Clublied 3 Excuus A.F.C.-CLUBLIED poelt allen mee, het is voor a.f.e. Muziek van: L. Scheltus van Kampferbeke. Woorden van D. J. Bessem. TN Onze goede Amstelstad Is lang geleén geboren Een nietig clubje, echter dat Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren. Drie letters slechts telt hare naam, Voor ons meer waard dan woorden, Want A.F.C. haar naam heeft faam Van Oost naar West, van Zuid naar Noorden. Ik heb U lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; TJw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder Uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, bis Omdat ik A.F.C. bezit. Wij allen dienen onze club Als plichtsgetrouwe mannen, Eens worden wij weer „runners-up" Jan Salie wordt voor goed verbannen. Wij allen zweren eeuwig trouw En zullen niet versagen, Want wat ook ooit gebeuren zou, Wij blijven fier ons ROOD-ZWART dragen. Ik heb U lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder Uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, bis Omdat ik A.F.C. bezit. Het zou best kunnen zijn, dat op menige bijeenkomst, (wij denken voorlopig nog slechts aan behoud der posities, natuurlijk) gedurende dit seizoen het clublied zal worden ge zongen. Op veelvuldig verzoek, waarbij dat van Henk van Dam, plaatsen we het hier weer eens. Leert uit het hoofd vrienden De melodie volgt vanzelf Heren, het is duidelijk dat wij op deze wijze niet voort kunnen gaan. Laat elke eerste elftal speler zich goed bewust zijn van de verantwoor delijke taak, die op zijn schouders rust. Laten wij tezamen de vechtlust en het zelfvertrouwen opbrengen, dat ten enemale onontbeerlijk is om de volle winst binnen te halen. Als dat mocht gelukken, dan ben ik er per soonlijk van overtuigd, dat ik de vol gende maand op deze plaats gunsti ger rapport kan uitbrengen en daar reken ik dan ook op! H. BOSKAMP. Door verschillende blessures, door de resultaten van het eerste en twee de, en door de hoop, nog steeds op het vierde gevestigd, is het derde, zoals gewoonlijk, in de verdrukking gekomen. De sterkste spelers zijn verdwenen naar het eerste, tweede en vierde. De minder sterken zijn overgebleven. Minder sterkniet zozeer minder goed. Een beetje trai nen zou misschien geen kwaad kun nen. Op 14 september betraden wij onder tropische zonneschijn het TOG- veld om met TOG-2 slag te leveren. Hoewel enkele figuren de vorige nacht een feest hadden doorgemaakt (ABC), was de start verbluffend. Met braziliaans voetbal wandelden wij langs onthutste TOG-ers, die met wilde trappen het geweld trachten te keren. Na 10 minuten scoorde ondergetekende, en alles wees op een grootse overwinning. Nauwelijks was echter de heer Van Dam gearriveerd, of Bram Arnoldus schoot tegelijk met de TOG-midvoor tegen de bal. Tot onze verbazing bleek Bram de zwakste. Invallers hadden we natuur lijk niet. Bram bleef op halve kracht meespelen. Ruststand 11. Na de hervatting schoot Bob van den Bergh ons naar 21. Maar ondanks enthou siaste steun van de scheidsrechter frommelden onze, daardoor ietwat verhitte tegenstanders nog drie keer de bal langs Jip. Uitslag 42 voor TOG. Een week later speelden wij met een sterk gewijzigd elftal wederom een uitwedstrijd, nu tegen OVVO-3. Met wind tegen combineerden wij weer intelligent. Ruststand 10 voor ons. Na de pauze had OVVO meer lucht, en ondanks prima spel van Tichelaar en Tak verloren wij met 4—2. Tenslotte moesten wij met een al weer sterk gewijzigd team naar Edam. Ja, U ziet het goedEdam. I.p.v. vier auto's waren er maar twee beschikbaar. I.p.v. elf waren er maar tien spelers aanwezig. Toch zijn we in Edam gekomen, en hebben daar met elf man heerlijk staan blunderen. Ondanks legio kansen voor ons werd de uitslag 50, maar het had net zo goed andersom kunnen zijn. Dit is dan het droevige verhaal van drie trieste nederlagen. Huilt U ech ter maar niet. Wij sprekep elkaar volgende maand nader. WIBO. TTJe aanvoerders der lagere elftallen vragen wij op de knieën om ver giffenis, dat wij hen deze keer niet uitnodigden hun ervaringen op schrift te stellen. Wij weten, dat enige van hen bijzonder graag schrijven, maar wij moesten wel. Sla ons maar. De financiële situatie van A.F.C. gaat een zelf-supporting clubblad eisen. De omvang van het blad mag, met de bekende uitzonderingen die de regel bevestigen, als regel de acht pagina's niet overschrijden. Tja, als iedere verslaggever bij zijn artikel een adverteerder inlevert, dan gaat de zaak natuurlijk heel anders liggen. Maar zij getroost vrienden, voor de volgende Schakel zien wij jullie bij dragen graag tegemoet vöör 12 november 1958. J. T. S. 4

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 4