halus lamp ha-ha slot Succesrijk Honkbalseizoen 1958 1L ft&zae&t toch ook altijd de clubavonden Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Ook de kinderen. Het zal U, vooral in dit honkballoze tijdperk, opvallen, temidden van ge dichten van B. S. Ie Marché en de Mixed Pickles, in de A.F.C.-Schakel een artikel over honkballen aan te treffen. Eerlijk gezegd, trof het mij aangenaam, toen Uw redakteur mij verzocht met 1000 woorden de resultaten van de A.B.C.-negentallen van het afgelopen sei zoen de revue te laten passeren. Waar mee hij ook één der kinderen de kans gaf haar woordje te doen. Is A.F.C. niet, zoals een goede moeder betaamt, nieuws gierig naar de prestaties van haar kin deren? Het blijkt gelukkig van wel. Traditie. Gewoontegetrouw startte A.B.C. haar 24ste levensjaar met het toernooi om de „Hans Volkers-trophee". Een traditie, die door geheel honkbalminnend Nederland op prijs wordt gesteld, immers dit toer nooi wordt als één der voornaamste honk balevenementen van ons land beschouwd. O.V.V.O., met de nationale werper Ur- banus, sleepte na enkele spannende wed strijden de hoogste prijs in de wacht en kreeg de Hans Volkers-trophee een jaar in haar prijzenkast. Wisselvallig. Opmerkelijk is het, dat de wisselvallig heid de A.B.C.-ers van het eerste negen tal weer parten heeft gespeeld. Want de eerste wedstrijd tegen T.Y.B.B. won nen zij overtuigend, de tweede tegen H. C. K. gaf een negatief resultaat. De door een moessonachtige regenbui ge staakte en later afgelaste wedstrijd tegen W.V.H.E.D.W. bewees weer, dat het heus zo slecht niet ging. De balans vermeldt verder: een gelijkspel tegen het zwakkere Kennemerland, een niet verwachte over winning op Blauwwit, een verdiende nederlaag tegen Ajax, een zege op het veramerikaanste U.V.V. en een débacle tegen H.C.K. Vervolgens bonden wij Kennemerland met 11—0 aan onze bescheiden zegekar, moesten wij ondanks goed verweer tegen Ajax voor de tweede keer het loodje leggen, werden wij in de returnwedstrijd tegen U.V.V. geheel overspeeld en deel den wij de punten met W.V.H.E.D.W. (1—1). Tenslotte stonden wij in ons derde treffen tegen W.V.H.E.D.W. de textiel- mannen hun kampioenschap niet meer in de weg, bezorgden wij het Haarlemse T.Y.B.B. de tweede nederlaag en lieten wij in onze laatste wedstrijd tegen Blauw wit de winstpunten op het Stadionplein. Met als resultaat een vijfde plaats met 12 punten. W erpersprobleem Het tweede team, de laatste jaren het zorgenkindje van de negentalcommissie, schijnt een voorkeur te bezitten voor be nauwde en krappe overwinningen. Overwinningen als 11—10, 9—7, 13—12 en 7—6, resp. op T.I.W. 3, De Spartaan 2, D.S.S. en Quick, spreken voor zich zelf. Weliswaar was dit team dikwijls gehan dicapt door het gemis aan een goede werper, doch ook de geringe slagpresta ties kunnen als één der oorzaken van deze matige resultaten genoemd worden. Tot degradatie is het gelukkig niet ge komen, want het veel zwakkere T.I.W. 3 verdween uit de tweede klasse. Geen wensdroom. Het derde team heeft lange tijd over goede papieren beschikt voor het kam pioenschap van haar afdeling. Doch ook hier waren werpersproblemen debet aan het niet in vervulling gaan van deze wensdroom. Van de tien gespeelde wed strijden beëindigden wij er zes met de volle winst, terwijl wij in de overige vier duels drie keer in de latere kampioen De Meer 2 de meerderen moesten erken nen. Een eervolle tweede plaats vormde een beloning voor dit laagste doch zo enthousiaste negental. Vooruitgang. Over de prestaties van onze junioren mogen wij ondanks de zes nederlagen uit zes wedstrijden toch niet geheel on tevreden zijn. Naarmate het seizoen vor derde, was er in hun spelpeil een duide lijke vooruitgang te bespeuren en onge twijfeld zullen zij het volgend seizoen meer van zich doen spreken. Bovendien hebben zij in de Jeugdtoernooien van R.C.H., H.C.K. en D.E.C. een behoorlijk figuur geslagen. Speciaal voor de jongste A.F.C.-ers voegen wij hieraan toe, dat A.B.C. het komende seizoen met twee negentallen voor de competitie wil in schrijven. Desnoods met drie teams, als het met de toevoer van jeugdleden uit A.F.C. een beetje wil. Beloning. Prognoses maken voor het volgend seizoen lijkt ons nogal riskant. Meestal pakt het anders uit dan voorspeld is. In de afdeling van A.B.C. 1 zien wij twee nieuwe tegenstanders, die eigenlijk toch weer oude bekenden van ons zijn. Ten eerste De Volewijkers, dat de plaats inneemt van het naar de Hoofdklasse gepromoveerde W.V.H.E.D.W. en op de tweede piaats Sportclub Haarlem, die na een éénjarig verblijf in de Overgangs klasse te sterk voor die klasse bleek en ten koste van T.Y.B.B.B. weer een trede hoger op de honkballadder komt. De overigen, Ajax, H.C.K., Kennemerland, Blauw-Wit, U.V.V. en A.B.C. zullen on getwijfeld voor een attractief seizoen zorgdragen. Vooral omdat misschien voor hen de kans bestaat weer in de Hoofd klasse te komen. Reorganisatie? Om het competitie-systeem aantrekke lijker te maken heeft het Bondsbestuur van de K.N.H.B. zich tot de verenigingen gewend met het voorstel om met ingang van 1960 twee hoofdklassen van elk zes clubs te vormen, die 20 wedstrijden zullen spelen. Het gevolg hiervan is, dat de verenigingen gedurende vijf weken elkaar tweemaal per weekend zullen ontmoeten. De hoofdklasse zal in dit geval bestaan uit de reeds bestaande acht hoofdklassers vermeerderd met de vier eersteklassers, die aan het einde van seizoen 1959 op de bovenste vier plaatsen zullen eindi gen. Wij zullen dit reorganisatieplan niet uitvoerig bespreken, doch zijn benieuwd, welke houding de verenigingen ten op zichte van dit bondsvoorstel zullen in nemen. Mocht het echter doorgang vin den dan zullen de eerste klassers zich zeker tot het uiterste inspannen om deze kans te benutten. Wij en ongetwijfeld U ook, hopen dat A.B.C. dit ook zal doen. Daarvoor heeft zij echter ook de steun nodig van U, A.F.C.-ers. Uw aanmoedi gingen tijdens de wedstrijden zullen er toe bijdragen, dat de A.B.C.-ers al hun krachten zullen geven om tot de vier gelukkigen te behoren. Wij hopen U de komende zomer dus niet op het honk- balveld te missen. HANS DE BIE.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 7