haLuslamp ha-ha slot U bezoekt Alweer gedroomd Klaar en waar toch ook altijd de clubavonden Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een poelt allen mee, het is voor a.p.c. „Hoe kleiner het hoofd, hoe groter de droom." (Austin O'Malley) Tk droom dat ik lid ben van een voetbalclub. Welke, dat zou Ik niet kunnen zeggen. Maar ik ben er be slist al jaren lid van, want iedereen kent mij. Ik speel in de reserve-elf tallen meestal in het derde of vierde. Daarover ben ik uiteraard ontstemd. Mijn prestaties reiken veel hoger, dat weet ik. Alleen de elftalcommissie weet het niet. Het is mij opgevallen, dat nieuwe leden altijd de bijzondere aandacht van de EC genieten. Op de training gaat dikwijls een bange rilling door de gelederen van de eerste-elftalspe- lers, wanneer „een nieuwe" het veld betreedt. Zachtjes vraagt men hem: „Wat speel je?", en vervolgens ver laat de man, wiens plaats is genoemd, schreiend het veld. Hij zal ongetwij feld gepasseerd worden. In mijn brein rijpt een duivels plan. Waarom zou ik niet eensEen valse baard, een snor, een verdraaide stem Ik bedank als lid, en vraag de vol gende dag in mijn geslaagde ver momming het lidmaatschap weer aan. U weet hoe snel dromen gaan, maar toch duurt het een enorme tijd, voor ik officiëel in wedstrijden mag uitkomen. Nooit vergeet ik die eerste trainingsavond. De triomfantelijke lach, waarmee ik het terrein op- schrijdt; de angst op de gezichten van de jongens van het eerste; de wanhoop bij de man, die ik zal ver vangen. In de kleedkamer hoor ik hen opgewonden fluisteren over mijn technische prestaties. Het is een droomseizoen. Wedstrijd na wedstrijd wordt door ons gewon nen en met ruime voorsprong staan wij bovenaan. Mijn vorm laat niets te wensen over, mijn gemiddelde is twee doelpunten per wedstrijd. Geen won der dat ik als held gevierd wordt. Het publiek stroomt binnen, alleen maar om „Baardmans" te zien. Maar de situatie is te explosief, en de nacht is te kort. Tijdens de match tegen onze naaste concurrent barst de bom; het begint te regenen. Ik voel mijn baard losweken. Angstval lig tracht ik hem op zijn plaats te houden, maar ook mijn snor laat los, en ik geef het op. Ik stap naar de kant en overhandig de trainer de attributen. Hij herkent mij „Wibo!" roept hij geschokt. „Inder daad" zeg ik, en scoor snel het win nende doelpunt. Na afloop is het terrein een hek senketel. Honderden supporters ver dringen zich om ons te huldigen. Enigen herkennen mij. „Het is Wibo!" roepen ze. De elf talcommissie is inmiddels gearri veerd. Zij loodsen mij de kleedkamer binnen. „Je begrijpt zeker wel dat dit jouw laatste wedstrijd voor het eerste is geweest?" Ik begrijp het. „Vol gende week sta je weer in het derde." Ik weet het. „Je hebt aardig gespeeld, maar je mist de capaciteiten om De wekker huppelt rinkelend over mijn ombouw. Nog even stil nage- nieten van dit droomseizoen. Welke capaciteiten zou ik nu missen Die ellendige wekker ook! Mis schien toch wel goed, dat ik de waar heid niet heb gehoord. De illusie is gebleven. „Wie verschil maakt tus sen droom en werkelijkheid is nog niet voldoende wakker geworden", zegt Jean de Boisson. Dat zal dan wel zo zijn, denkt WIBO, en gaat zijn tanden poetsen. In 't raam der sportpubliciteit bij dadio en krant is d'amateur van deze tijd nog maar een dilettant Wijdt nog een deel der pers aan ons een karig sportverslag de radio ging sedert kort volledig over stag. Wie op een verre rêe of stêe de uitslagen kon horen vraagt zich nü af, heeft A.F.C. gewonnen of verloren? Slechts één remedie is hier voor: (vervolg Van de brug) van 19501955 voorzitter was. Wij zijn dankbaar voor het werk dat Dick voor zijn club heeft gedaan, dankbaar voor al zijn vriendelijkheid, ook dank baar dat de laatste weken voor hem en zijn gezin het lijden dragelijk was en dat hij zonder al te zware strijd de eeuwige rust is ingegaan. Ons in nig medegevoelen gaat uit naar Mevrouw Steeman en haar zoon en dochter, die haar tot zo grote steun zijn geweest en zullen blijven. Beste Dick, goede vriend, wij zullen je niet vergeten. Rust zacht. G. H. H. KAPPELHOFF. OP NAAR DE EERSTE KLAS! Wie aan DIE oproep geeft gehoor markeert niet meer de plps. En dit waarachtig niet alleen zoals ik al hoor fluist'ren omdat er zondagsmiddags geen verslag valt te beluist'ren. Neen, willen we als amateur voor onze status waken dan kan alleen promotie ons een vuist nog laten maken. 't Is maar een vuist-]E zegt u goed. Doch beter wat dan niets. Zijn D.W./C.G./O.S./V. en De Spartaan niet iets? Voeg Purmerstein, Zeeburgia, Aalsmeer Watergraafsmeer, T.O.G., V.V.A., O.V.V.O., daarbij, en„Jan" komt weer! (Ja, Jan Publiek!) Mét A.F.C. 'n HOOFDSTEDELIJK dozijn. Ietwat verruimd door O.S.V., Aalsmeer en Purmerstein. Geen reisgeld haast wel TITELstrijd; dat is dus voor de bakker! Toen liep die stomme wekker af en was ik weer klaar wakker En nu ik toch klaar wakker ben weet ik opeens heel zeker dat A.F.C. veel beter „ken" gezien de A.R.O.L.-beker! O ja, DE vlag werd kant en klaar getoond mij namens Jaap. Wat een JUWEEL!! En eerlijk waar, DIT zeg 'k niet in m'ri slaap B. S. LE MARCHÊ 2

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2