■■m c Van de brug KI ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3, Amsterdam-Z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 37e Jaargang April 1959 No. 9 Stichting „Goed Genoeg". faterdag 11 april J 1959 was een be langrijke datum voor A.F.C., A.C.C.', A.B.C. en de Societeitsver- eniging. Op die dag werd ten overstaan van Notaris N. M. Posch de oprichtings akte verleden van de Stichting „Goed Genoeg". Als comparanten fungeerden de heren D. J* Bessem (voorzitter), G. Th. van Nigtevegt (secretaris-pen ningmeester, S. de Boer, Jb. van Nek en ondergetekende (leden van het dage lijks bestuur). Het doel van de stichting is de belangen te behartigen van en de samenwerking te bevorderen tussen de bovengenoemde vier verenigingen (en haar individuele leden). Eventueel te behalen winst wordt uitsluitend voor het treden. Donateurs betalen een jaarlijkse bijdrage of een bijdrage in eens. Het bestuur bestaat uit zestien leden. Vijf hiervan vormen het dagelijks bestuur (de hierboven genoemden treden voor de eerste maal als zodanig op). De overige elf leden worden als volgt gekozen: vijf leden door A.F.C. (J. N. Holtzappel, J. Hurwits, T. ten Oosten, J. P. Scheep stra, E. W. van Teunenbroek), twee door A.C.C. (W. Brusse, W. G. Staats), twee door A.B.C. (Dr. M. van Driel, Mr. J. H. van Soomeren), twee door de Soc. ver. van A.F.C. (M. de Bruin Mzn., G. H. Eiserman). Behalve de bestuursleden waren te vens aanwezig de heren X. H. Galavazi en J. P. Scheepens, ereleden van A.F.C. en f. Roodenburgh, architect. Nu zou A.F.C. A.F.C. niet zijn als deze akte normaal ten kantore van notaris Posch zou zijn gepasseerd: dies geschied de dit in het Apollopaviljoen, waar de hehalen winst wordt uitsiuueiiu »u«i -- -r 1 doel van de stichting aangewend. Zij aanwezigen zich verenigden aan een doel van g i,lrl„v, waarhii de sluizen der welsnre- tracht dit doel te bereiken door het kopen, huren, stichten, instandhouden, exploiteren en/of verhuren van terreinen exploiteren en/ot vernuien van j o o en gebouwen, dienende voor voormelde werden meegegeven. Hulde werd bracht aan Gerard van Nigtevegt, verenigingen De middelen bestaan uit het door de stichters afgezonderde kapitaal en uit inkomsten zoals huren, bijdragen van donateurs, subsidies, schenkingen, legaten en erfstellingen, verkrijgingen van an dere aard en toevallige baten. Leden van de vier verenigingen kunnen zich aanmelden als donateur van de stichting. Ook andere personen of instellingen kun nen als donateur tot de stichting toe- lunch waarbij de sluizen der welspre kendheid een eindje werden geopend en de jonge stichting veel goede wensen werden meegegeven. Hulde werd ge bracht aan Gerard van Nigtevegt, voor heg vele werk dat door hem reeds ten behoeve van „Goed Genoeg" werd ver richt. Na de lunch bleven de aanwezigen nog enige tijd bijeen. Notaris Posch gaf de wens te kennen donateur te worden van A.F.C. en gaf blijk zich al aardig thuis te gevoelen bij zijn nieuwe club. Moge „Goed Genoeg" een gelukkig en succesvol bestaan beschoren zijn! Kampioenen en kampioenscandidaten. Twee kampioenen hebben wij al! De adspiranten B 3 en het zevende senioren elftal. Namens het bestuur werden beide elftallen zondag j.l. gehuldigd met een toespraak en bloemen. Tevens kan hierbij vermeld worden, dat het zevende auto matisch promoveert (voor het derde een gedachte om van te watertanden). Ons derde leverde een prachtige prestatie door leider J.O.S. 2 op eigen veld een 3—1 nederlaag toe te brengen. De over winning was alleszins verdiend en het vertoonde spel en de geest in dit elftal geeft ons vertrouwen voor de nog ko mende wedstrijden. Onze jongens heb ben de kans nu 'in eigen hand, doch dienen dan de nog resterende drie wed strijden alle te winnen, w.o. de lastige thuiswedstrijd tegen E.V.C. 2 tegen welke club J.O.S. 2 eerverleden week gelijk speelde. Verder hebben wij nog enkele kampioenscandidaten, doch daar over meer in de volgende Schakel! G.H.H. KAPPELHOFF P.S. Jongstleden dinsdagavond was het weer eens een beetje vol langs onze velden. Het eerste elftal speelde als sparring partner tegen een elftal van Amsterdamse Amateurs en een combinatie van twee, drie en vier vervulde dezelfde rol tegen het Amsterdamse Afdelingselftal. Beide wedstrijden gingen verloren, resp. met 3—0 en 3—2. Vooral de laatste cijfers duiden op een spannende wedstrijd. Wij hebben, dankzij het feit, dat er door de vertegenwoordigende elftallen met elan werd gespeeld, onze tekortko mingen haarfijn voorgeschoteld gekre gen. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1