december, voor een St. Nicolaas-

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2