Uit de oude doos H I B D K M N P Q R S T U y w X poelt aLLen mee, het is voor a.p.c. "Pkaar hebben we een lekker paginaatje over, dank -'-'zij de copy, die enige medewerkers, alhoewel daar toe uitgenodigd, niet ingezonden hebben. We vatten het plan op, indachtig het aloude woord „l'histoirie se répête", om in een oud clubblad een wijs en bemoedigend woord op te snorren. Bij onze nasporingen stuitten we op het volgende gedicht van „Wappie". Het was geplaatst in de maart-Schakel van 1948. Dit is het blad, waarin aangekondigd werd, dat op 21 maart tegen Z.V.V. zou moeten worden gespeeld voor het behoud van het tweede-klasseschap. Dit alleen maar om Uw herinnering op te frissen. Hier volgt dan het gedicht van Wappie. Enkele strofen kloppen niet met de huidige situatie, maar dat komt ook wel weer. A is de Aroldag, De opening van elk voetbaljaar. A.F.C.—A.B.C. is het bulletin. Dit meldt ons de laatste bijzonderheden. Alsmede de elftallen, die Zondags aan moeten treden. De gehele A.F.C.-familie komt dan weer bij elkaar. is de clubavond. Klaverjassen, bridgen, kletsen of domino. De een amuseert zich zus, de ander zo. is degradatie. Jongens, de tanden op elkaar. Laat ons dat niet gebeuren in dit jaar. is het elftal. Elf jongens en de reserves incluis, Brengen zoveel mogelijk puntjes in huis. zijn de feesten. Die zitten altijd goed in elkaar. Kijk maar naar de revue van vorig jaar. is de „goede genius". Die is ons dit jaar wel erg ontrouw. En bracht ons al menig Zondagje in rouw. is „houten". Als jij vier zegt, zeg ik twee. Misschien win ik er een borreltje mee. is Indië. Ook hier zitten de A.F.C.'ers verspreid. En worden dank zij de Commissie Indië Af en toe met een pakje verblijd. is de jeugd. De toekomst van onze vereniging.... Als het met hun enthousiasme maar wat beter ging! is het kampioenschap. Verleden jaar hadden we het' bijna te pakken. Maar dit jaar zijn we aardig aan het zakken. zijn de leden. Bijna 1000 in getal. Door hun clubliefde komt A.F.C. nooit ten val. is de mascotte. Sinds wij ons een mascotte hebben aangegord, Staat A.F.C. als winnend team op het bord. zijn de nederlagen. Veel hebben wij er reeds moeten incasseren, Maar we laten ons toch niet tot 3e klasser bombarderen. is de overwinning. Met slechts 4 stuks werden we tot nu toe verblijd. Nog een paar erbij en we zijn van degradatiegevaar bevrijd. is promotie. Wanneer zullen we dit beleven? Laten we zeggen: promotie is volgend jaar ons streven- is querelle. Het Frans woord voor onenigheid. Dat hebben we niet in A.F.C., alle nederlagen ten spijt- is de recette. Een goede recette is ons heel wat waard. Dan worden we voor financiële debacles gespaard. is de Schakel. Ons clubblad dat is werkelijk „je van het", Alleen het inzenden van copy lijkt af en toe wel „pet". is trainen. Eens per week trainen, zij ons parool, Dan trap je Zondags met gemak de bal in de goal. zijn de uitslagen. Zondags tegen zessen stijgt de spanning ten top. En waar we ons ook bevinden, de radio gaat op. zijn de vrouwen. Ook zij horen bij A.F.C. En trekken iedere Zondag met de jongens mee. zijn de wedstrijden. Die kosten een deel van je leven, Want ook op de tribune zit je van emotie te beven. is de onbekende. De toekomst is onbekend ook voor onze vereniging. Stel je voor dat A.F.C. in de toekomst weer de le klas inging? is de ijver. De ijver van de werkende leden van A.F.C. Want hun leuze is: „A.F.C. moet zo lang mogelijk rf is de Zondag. De dag der dagen, Dan gaan we achter de puntjes aanjagen. „WAPPIE" 8

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8