V/an de brug 37e Jaargang Oktober 1958 No. 3 ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam W. )e competitie brengtj vooral ons eerste elftal, l nu niet direct de f resultaten, die wij hadden gehoopt. Na vijf wedstrijden één punt is wel erg schamel, maar och dat is in onze lange historie wel eens meer vertoond. Maar dat een voor hoede in vijf wedstrijden, dus na zeveneneenhalf uur voetbal niet één doelpunt weet te scoren, dat is voor zover ik weet voor A.F.C. I een nieuw en triest record'. En toch wordt er dikwijls goed ge combineerd, maar het schot is vol komen zoek. Bovendien moet die hatelijke nul wel als een ban op de spelers werken. Intussen is de voor hoede grondig gewijzigd en ook al le verde dit in de eerste wedstrijd tegen Hercules nog geen doelpunt op, ook de achterhoede hield de zaak dicht. Zo boekten wij met gemengde gevoe lens ons eerste winstpunt in deze competitie. Zondag a.s. komen onze H.F.C.-vrienden op bezoek, die fier bovenaan staan met vijf overwinnin gen uit evenveel wedstrijden. Dat wordt een harde noot! Maar zijn no ten er niet om gekraakt te worden? Kom jongens van de voorhoede, leg dat gebrek aan zelfvertrouwen nu eens af, jullie kunnen heus wel voet ballen. Wat zes weken geleden mo gelijk was moet nu ook kunnen lukken. Vecht met al je energie van de eerste tot de laatste minuut voor een eervol resultaat. En vooral speel een zo hoog mogelijk tempo. Good luck vrienden! Hjet tweede is ook al niet overtuigend begonnen, met leider Jaap van Nek aan het ziekbed gekluisterd. Maar zie, niet zodra knapt Jaap op of de overwinningen komen weer. Zondag j.l. liefst met 50. Het derde boekte die dag zijn eerste zege en daar ook het vierde won behaalden onze eerste vier elftallen zeven van de acht pun ten. Alle elftallen behaalden geza menlijk 23 punten uit 16 wedstrijden. Dit geeft de burger moed. Zo door gaan jongens! Onze Algemene De algemene vergadering van woensdag 29 oktober a.s. vermeldt als belangrijkste punten de begroting en de verkiezing van een nieuwe 2de secretaris i.v. met tussentijds aftre den van Loek Volkers wegens veel vuldig verblijf in het buitenland. De begroting geeft een aanzienlijk tekort aan, waarin voorzien moet worden. Nu is het een normaal feit dat de meeste leden zich hiervoor matigjes interesseren, maar ik zou toch ieder een willen opwekken deze vergade ring bij te wonen, want indien er ingrijpende besluiten moeten worden genomen is het wenselijk dat deze geschraagd worden door een zo groot mogelijk aantal stemmen. -Al is de kost wellicht wat droog, na afloop wordt voor enig divertissement ge zorgd in de vorm van films, opge nomen door Loes Stallmann en Gé Burger, resp. bij de opening van de nieuwe overdekte en tijdens diverse wedstrijden. Houdt die avond vrij! Onze ziekenboeg. Jaap van Nek is gelukkig weer geheel hersteld en heeft zelfs zijn werk al weer hervat. Nu kalm aan, Jaap! Henny Timmerman heeft het ziekenhuis verlaten en zijn opgewekte stem door de telefoon wijst op een goede conditie. Onze nestor Jacques van Ooy onderging een oogoperatie die goed is geslaagd, ook hij is op gewekt en weer thuis. Helaas is Coen Colijn wederom ernstig ziek. Wat een teleurstelling voor hem, zijn gezin en ons allen, nadat Coen zich al weer zo goed voelde. Onze allerbeste wensen, Coen, voor een spoedig herstel. H.B.S. 65 jaar. Zaterdag j.l. herdachten onze Haagse vrienden hun 65-jarig be staan, waarbij de vrij talrijke afvaar diging van onze club acte de présence gaf. In de loop van het gezellig sa menzijn werden aan voorzitter Klaas van Rijswijk een stel A.F.C.-glazen aangeboden, een geschenk dat naar wij menen zeer op prijs werd gesteld. H.B.S.nogmaals proficiat. Dick Steeman Sr. Op 16 oktober is na een moedig gedragen lijden van ons heengegaan Dick Steeman. Dick was een oer- A.F.C.er, vele tientallen jaren lid, altijd trouw, in goede zowel als in slechte tijden. Een goed en beschei den mens, op wie A.F.C. altijd een beroep kon doen. Vele jaren lang heeft Dick Steeman deel uitgemaakt van de Jeugdcommissie, waarvan hij (vervolg pag. 2, 3e"kolom)

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1