Het 36ste A.R.O.L.-bekertoernooi Bequnstiqmq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt öe schakel in stanö 5 ten opgesteld om ons het leed van het vertrek zoveel doenlijk te ver zachten. Ter verduidelijking van deze geste zij nog vermeld, dat dit perso neel vrijwel uitsluitend tot het zwak ke geslacht behoorde. Een beetje weemoedig trokken we naar St. Cast, waar we weer op de gebruikelijke manier werden ontvan gen, ter afwisseling echter met witte wijn in plaats van Port, hetgeen bij het warme weer wel zo goed was. Hier werden we ondergebracht in het majestueuse hotel „Ar-Vro", schit terend gelegen aan de Cóte d'Eme- raude. Het was werkelijk een ideaal oord, al misten we enigszins de amicale sfeer van St. Brieuc. Toch waren er nog latertjes en het was de volgende dag dan ook moeilijk allen tijdig in de bus te krijgen voor de lange rit naar Parijs. Dank zij het fenomenale rijden van Gerrit kwamen we daar nog voor zessen aan, zodat de nieuwelingen op het spitsuur een klein idee kregen van de enorme drukte in deze wereldstad. Na een spoed-etentje bezochten we een voor stelling in Mayol, waar ons een der gelijke overdaad aan vrouwelijk schoon werd voorgeschoteld, dat we ons niet kunnen voorstellen, dat er nog zo iets als een Franse haute couture bestaat. Na de voorstelling werden nog diverse exploratietochten in Montmartre ondernomen, met het gevolg dat er van uitslapen niet veel is gekomen, want we moesten vroeg op voor de definitieve aftocht. Zo za ten we 's morgens uitgemonmarteld weer in de bus, in de richting van de Franse grens, reden nog vlak langs de- EXPO en voor we het wisten wa ren we weer op Hollands grondge bied. Het was een uitnemend idee van de voorzitter om als afscheid nog een reünie te houden in het restaurant „Den Hout" in Den Haag. Speciaal memoreer ik nog de uitstekende speech van aanvoerder Boskamp, waarbij hij de dank van alle spelers uitbracht aan voorzitter Kappelhoff voor de vele moeite en zorgen, die deze zich voor de toer getroost had, en hem namens de spelers als sou venir een Bretonse bloempot aanbood. Na een pittige slotrede van de voor zitter werd toen de thuisreis aan vaard. Ik meen namens alle deelnemers te spreken, indien ik hier nogmaals aan Henk Kappelhoff mijn grote dank uitspreek voor alles wat hij op deze onvergetelijke A.F.C.-toer voor ons heeft gedaan. Alles was feilloos ge organiseerd, geen wanklank werd vernomen, in één woord het was „af". Tenslotte nog een woord van hulde aan onze chauffeur Gerrit, die zich direct in het A.F.C.-milieu thuis voelde en die ook wel met ge noegen aan deze trip zal terugden ken. W. Groot was de vreugde van de A.F.C. toen rechtsbuiten Van Dam met een meesterlijke kopbal de zege in de finale tegen D.W.V. veilig stelde. Springend en juichend begaf men zich na het laatste fluitsignaal van Scheidsrechter Kramer, naar de voor de overdekte opgestelde microfoon, alwaar voorzitter Kappelhoff al ge reed stond om de prijzen uit te rei ken. Dat hij dit deze keer met grotere voldoening dan andere jaren deed, is zonder meer duidelijk. Bezoek. Ons tournooi trok redelijke belang stelling van het publiek. De bedekte hemel deed menigeen kennelijk Zand- voort op de tweede plaats schuiven. We verheugden ons in de bijzon dere interesse welke van bonds- en gemeenteweg werd betoond. Op de eerste dag mochten we de Heer Schroder, voorzitter van de K.N.V.B., begroeten en op de tweede dag gaven de Heren Brunt en Egberts acte de présence. Mr. Van Hall, Amsterdams eerste burger, woonde de finale bij en hij smaakte het genoegen de organisa trice te zien winnen. Niet van Buuten. Het is steeds onze gewoonte ge weest om de captain van het win nende team naar zijn indrukken te vragen. Onder het kopje „Van Buu ten" boden we U dat artikel dan aan. Deze keer hoeft dat niet, want het is onze eigen Henne, die gaat vertel len, wat hij ervan denkt. „Eindelijk is het na 16 jaar wach ten weer gelukt de A.R.O\L.-beker voor één jaar in eigen prijzenkast te houden. Dit fraaie resultaat krijgt nog meer reliëf, wanneer men weet, dat achtereenvolgens drie eerste klas amateurclubs t.w. U.V.V., Z.A.C.* en D.W.V. werden uitgeschakeld. De eerste wedstrijd tegen U.V.V. leverde ons een verdiende zege op, nadat wij gedurende de hele wedstrijd in de meerderheid waren geweest. Ons elftal speelde boven verwachting (voor de meeste onzer was dit de vierde wedstrijd binnen één week) aantrekkelijk, snel voetbal en alleen de laatste twintig minuten, toen de vermoeidheid verschillende A.F.C.-ers toch parten ging spelen, daalde het tempo aanzienlijk en slaagde U.V.V. er nog bijna in de stand op gelijke voet te brengen. De rust ging in met een veilige 20 voorsprong door twee goals van Tonnie Beekman, waarvan de eerste een „beauty" na een fraaie combinatie met Henk v. d. Bergh. Tien minuten voor het einde verkleinde de Utrechtse rechtsbinnen de achterstand en zoals boven werd vermeld moesten wij alle zeilen bij zetten om de voorsprong te hand haven. (Beste speler aan onze kant; Cees Bouwens.) De tweede dag moesten wij de strijd aanbinden met Z.A.C. voor een plaats in de finale. Deze harde wedstrijd werd ontsierd door nare incidenten, waaraan enige spelers aan beide kanten schuld had den. Na tien minuten namen wij door Rolf Leeser met 10 de leiding. Z.A.C. wilde hier echter niet in be rusten, kwam gevaarlijk opzetten en door snel positie-wisselen werd her haaldelijk verwarring in onze achter hoede gesticht. Wij mochten dan ook niet over pech klagen, toen de rust inging met een kostbare 10 voor sprong. Na de thee had onze verdediging beter vat op het rappe spel der Z.A.C. voorwaartsen en enigszins on verwachts en tegen de verhouding in, deponeerde de Z.A.C. rechtsbinnen Bisschop (die zich zowel pedaal als oraal tijdens deze wedstrijd zeer ver dienstelijk maakte) uit een vrije trap de gelijkmaker achter Hubert. Zo kwam het einde met een 11 stand en strafschoppen moesten de beslissing brengen. Uit dit duel tra den wij zegevierend te voorschijn, dank zij de ideale combinatie van keeper-schutter. En zo belandden wij in de finale tegen een D.W.V., dat even tevoren Robur et Velocitas met 71 verplet terd had en sterk favoriet startte. Via een gelukkige goal van Henk v. d. Bergh namen we de leiding. De D.W.V.-ers lieten de moed zakken en er werd slordig geplaatst en slecht gecombineerd; de ploeg was geen schaduw meer van het elftal, dat een uur tevoren zo'n voortreffelijke in druk had achtergelaten. Zodoende konden wij nog voor de rust door twee doelpunten respectievelijk van Harrie Smit en Henk van Dam, de stand tot 30 opvoeren. De tweede helft was nog slechts een formaliteit en na een 30 zege kon een dolge lukkige voorzitter, onder goedkeu rende blikken van burgemeester Mr. G. van Hall, de beker aan onderge tekende uitreiken. Tot laat in de nacht was vervol gens het feestgeruis in en rondom ons clubhuis hoorbaar. Op het ogenblik, dat ik dit schrijf, hebben wij de eerste competitiewed strijd tegen O.V.V.O. met 2—0 ver loren. Mijne Heren, wjj laten ons hoofd niet hangen, maar herstellen ons zo spoe dig mogelijk. Dat is dan afgespro ken! H. BOSKAMP. Resultaten. Ten behoeve van de geschiedschrij ving volgen hier nog even de resul taten: H.F.C.—D.W.V. 1—4, Zeebur- giaRobur et Velocitas 13, Z.A.C. H.B.S. 2—0, U.V.V.—A.F.C. 1—2, D.W.V.—Robur 7—1, Z.A.C.—A.F.C. 11 (A.F.C. w.n.s.) D.W.V.A.F.C. 03 J- T. S.

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 5