V ].h. esseR De jeugd Uitleg Afscheid Ton Feest BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN heRenquacht 92 Bequnstiqinq van onze aöventeeRÓeRS, houöt öe schakeL in stanö 7 De competitie is inmiddels op gang gekomen en wij hebben reeds de hernieuwde kennismaking met het evenement „afgekeurde velden" ge had. Over de gehele linie bezien mo gen we over de resultaten niet on tevreden zijn. Jammer is het, dat de Junioren A tot nu toe niet tot indrukwekkende prestaties zijn gekomen. Beide „A" elftallen smaakten weliswaar het ge noegen enige overwinningen te be halen, doch stelden niettemin teleur door de wijze, waarop de nederlagen werden geleden. Met teamgeest, wei nig solo-acties en gesloten mond zullen de wedstrijden echter tot een overwinning gebracht kunnen wor den! Het zou prettig zijn als wij dat eens gingen proberen. De Junioren B 1 verloren drie pun ten in twee zeer ongelukkig gespeel de wedstrijden. Ontbrak in deze wedstrijden wellicht (buiten een dosis geluk) net datgene, wat de balans toch nog naar ons had kunnen doen overslaan De opkomst voor de training is bevredigend en wij ge loven derhalve, dat met het opvoeren van het' enthousiasme de overwin ningen wel weer zullen komen. Het spel van de overige „B" elf tallen is zeer zeker vooruitgegaan in vergelijking met het vorige sei zoen, hetgeen de uitslagenlijstjes van dé eerste wedstrijden van dit seizoen dan ook uitwijzen. Eén uitzondering dient hierbij ech ter gemaakt te worden voor de Junioren B 4, waarvan ons één punt uit twee wedstrijden zeker niet mee valt! Nu de Heer van Dijk de spelers echter beter heeft leren kennen, ver trouwen wij ook bij dit elftal op aanmerkelijk betere uitslagen! Vooruitgang. Nadat enige jongens van het deel nemen aan de overige competitie wedstrijden uitgesloten dienden te worden wegens het niet opkomen zonder vooraf hiervan bericht ge zonden te hebben, is de opkomst van de spelers en reserves normaal, dus volledig, geweest. De spelers van de laagste elftallen in iedere leeftijds groep zullen af en toe als reserve dienen op te treden; wij maken deze spelers erop attent, dat het afschrij ven als reserve echter niet met zich mede brengt, dat de volgende wed strijd als speler opgetreden kan worden. Integendeel. Welpen. Nog altijd hebben te weinig spelers hun (goed-)keuringsbewijs aan ons opgezonden, zodat de competitie nog steeds niet goed op gang gekomen is. Dit is vooral teleurstellend voor hen, die zulks wel terstond gedaan heb ben. Nogmaals dus aan alle welpen het advies: Zend de keuringskaart terstond op, zodat verdere vertraging vermeden zal worden. Tengevolge van de slechte weersomstandigheden en derhalve de -drassige terreinen zal dan toch nog slechts een korte tijd resteren, daar de omstandigheden (waarschijnlijk reeds in November) het stopzetten gedurende enige maanden noodzakelijk zullen maken. Op 26 oktober a.s. zal de traditio neel geworden voorwedstrijd tussen de welpenelftallen van A.F.C. en H.F.C. om 12.45 uur op ons veld plaatsvinden. Het strekst-beschikbare elftal verwacht veel belangstelling, zowel van de overige welpen, als van oudere A.F.C.-ers en ouders. H. VAN TEUNENBROEK. In deze Schakel verschijnen enkele werkstukjes, waaronder het gedichtje van B. S. Ie Marché, die zijn blijven overstaan van een vorige maal. De actualiteit, in een maandblad toch al niet bijzonder groot, werd derhalve enig geweld aangedaan. We meenden ze U toch niet te mo gen onthouden. J. T. S. Als de K.N.V.B.-reglementen naar de letter worden toegepast dan moeten we per 1 november a.s. af scheid nemen van de Heer Geurtz, secretaris van ons district en com petitieleider. Het aflopend tij in Indonesië noopte hem om te zien naar een andere werkgever en deze heeft hij gevonden bij de K.N.V.B. in Den Haag. Wij wensen hem geluk met zijn benoeming maar verklaren te vens, dat het ons zeer spijt, dat hij nu zijn functie als secretaris moet neerleggen. Wanneer A.F.C. bij hem aanklopte over een of andere aangelegenheid dan werd bijna altijd een willig oor gevonden. Geen moeite was hem teveel en daarvoor dankt A.F.C. hem. J. T. S. Uzult het zelf al wel hebben op gemerkt: de wekelijkse inzetten in de K.N.V.B.-toto stijgen nog steeds. Er valt bijna een ton te win nen. Dat A.F.C. 40% van het door U ingelegde geld ontvangt is ook allen bekend. Mogen we toch nog weer een op wekking plaatsen. Doet allen mede. In het artikel „Van de Brug" geeft voorzitter Kappelhoff reeds aan, wat ons op de algemene vergadering te wachten staat. De begroting 1958'59 van onze huishouding geeft een tekort aan van enige duizenden guldens. U kunt dit tekort ook nog helpen verminderen door enthousiast te poolen. A.F.C. wordt er wijzer van en U kunt er wijzer van worden. J. T. S. We geven het toe; dit woord is bijna een wanklank in deze okto- ber-Schakel, maar och, na een zondag zonder verliezende senioren, mag er toch wel een enkele opmerking wor den gemaakt. Uw volijverige P. en P.C., welke nu eenmaal zonder zich te storen aan tijdelijke omstandigheden, haar werk moet blijven doen, nodigt U uit Uw agenda te trekken en te noteren, dat op 7 februari 1959 het vierde A.F.C.- jaarfeest zal worden gevierd. Plaats der bijeenkomst is het al oude Minerva paviljoen. Het journalistencabaret „De Dis sidenten" zal de vooravond tot een bijzonder amusante maken. Als U nou weet, dat dit cabaret min of meer een voortzetting is van de beroemde „Inktvisch" (van Annie Schmidt, Jeanne Roos e.a.), dan zult U deze avond niet willen missen. TEL. 41864-428Ó4, BEURS 41057

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 7