t ülar|hall Resultaten van de groene velden De jeugd T)ames- en Herenschoenen C. van Peperzeel poelr allen mee, het is voor A.f.e. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 d~|°k deze maand hebben we ons aan "gezellige gezelschapsspelletjes in de huiselijke kring moeten wijden. Een enkeling, die er desnoods een nat pak voor over had, heeft misschien de schaatsen nog uit het vet en de oude kranten gewikkeld. Gevoetbald is er bijna niet. En toch heeft dat weinige voetbal voor ons, A.F.C.-ers een hoogtepuntje opge leverd. Een van de twee wedstrijden, die het weer ons toestond te spelen, won nen we met 2—0, na een erbarmelijke vertoning. De tweede wedstrijd verloren we met l—0. Maar tijdens deze kamp vertoonde onze ploeg een aantal goede eigenschap pen, die we de laatste tijd nog maar zelden hadden gezien. Natuurlijk schoot onze voorhoede, gezien de uitslag, voor doel te kort. Maar op driekwart van het veld toonden onze jongens zich gedu. rende het grootste deel van de wedstrijd de meerderen van de H.F.C.-ers. Het grote legioen Amsterdamse sup porters was naar Haarlem gegaan met de herinnering aan de 9—2 nederlaag in de eerste helft van de competitie. Het was dus duidelijk, dat de meesten graag met een 3—1 nederlaag zouden zijn teruggekeerd. En nu na deze 1—0 was bijna iedereen ontevreden. Althans over de uitslag; het zij nogmaals gezegd, niet over het vertoonde spel. Op het moment, dat scheidsrechter de Roo, twee minuten voor het einde, die drie metertjes buitenspel over het hoofd zag, waardoor H.F.C. de twee punten kon pakken, had A.F.C. met minstens twee goals voorsprong de leiding moeten hebben. Wat niet wegneemt, dat deze arbitrale beslissing de A.F.C.-ers een nare smaak in de mond gaf. Enfin, men zou zeggen, dat er met onze plaats in de competitie geen vuiltje aan de lucht kan zijn. Een elftal, dat zo kan voetballen moet na het falen in het begin dezer competitie een goede middenmoter kunnen worden. Het tweede. Het tweede speelde één keer. Slechts een gelijkspel (2—2) kon worden gepeurd uit de wedstrijd tegen de Swift-reserves. Het was dus daar nog mis. En wat erger is, men had het gevoel, een verloren middag te hebben gehad. Intussen is hier toch echt niets meer te halen. Vijf punten achterstand is te veel van het goede. Toch verwachten wij, dat het tweede, al was het alleen maar voor het eigen plezier, de cadans terug zal vinden. Wij zeiden het reeds eerder: „Met deze na men moeten hogere ogen kunnen worden gegooid." Overige elftallen. Van de rest heeft alleen het zesde ge speeld en verloren. De posities van deze rest konden derhalve worden geconsoli deerd. En nu maar hopen op een rede lijke overwintering, die het derde, het vijde, het zevende en de Zatten in staat zal stellen mee te blijven tellen in de strijd om de bovenste plaats. Over het zesde uitten wij een vorige keer reeds onze verwondering. J- T. S. i°k deze maand valt er niets te mel- den over de verrichtingen van onze jeugdspelers op de velden. Wél over de medewerking ten aanzien van de verkoop van loten voor de tombola ten bate van het Trainingsfonds. Op mijn oproep in de vorige Schakel kwam n.l. geen enkele reactie! Dit is te meer betreurenswaardig als men be denkt, dat de jeugd zoveel activiteit van het Bestuur of de Jeugdcommissie ver wacht. Bijna alle evenementen kosten echter geld en het zal zelfs onze jeugd leden bekend zijn, dat onze financiële positie vergeleken kan worden met de huidige stand van ons eerste Senioren elftal. Financiën. Veel vragen de Junioren de laatste tijd over de hervatting van de training. Ook de training heeft geldelijke consequenties voor de vereniging (denk maar eens aan de verlichting, materialen en het be speelbaar houden van de velden). Als we uit de verkoop voor de tombola een grote j eugd-) bij drage hadden kunnen doen aan het Trainingsfonds, waren de mogelijkheden wellicht groter geweest. Om dezelfde redenen is indoortraining ook niet te verwezenlijken voor jeugd spelers. Het is te betreuren, dat vorig seizoen de Jeugdraad op een volledige misluk king is uitgelopen en b.v. ook deze loten-verkoperij geen activiteit bij de jeugdleden heeft kunnen bewerkstelligen. De Jeugdcommissie is echter stellig bereid tot organisatie van evenementen op ver schillend terrein, echter slechts bij vol doende medewerking van de jeugd. Geen Jeugdraad. De Jeugdcommissie is niet van plan om de Jeugdraad opnieuw in te stellen. Het zou echter wel prettig zijn, indien die jongens, die werkelijk iets voor hun vereniging voelen, wat meer contact legden met de Jeugdcommissie en ook met hun leiders, teneinde op die wijze te bereiken, dat de „samenwerking" be ter wordt. Dan kan wellicht een „organi- satietje" in het leven geroepen worden om bij bepaalde gelegenheden (denk eens aan het volledig mislukte tafel- tennistournooi wegens gebrek aan belang stelling op de maandagavonden) te as sisteren en de stem van de jeugd te doen horen, terwijl tevens door ons vernomen kan worden waarom de medewerking in bepaalde gevallen nihil is. Tot contact met de Jeugdcommissie over welk onderwerp dan ook bestaat gelegenheid iedere maandagavond na 8.15 uur op de Clubavond, Clubhuis van de Roeivereniging „De Amstel", Hobbema- kade 121. Ik ben benieuwd wie zich komen mel den! H. VAN TEUNENBROEK. Voor al uw loodgieterswerk Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 Privé: Geulstraat 8 tel. 735065 4

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4