A.F.C.-T.O.G. Spelverruu/ing Idee Pool Zondag 22 februari a.s. Vierpuntenwedstrijd Steunt door uw belangstelling CALVUS. Bequnstiginq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö de vorige Schakel. Heeft z ij n rijm er toen uitgeknikkerd. Ofschoon niet meer actueel, volgt het hier lekker tóch. Daar bij bedenke men wel: Het werd geschre ven middenin de sneeuw-, vorst-, ijzel- en mistperiode van louwmaand. En het heette: Rust roest" en deze roest is dan van „rust" een naar soort rente. De troost die ik U geven kan? Ook onze concurrenten vergaat het zo de smeerboel die slechts heel kort sneeuw mag heten wordt ginds óók zonder sympathie voor smeerboel uitgekreten. Nu is het zo, dat A.F.C. veelal haar teams laat gaan per eigen as, door clubcoureurs met liefde afgestaan. Wat let nu Jaap consorten om de karavaan te leiden naar waar het sneeuwvrij is, kortom naar Nice te laten rijden? Een lekker voorjaarszonnetje staat daar voor ons te schijnen. Je ziet er geen japonnetje onder een jas verdwijnen. Dan spreken we nog maar niet eens van wat je dan wel ziet. In elk geval iets ongemeens eind januari biedt. Daar zijn de velden in die tijd van 't jaar beslist niet vies. we spelen er een moordwedstrijd tegen datzelfde Nice. Wat daar niet allemaal in zit heb je geen notie van. Want niet alleen houdt het je fit je l e e r t er nog wat van! En daarom, gij van Aafcee-Eén, niet langer meer getreurd. Van nu af aan nog maar alleen bij het bestuur gezeurd. En nu maar hopen dat de brei als je dit stukkie leest nog lekker ligt, want anders: tja, dan b e n je al geweest Verder ontdekten we nog de volgende ontboezeming in klad: Ook zonder Nice is 't dus gegaan! Op Hercu beide punten!! Haast zorgde aan de Spanjaardlaan de Reds voor 'n nieuwe stunt en was leider H.F.C. beroofd van zo niet twee, och och Haast was Good Old een goal gestoofd. Dat éne goaltje toch A.F.C., ben je zestig? Allllang!Volgend jaar krijg ik me pens Ben je nou zèstig? Nee, dan worre me vijfenzestig, met God en met ere. Waarvan acte. En da ge bedaaankt zijt, da wit ge Dezer dagen ontvingen wij van het Bestuur van de K.N.V.B., Afdeling Amsterdam, een brief over het boven genoemde onderwerp met het verzoek deze in het clubblad te publiceren. Alhoewel ruw spel zelden voorkomt in onze vereniging (wij krijgen meer aan merkingen op onze te geringe zwijgzaam heid) voldoen we toch aan dit verzoek van bondswege Overigens zij opgemerkt, dat onze zwijgzaamheid in het veld nooit gering genoeg kan zijn. „Het aantal strafzaken in de Afdeling Amsterdam neemt op onrustbarende wijze toe; enkele cijfers spreken in dit opzicht duidelijke taal. In het seizoen 1957/'58 bedroeg het totaal aantal strafzaken 386; tot en met zondag 7 december (de laatste speeldag vöör de langdurige onderbreking) wer den door ons bureau reeds 296 strafzaken genoteerd, hetgeen een gemiddelde van 23 strafzaken per week-einde betekent. Gevreesd moet aldus worden, dat het record-cijfer van het vorige seizoen dit jaar aanzienlijk zal worden overschreden. Is het wonder dat het Bestuur der Afdeling Amsterdam zich met bezorgd heid afvraagt: „waar gaat dat heen?" en ligt niet evenzeer de conclusie voor de hand: „zo mag het niet voortgaan!"? Het koestert evenwel de hoop, dat een dringend appèl op bestuursleden der clubs en op de spelers zal kunnen leiden tot een gezondere toestand. Laat men toch immer bedenken, dat het spel ge speeld dient te worden in sportieve sfeer en me( gepast respect voor scheidsrechter en tegenstander. Slechts dan zal men aan het spel het genoegen beleven, dat een ieder hiervan verwacht. Op de clubbesturen wordt een ernstig beroep gedaan er nauwlettend op toe te zien, dat de spelers hunner elftallen de begrippen van sportief fatsoen niet overschrijden en de elementen, die blijk geven van een verkeerde mentaliteit van de velden te weren. Mocht dit appèl onverhoopt niet tot het beoogde resultaat leiden zich uitende in een belangrijke vermindering van het aantal strafzaken dan zal het Bestuur der Afdeling niet schromen over te gaan tot het nemen van zo streng mogelijke maatregelen. Het mag immers niet toestaan, dat ons mooie spel ont aardt in een onsportief gedoe, dat met het begrip „Sport" weinig of niets uit staande heeft!" Bestuur K.N.V.B. Afdeling Amsterdam J. TIMMAN, Secretaris. Minstens tot de a.s. verkiezingen, maar wij raden U in gemoede er nog wat maandjes bij te doen, zullen wij mogen poolen op de nieuwe, gewijzigde voor waarden. D.w.z. met het systeem van waardebonnen, credietbrieven en bank deposito's. En nu lijkt het net of zo'n postje van 179.000— ergens op een bank gestort, minder attractie heeft dan gewoon 179 ruggen in de handen. Toegegeven je mag er enige zeer gewilde artikelen niet voor kopen. Maar dat mag toch niet van invloed zijn, vrienden Poolt toch mee, het is voor A.F.C. (Nou moet U dit stukje nog eens lezen met een feestneus en een fopsnor voor). Zie je wel. U doet mee. Arnold, formulieren!! 2 uur 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3