Emigratie? Mixed Pickles Herfst Amateurs Reimann, Stok Kersken's Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. poelt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) tisehe toelating van pleite semiprof clubs in de amateurcompetities en méér belangstelling in pers en radio voor de verrichtingen van degenen, die 99% van de K.N.V.B. uitmaken. In dit interview hebben van Rijn en ik een fout gemaakt: oud-2de klasse amateurs, die het nu als semiprofs niet houden kunnen, worden n.l. niet automatisch 1ste klasse amateur, maar 2de klasse amateur. Mijn vriend Geudeker is op deze fout in „Sport/Sportwereld" afgesprongen als een uitgehongerde Leidenaar op een bord hutspot. Maar hij maakt een veel grotere fout: zijn uitgangspunt is n.l. fout. Hij heeft het over „de aanval van het amateurisme op de profs." Dit is pertinent onwaar. Wij amateurs willen samenwerken met de profs, maar dan moeten wij weten, waaraan wij toe zijn. Men kan mentaal niet om de zoveel tijd amateur zijn, prof en dan weer amateur en dan misschien weer prof. Door dit gescharrel ondergraaft men de logische opbouw van de K.N.V.B. Wat de semiprofs willen is precies hetzelfde als wanneer een Nederlander zich tot Engelsman zou kunnen laten natu raliseren en zich daarna weer tot Nederlander zou kunnen terug laten naturaliseren naar gelang de invoer rechten tussen beide landen voor zijn zaak het voordeligste zouden uitkomen. Wij vallen niet aan beste Kick, wij verzetten ons tegen wat wij onbillijk en onlogisch achten. J. W. „Baseball heeft dit grote voordeel boven cricket dat het eerder afgelopen is." (George Bernard Shaw) Tn de melancholieke stemming, die ontstaat, wanneer de bladeren en de haren van de studenten gaan val len, de radio op beide zenders tegelijk herfstmelodieën speelt, de dagen korter en de avonden langer worden, heb ik een kennis ontmoet. Natuur lijk kwam het gesprek terecht op zijn activiteiten in de afgelopen zomer. Daar spreekt hij altijd over. Zeilen is voor hem alles. „Tevreden?" vroeg ik argeloos. Hij zag me bedachtzaam aan. „Over het weer niet. Maar de resultaten ochwe mogen niet klagen. Een keer omgeslagen, een keer de mast gebroken." „Dat is redelijk", vond ik. „Ja, vooral als je bedenkt dat ik vorig jaar vier keer bijna ben ver dronken." „Doet U ook aan andere zomersporten?" „Nee, daar vind ik niks aan." „Kom nou, neem bijvoor beeld tennissen." „Tennissen? Altijd dat balletje terugslaan? Waarde loos!" „En honkbal?" „HONKBAL?! Schei uit! Ik hou niet van honkbal. De pakjes, waarin ze spelen, vind ik ronduit lelijk en het geblèr in het veld hinderlijk." „Maar dan houdt U zeker wel van cricket?" „Cricket? Nee, mijnheer, niks voor mij! Scheids rechters met een operatiejas aan, grote kerels die voor hele kleine paaltjes staan, de hele dag thee drinken en bij elk buitje schuilen Niks voor mij!" „Dus U zeilt alleen maar?" „Ja, en met hart en ziel! Er is geen gezondere sport, mijnheer, neem dat van mij aan!" Ik nam het aan en mee naar huis. Hoe bestaat het, dacht ik. Dat hij nou niet wil tennissen of honkballen, is tot daar aan toe, maar CRICKET, DE „KING OF SPORTS"! Afgrijse lijk! Wat mist deze man! Wat een eenzijdigheid om eèn sport te veroor delen, alleen omdat de scheidsrechter een operatiejas aan heeft, of omdat men zo graag thee drinkt!! Stel je voor dat op dergelijke gronden de cricketers honkbal zouden afwijzen! Nee, gelukkig, zó eenzijdig zijn we niet WIBO. Uit de dagelijkse besturen der Amsterdamse le en 2e klasse-ama teurs werd onlangs een commissie gevormd, welke tot taak heeft ge kregen de belangstelling voor het amateur-voetbal te stimuleren. Jo Hurwits, onze penningmeester en initiatiefnemer tot deze affaire, heeft zitting in deze commissie. Aller lei maatregelen zijn in de pen. U zult hierover nader vernemen. U neemt uw inboedel geheel of gedeeltelijk mee? De zorgen daarvan kunt U aan ons overlaten. Aid. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 1 57-1 59, A'dam Tel. 66771 (7 lijnen) Verpakkingen, ultvoerformalltelten, douanebehandellng. Speciale verpakking voor overzee. Verzendingen naar alle werelddelen 6

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 6