V j.h. esseR On dit et datjes BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN poelt allen mee, het is voor a.f.c. Excuus. /~kns verslagje van de verjaardag in het ^januarinummer van dit blad ein digde nogal abrupt met een zinsnede over de tegenzin van Ties Gerrits om van de berg af te glijden. De goede verstaander zal begrijpen, dat dit niet een of andere eigenaardige hobby van 4 ies is, maar dat elke rechtgeaarde skiër met dezelfde aversie behept is. Het door ons geschreven stukje was te lang voor de ruimte en daarom is een belangrijk gedeelte weggevallen. Het is niet actueel om dit gehele deel weer te herhalen; we willen echter niet nalaten om de speech van Henne Bos kamp, captain van het eerste (naar onze mening één der belangrijkste redes van de avond) onder het zonnetje te plaatsen. Onze excuses voor het wegvallen. Variatie. Stilzwijgend hebben we met ingang van het vorige nummer enkele wijzi° gingen in het aanzien van „De Schakel" doorgevoerd. Het papier is iets mooier en het lettertype is anders. Vroeger werd het blad gezet uit de Ideaal en nu uit de Baskerville. Dit laatste type is iets smaller en geeft dus iets meer ruimte. Deze ruimte kan goed benut worden voor het plaatsen van advertenties. Heeft U nog een relatie, die voor het plaatsen van een advertentie in aanmerking wil komen, bericht U dit dan even aan ons? Personalia. Deze keer is er gelukkig velerlei aan leiding tot felicitaties. A.F.C.-Ridder Peet Scheepens werd 13 februari 75 jaar. Leo Horn herdacht op 14 februari het feit, dat hij 25 jaar geleden zijn scheids- rechters-loopbaan aanving met de wed strijd Blauw-Wit adsp.—Taba adsp. Op 17 februari trouwden Wil van der Smagt (linksbuiten van het vierde) en Tineke Wartena en op dezelfde datum was Erelid Gerard van Nigtevegt 40 jaar in dienst van de Heinekens' Brouwerij. Eigenlijk hadden wij deze rij moeten beginnen met het aantippen van de vijftigste verjaardag van één onzer, die twee dagen voor die van Peet Scheepens werd gevierd. Wij hebben echter beloofd geen namen te noemen. Het spreekt vanzelf, dat A.F.C. bij al deze gelegenheden acte de présence gaf en de feestvierders van harte heeft ge feliciteerd. Feestavond. De aanwezigen, die overigens in veel te geringe getale waren opgekomen, hebben ons verzekerd, dat ze een zeer plezierige avond hebben gehad op 7 februari. Het journalistencabaret „Persvers" heeft iedereen gestreeld en iedereen op de tenen gestaan. Daar dit gezelschap onmiddellijk het Minerva-paviljoen moest verlaten om het feest t.g.v. het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Journalisten Kring te gaan opluisteren moest een woord van dank op de avond zelf achter wege blijven. We hebben Uw plezier schriftelijk overgebracht. Het dansorkestje, bestaande uit een vijftal vooraanstaande radiomusici speel de eveneens tot ieders genoegen. Teke nend was in deze het opklinkende ap plaus toen de musici zich tegen vieren door de zaal naar huis begaven. De tombolatafel was zeer rijk voorzien. Jammer was, dat vele prijswinnaars niet in de zaal aanwezig waren En daar zijn we dan ongeveer op het punt, dat we nog even menen te moeten behandelen. Wij zijn van plan een vervolging we gens laster te doen instellen tegen ieder een, die ooit nog de F. van A.F.C. wil zien als de beginletter van Fuif. A.F.C. is geen fuifclub meer. En daar zijn we ergens nog blij om ook. Nu gaan we misschien het verloren gegane ter rein herwinnen. Maar daar hoort U nog van. De feestcommissie had echter graag eerder geweten, dat de meesten van U niet van feestjes houden. Nu zit deze commissie met een tamelijk aanzienlijk tekort. Met Uw hulp is dit tekort echter wel te overbruggen. Loukie Volkers, die de pick-up van de tombola won gaf de eerste stoot. Hij stelde dit instrument weer ter be schikking van de feestcommissie en deze gaat er wat mee doen. Ook daar hoort U nog van. Leuk. Ja, dat lijkt ons wel leuk. Nou zetten we hier in één berichtje, dat Hanny en Frans Kat een dochter en Corry en Pim Bakker een zoon hebben gekregen. Wie weet of over pak weg -20 jaar Donald en Catharina, die wij nu maar vast Don en Kitty zullen noemen met een glimlach om de lippen naar deze Schakel zullen zoeken. Waar zoek je al niet naar als je je gaat verloven en weer tezamen een bericht vormt? Intussen wensen wij de ouders geluk met hun aanwinsten. Thom. Vandaag hebben we weer niet gespeeld. Alles was afgekeurd en daarom hebben we ons weer, behalve aan wat cultureel- verantwoorde zaken, overgegeven aan klaverjassen, baminen en bluffen. Ver oordeelt ons niet. Ook bij deze spelen verheugden wij ons in een zeker intel lectueel gezelschap. Je moet natuurlijk ook weer eten en zoekt na het diner in je radioblad (of dat nou een Gids of een Bode of een gewone particulier is maakt niets uit), wat er te genieten valt. En dan stuit je op Gogo of Dodo (weet ik veel) van het zestigjarig bestaan. We bedoelen Thom Hakker, die nu al eerste rechercheur is. Piet Jansen is tweede en doet er niet toe. Thom Hakker, die A.F.C.-er, die steeds naar de Oranje- Nassaukazerne wou, is eerste en dan jijzelf misschien wel derde. Maar dat schiet je al een eind op. Wie zei, dat er geen talent schuilde in onze kringen? Het gaat er alleen maar om het op te duikelen Inmiddels, Thom, veel succes en good luck. Gijn. Mogen wij de Herculaan geloven, dan moet in het Utrechtse onlangs het vol gende gepasseerd zijn: Tijdens een wedstrijd werd de rechts buiten van de tegenpartij geruime tijd schromelijk verwaarloosd. Deze nogal rossige jongeman werd in het geheel niet in het spel betrokken en plotseling klonk van de tribune een stem over het veld: „Dorus, geef die knipperbol ook eens een ballegie." J. T. S. heRenQRacht 92 TEL. 418Ó4-428Ó4, BEURS 41057 6

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 6