Marshall Resultaten v/an de groene velden (Dames- en hterenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö De competitie-inzet is bar slecht. Het eerste elftal, in glanzende vorm en buitengewoon goed gemutst uit Frankrijk teruggekeerd is het zelfvertrouwen kwijt. Tot dusverre (wij schrijven dit voor de wedstrijd tegen Hercules) is het voor ons er gens onverklaarbaar, dat onze man nen geen goal hebben kunnen maken. Zes uur voetbal en geen doelpunt. Naar onze smaak is gebrek aan zelf vertrouwen de oorzaak. De spelers moeten dit vertrouwen zelf vinden en zullen dit ook vinden als ze zich door alle supporters ge steund weten. In het huidige kader is het niet eens van zo'n groot be lang of Pietje of Klaasje op een ze kere plaats staat. De man, die er nu staat kan het ook als hij dat ver maledijde zelfvertrouwen maar weer heeft. Nog is er geen reden tot de zwart ste wanhoop, maar dan moeten de mannen op het goede pad terugkeren. En nogmaals de steun der supporters kunnen ze daarbij niet ontberen. Overige elftallen. Het tweede heeft dit goede pad, na twee ongelukkige wedstrijden terug gevonden. Alles kan nog en dat moet trouwens ook. Het derde elftal heeft zeer zware tegenstanders te bestrijden en wacht ook nog op de eerste puntjes. Als we insiders mogen geloven, dan speelt het vierde elftal het beste voet bal in A.F.C. Onze zegsman heeft weliswaar de Zatten nog niet zien spelen, maar goed, dat vierde kan terug in de K.N.V.B. komen. Doe je best jongens. Vijf, zes en zeven doen het redelijk en spelen in ieder geval met plezier. Bezweken voor de aandrang van de spelers, die zelden of nooit aan bod kwamen besloot de E.C. een achtste elftal in te schrijven. Het enthousiasme is in theorie kennelijk groter dan in de practijk, want direct bij de eerste wedstrijd al stond dit elftal met acht mensen. Bedankt voor de reclame, wegblijvers. Over de Zatten mag ik niets meer schrijven, dat doet de speciale ver slaggever zelf. Gemiddelden. Evenals verleden jaar publiceren we regelmatig de gemiddelden der elftallen, met dien verstande, dat enige bijkomende gegevens een beter inzicht in een en ander zullen geven. We onthouden ons voorlopig nog van commentaar, maar willen toch opmerken, dat de lagere elftallen van de zomer blijkbaar niet zo veel regen hebben gehad als de hogere. elftal gesp. v—t gem. VII 3 126 1.33 V 3 1210 1.33 II 4 87 1.25 IV 6 15—13 1.— Zat 5 21—21 0.80 VI 4 10—11 0.75 III 3 4—13 VIII 1 1—10 I 4 0— 8 Totaal 33 83—99 0.79 Nadat de vorige Schakel nauwelijks groot genoeg was, om al mijn vreugdekreten en jubeltonen te be vatten, ben ik thans tot mijn grote spijt gedwongen me in mineur bij U aan te dienen. Waar n.l. vier weken geleden het zonnetje van een A.R.O.L.-zege aan het A.F.C.-firma- ment prijkte, vertonen zich nu don kere, sombere wolkenflarden in de vorm van 4 smadelijke competitie nederlagen van het eerste elftal. Met pijn in 't hart en even teleurgesteld als U, laat ik hier een reconstructie van bovenvermeld trieste gebeuren volgen. Als eerste treffen in dit seizoen was de voor ons altijd lastige uit wedstrijd tegen O.V.V.O. geprojec teerd. Reeds na tien minuten keken we tegen een 10 achterstand aan, doordat onze spil (die in deze liever anoniem wenst te blijven) zijn sco ringsdrift aan de „verkeerde kant" aanwendde en met een bekeken, hoge terugspeelbal een onthutste Hubert kansloos passeerde. Het is niet pret tig en weinig bemoedigend U te moeten mededelen, dat voornoemde speler na 5 wedstrijden nog steeds de enige is, die voor eventuele plaatsing op een top( -scorerslijst in aanmerking komt. Dit doelpunt stimuleerde de Kruislaanbewoners zodanig, dat onze achterhoede alle zeilen bij moest zetten om erger on heil te voorkomen. Voor de rust werd er door geen van beide partijen meer gescoord en daarmee mochten we best tevreden zijn. Na de thee een spelbeeld geheel contra aan dat van de eerste helft. Nu een sterk op de aanval spelende A.F.C., dat echter door te kort spel, te ver doorgevoerde combinaties de sterke O.V.V.O.- defensie niet wist te verrassen. Het gelukte het de O.V.V.O.-middenvoor bij één van de sporadische tegenaan vallen, de stand tot 20 op te voe ren. Toen was het pleit beslecht en hadden we de eerste nederlaag te pakken. De week daarop was W.F.C. onze gast en zoals voorzitter Kappelhoff reeds vanaf zijn brug meldde, leverde dit een 01 resultaat op. Gedurende de volle 90 minuten waren we in de meerderheid, doch onze voorhoede slaagde er wederom niet in de gehate „nul" van het score-bord te verwij deren. Voetbal-technisch veel sterker, moesten we het afleggen tegen een hardwerkende W.F.C.-ploeg, die vlak voor het einde haar vechtlust be loond zag met een fraai doelpunt van haar linksbuiten. Wat daarna ook geprobeerd werd, alles strandde op de uitstekende W.F.C.-keeper, die de wedstrijd van zijn leven speelde en enkele zeker schijnende doelpunten voorkwam. En zo werd de tweede nederlaag in successie een feit. De volgende zondag werd gebruikt voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen Watergraafsmeer. Ook vriend schappelijk wilde het niet lukken en met 52 trokken we aan het kortste eind, hetgeen op zichzelf al niet hoopgevend was voor de komende zware uitwedstrijd tegen Aalsmeer. Dat dan ook met 20 verloren werd lag in de lijn der verwachting, want Aalsmeer heeft waarschijnlijk wel de sterkste ploeg in onze afdeling met een robuste, hechte defensie en een snelle, schotvaardige aanvals- linie. Door een fout van ondergete kende konden de gastheren na een kwartier de leiding nemen en bepaald deprimerend werkte het, dat 5 minu ten later de scheidsrechter verzuimde een geheide buitenspel-goal af te keuren, waardoor enigszins tegen de verhouding in, de stand op 20 werd gebracht. Vooral na rust werd er goed door ons gespeeld, herhaal delijk kwam het Aalsmeer-doel in gevaar, echter traditiegetrouw vielen er geen doelpunten meer, hetgeen de 20 eindscore tengevolge had. Tenslotte nog A.F.C.Purmer- steijn. Aangezien ik niet in herha lingen wil treden, moet U met de uitslag genoegen nemen. Deze luid de: 0—3. Al met al niets dan negatieve, slechte berichten. Op het ogenblik staan we helemaal onderaan de ranglijst, met het weinig rooskleu rige doelgemiddelde van 08 Mijne Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3