Cmigscatie? De kinderen Reimann, Stok Kersken's Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. poeLt alten mee, het is voor a.f.c. A.C.C. De cricketers hebben hun vriend- schapDeliike striid weer eestreden en het is niet zonder weemoed dat bat en bal weer voor vele maanden wor den opgeborgen. Toch zullen de ware cricketliefhebbers tijdens de lange winter niet geheel van hun sport ver stoken behoeven te blijven, want het ligt ook dit jaar weer in de bedoeling omstreeks November met een uitge breide indoor-training te beginnen! Wanneer we nog even de behaalde resultaten van onze drie senioren-elf tallen de revue laten passeren dan zal men op het eerste gezicht geneigd zijn te zeggen dat de posities op de diverse ranglijsten op zich niet on verdienstelijk zijn. (Het eerste werd 4e, het tweede bereikte een gedeelde 3e en 4e plaats, terwijl ook het derde 4e werd). Hiermede werden de posi ties van verleden jaar aanmerkelijk verbeterd, al dient men niet uit het oog te verliezen dat het tweede dit jaar een klasse lager uitkwam en het derde regelmatiger met dezelfde op stelling de wei in kon trekken omdat men dit jaar zonder vierde elftal speelde. Wie echter de individuele batting prestaties bekijkt, zal tot de conclu sie komen dat hier geenszins sprake is van verbetering. Bij het eerste kwa men slechts 5 batsmen met hun ge middelde in de dubbele cijfers. Drie man in de orde van 2028 en twee man met een gemiddelde van 12 kom ma zoveel is toch beslist te weinig voor een elftal als A.C.C. 1. Bij het tweede was het vooral een mentale factor welke dit elftal op de valreep deed struikelen, al kan niet worden ontkend dat het krachtsver schil tussen de vier hoogst geplaatste teams t.w. H.C.C 3, Rood Wit 2, Quick-H. 2 en A.C.C. 2 bijzonder ge ring was. Doch ook hier bleven de battingprestaties onder de maat. Laat ons hopen, dat volgend jaar onze spelers met meer moed en zelf vertrouwen hun tegenstanders tege moet zullen treden, hetgeen zeker zjjn weerslag in de resultaten zal vinden, want thans waren onze batsmen dik wijls reeds geslagen vóórdat zjj het te verdedigen wicket hadden bereikt! Tot besluit van het seizoen werd zondag 14 september onder fantasti sche weersomstandigheden de jaar lijkse „Boysday" gehouden. Jong en oud die deze dag hebben meegemaakt zullen unaniem zeggen: „Cricket the King of Sports for ever!" M. M. DE BRUIN. A.B.C. A.B.C. is het seizoen 1958 redelijk goed doorgekomen Het gestelde doel, handhaven der posities, is be reikt: A.B.C. I eindigde met 12 pun ten uit 14 wedstrijden op de 5e plaats, het tweede met 8 uit 14 op de 6e. Het derde had lange tijd kampioenskan sen; de junioren moesten het nog leren. Er is soms goed en altijd in goede sfeer gespeeld. De stemming buiten het veld is behoorlijk (met klemtoon) opgeknapt. Waarschijnlijk is het te rugkomen naar A.F.C. daar niet vreemd aan. De belangstelling en complimenten voor de wedstrijden op A.F.C. gespeeld, deden spelers en lei ders goed. De sfeer van A.F.C. en het clubhuis maakte van de spelers een team en het na de wedstrijden soms laat. Een uitstekende beurt maakte het eerste, door Adé Kleijn uit dank voor zijn goede zorg een boek aan te bieden. Men mag de enkele leden, die zich nog niet verenigd hebben met de te rugkomst van A.B.C. naar A.F.C. dit (nog) niet euvel duiden. Evenmin zijn we verstoord op A.F.C.-ers, die A.B.C., euphemistisch uitgedrukt, te luidruchtig vinden. Slechts zullen we hun steeds voorhouden, dat A.F.C. A.C.C. A.B.C. tezamen veel sterker zijn, dan de drie clubs afzonderlijk. We zullen aanspraak maken op mede werking van A.F.C. en A.C.C., omdat A.B.C. bereid is, A.F.C. en A.C.C., waar mogelijk is te steunen. We zul len vrijwillig tot een drie-eenheid moeten komen voordat we door an deren gedwongen, daar toch en dan misschien te laat toe moeten komen. U behoeft niet te vrezen, dat A.B.C. nu in winterslaap gaat. Na ons feestje van 13 september ter afslui ting van het seizoen, begonnen we 24 September reeds met ons winterpro- gramma. Er zullen „Honkbalinstruc tie-avonden worden gegeven in het clubhuis. Onze expert Ad Kraal zal een onderdeel van het spel uit voerig behandelen. Spelers zullen er van kunnen leren, doch het zal zo gebracht worden, dat ook nieuwelin gen en te-ouden, die de gewenste be langstelling kunnen opbrengen, dat onderdeel dan begrijpen en bij goede behandeling hiervan het kunnen waarderen. Als U dit nog niet genoeg is, misschien kunnen we U dan van gen voor die avonden, waarop een Amerikaanse base-ball-film, zal wor den vertoond. Overigens hopen we nog met deze instructie-avonden de band tussen A.B.C.-ers, supporters, belangstellen den enz. gedurende de winter vaster aan te halen, opdat we vanuit een gesloten front kunnen optrekken naar het 25-jarig bestaan van A.B.C. in mei a.s. Maar daarvan zult U nog wel ho ren. CH. V U neemt uw inboedel geheel of gedeeltelijk mee? De zorgen daarvan kunt U aan ons overlaten. Afd. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 157-159, A'dam Tel. 66771 (7 lijnen) Verpakkingen, ultvoerformalitelten, douanebehandeling. Speciale verpakking voor overzee. Verzendingen naar alle werelddelen 8

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 8