dmlgxatie? Ben je zestig? Reimann, Stok Kersken's poeLt allen mee, het is voor a.f.c. .F.C., ben je zestig? Dat vraagt het alter ego, dat vraagt Calvus zich af, nadat: a) Jaap van Nek maar liefst drie kolom men had gewijd aan het simpele feit dat men, de drempel der seniele af takeling overschrijdend, nog immer niet uitgerijmeld is. b) er een lawine aan gelukwensen Le Marché's mansarde binnenvloeide. c) twee golven aan mankracht voor een hoogtijdag gingen zorgdragen. Het eerste hoge tij viel in de namiddag. Het was, wat men rustig mag betitelen met: een hoog tij der prominenten. Het tweede had de avondstond tot spitsuur. Dat der Heren Zeventien; voor het overige niet minder prominent. Dit alles voorafgegaan dóór en ver'zeld van vele „stoffelijke blijken". Met als pièce de milieu HET bloemstuk van A.F.C., een winters pendant van een reusachtige veldbouquet. Hier was de korebloem een vroege narcis, de klap roos een even vooruitstrevende tulp, de plaats van de gerbera ingenomen door de forsythia, de margriet vervangen door het wilgekatje, de koreaar door de mi mosa. Voor iedere vrouw als een droom, voor elke man als een jeugdige.... Vul zelf maar in want de mijne léést de Schakel. Toeback. Toch domineerde door zijn veelheid een ander Edel Cruydt, dat, wijl gegoten in Churchillvorm, de kille ouderdom een warm intieme glans verschaft getuige de huidige kleur van het in de Le Marchése stulp eenmaal lichte be hang, voor zover nog zichtbaar. De avant garde der middag-élite had tot kern: President Kappelhoff, Siem de Waal en een Gerard Nigtevegt die vrij van iedere ijverzucht het Amstel Gold beurtelings prees en roemde. Deze illuste- ren werden op de voet gevolgd door V.V.A.'s preses „Latje" Reelick, torsende een boom van een azalea, eigenhandig in Aalsmeer gerooid. Hij op zijn beurt werd weer op de hielen gezeten door Piet H. van Doesburg, ex-voorganger Blauw. Wit. Per draad. Klaas van Rijswijk-van-de-Vlagge, voor zitter H.B.S., interlokaalde van de Residentie uit in-het-prille-uchtendkrie- ken.van-een-uur-of-tien. Weshalve z ij n goede wensen Le Marché op een wat stichtelijker uur via diens stamhouder gewerden. Nochtans; deze H.B.S.-geste zal niet licht vergeten worden. Temeer niet omdat onze rijmelman (nog) nimmer het Kraaiennest onveilig maakte. Daar waren telegrammen van: Tootje en Jaap uit Bad Oberdorf; de Churchilliaanse versnapering liep per procuratie binnen! Een zeer opwekkend en uitgebreid kabelbericht van Jo Wij nand, van „Buurman" Nestelroij, ja, er was er een van de club die Le Marché 44 jaar geleden ten doop mocht houden, t.w.: de A.V.V. Sport. Per missive. Het Zevende, bereids in kampioens stemming, zond een alleraardigste felici- tatie-in-silhouet, ondertekend door aan voerder R(obbie Molenaar). Daar was voorts een brief die stil maakte (dat wil wat zeggen C.) van sportredacteur hockey.expert J. (N.R.C.) Hoven, ook als sub-nestor Nevoh overbe kend. Een „de band die bindt' -kaart van erevoorzitter - hoofdredacteur - voorzitter H. M. Lugard mede namens het U. D. Kanon, terwijl lest-niet-het-minst Nestor Hans Meerum Terwogt en eega het feest, varken met de navolgende goed-Tartuf- fiaanse limerick verblijdden: Wie hem leest gelooft niet dat het waar is, dat Melchers nu prompt zestig jaar is. Laat sprankelen die geest g'lijk het steeds is geweest Blijf de man die van „zestigen" klaar is! Wijders waren in chronologische volg orde aan de lijn: Arie Mets (inmiddels prima gerestau reerd verschenen!), Ehrenmitglied und ehrenfester Herr Direktor Dick Bessem, Kees Woelders (De Kraaien, Amsterdams Lyceum en Sportkroniek), een grieperige Ben Eiserman, Jan Tjalling S. (geen ren paard doch Le Marché's hoogste chef), secretaris Van Teunenbroek, echtpaar (houdt de Schakel in stand) Iterson plus vele voor A.F.C. onbekenden. Heren. Als avondlijk keurkorps was door de Heren Zeventien een kwartet van para- troopers-met-groot.verlof aangewezen Arnold Bos, Nico Bijl, Lex Rimini en Hans Schooneveldt. Een kwartet met smaak: èn met instinct. Le Marché's lievelingsmerk „Hoekman", niet de bas, maar toch wel van die zware, en zijn lievelingsschrijver Simon. Te beweren dat deze Heren Zeven tien als Heren Vierendertig at night af scheid namen, zou verregaand bezijden de waarheid zijn. Integendeel, door en door getraind deze Heren Zeventien, die waarlijk èn Heren èn Zeventien zijn en blijven Oef, wat een dag! En dat alles door de „bemoeizucht" van een man die zich een goede oude vriend durft te noemen. Echter, na grondige observatie en door schouwing van dat Marchése mansarde mannetje, moet het diens betere ik, met name Calvus, uit de type-writer dat het hem met al zijn branie innerlijk heel klein heeft gemaakt. Voor hoe lang? vraagt Calvus zich af. Wat die Le M. nog veel méér dwars zit, is het bewuste driekolomsartikel in U neemt uw inboedel geheel of gedeeltelijk mee? De zorgen daarvan kunt U aan ons overlaten. Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. Afd. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 157-159, A'dam Tel. 66771 (7 lijnen) Verpakkingen, uitvoerformaliteiten, douanebehandeling. Speciale verpakking voor overzee Verzendingen naar alle werelddelen 2

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2