Van cle brug <Dit is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobtemakade 1 1 5 3. Amsterdam-Z. tel, 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam W. 37e Jaargang Februari 1959 Besneeuwde, harde velden hebben weer eens roet in het eten gegooid. Het eerste speelde twee wedstrijden, won eerst van Her cules en verloor daarna van IH.F.C. Het merkwaardige was, dat de neder laag - in de laatste minuut - tegen The Good Old meer voldoening schonk dan de overwinning op de Herculanen. Aan de Spanjaardslaan vertoonden onze jongens op het harde, zeer moeilijk bespeelbare, terrein een spelletje dat ge zien mocht worden. Zij hadden ongetwij feld het beste van het spel, maar o, dat wanhopig slechte schieten en aarzelen van de voorhoede op de beslissende momenten! Toen iedereen zich reeds met een gelijk spel had verzoend scoorde H.F.C. een aanvechtbare goal en bleven de punten dus in Haarlem. Sneu voor onze prima achterhoede en middenlinie, die zich nu in de laatste vijf wedstrijden slechts éénmaal hebben laten passeren. Maar ja, op dat moment hadden er al twee of drie doelpunten door onze voor hoede gescoord behoren te zijn! Dus nog altijd: schutters gevraagd. Het tweede speelde slechts één wed strijd. Resultaat 2-2 en weinig verhef fend spel. Na de vorstperiode maar met frisse moed weer beginnen, jongens! 18 en 80 een welkome gelegenheid elk ander weer eens te ontmoeten .Ja, dat dacht U! Och, de mensen die altijd ko men, die waren er nu ook wel. Maar als A.F.C. eenmaal per jaar een feest orga niseert en een goed feest dan mag men toch wel op vierhonderd „man" publiek rekenen. Zo niet, dan wordt de organisatie een onmogelijkheid, want dan zijn de kosten van het goede programma dat geboden wordt veel te hoog. Naar schatting waren er 170 personen en dus is er een tekort van honderden guldens. Schaamt U, A.F.C.'ersl Jammer voor de organisatoren, die door het engageren van het journalistencabaret Persvers, voor uitstekend cabaret hadden gezorgd. Toegegeven, dat de gekozen datum niet erg gelukkig was, maar heel veel verschil heeft dit toch niet gemaakt. Nu is een minder goed bezochte feest avond op zichzelf geen drama, maar ernstiger is dat dit opnieuw een uiting is van het geringe medeleven van een groot deel der leden met de club. Dit is een probleem, dat het bestuur reeds lange tijd bezig houdt, zonder het af doend te kunnen oplossen. Is het ver schijnsel op zichzelf al onrustbarend, het doodt bovendien de animo van de men sen die altijd weer bereid zijn het een of ander te organiseren, maar die teleur stelling op teleurstelling te verwerken krijgen. Is het te verwonderen indien zij zich tenslotte terugtrekken? Onze feestavond. Nu er zo weinig gevoetbald kon wor den, was de feestavond voor allen tussen Op deze critiek moet ik gelukkig één uitzondering maken. Het aantal supporters bij de uitwedstrijden van ons eerste elftal is, ondanks de niet ge weldige resultaten, zeer bevredigend. Ook het bezoek van onze clubavonden bij Amstel's Roeivereniging loopt terug. Och, zegt men dan, dat zie je altijd tij dens een vorstperiode. Komt heren, toont U eens een wat beter clubman en geeft eens wat meer van Uw daadwerkelijke belangstelling blijk. A.F.C. is het waard en de mensen die met zoveel liefde vele uren per week voor de club werkzaam zijn, verdienen het. Sommige leden passeerden mijlpalen. Naarmate de club ouder wordt, wor den ook de 50-, 60-, 70- en zelfs 75-jarigen talrijker. Zo herdachten in de afgelopen periode ons bestuurslid Ben Eiserman zijn 60ste, erelid Joh Nestelroij zijn 50ste en onze Ridder-erelid Peet Scheepens zijn 75ste verjaardag. Aan hen allen onze hartelijke felicilaties, met de wens, dat zij nog zeer vele jaren voor hun gezin en voor onze clubgespaard mogen blij ven. Ons erelid Gerard van Nigtevegt vierde zijn 40-jarig jubileum bij de N.V. Heineken's Bierbrouwerij. Zijn carrière mag er zijn. A.F.C. is trots op je, Gerard en feliciteert jou en je vrouw van ganser harte. Een vooraanstaand lid van A.C.C., Mr. Schoordijk promoveerde tot Doctor in de rechtswetenschappen. Aan Mr. Dr. Herman Schoordijk onze op rechte hulde en hartelijke gelukwensen. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1