BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö vervangen bleek te zijn door het IJs landse volkslied, hetwelk bovendien door Japie Wildschut (polyglot als hij is) uit volle borst werd meege zongen. Met Uw goedvinden laat ik nu enkele fragmenten vplgen uit het wedstijd- verslag in een der Franse kranten. „Stade Briochin werd overtroefd door 11 Hollandse athleten, die een snel, attractief voetbal speelden en die in Henk v. d. Bergh een opmer kelijke aanvalsleider bezaten, terzijde gestaan door een voortreffelijke ver dediging. De gasten waren vrijwel ge durende de hele wedstijd superieur door hun lange spel en door de pre cisie van hun positie-wisselen. De Hollanders scoorden in de 5e, 46e en 55e minuut door Blote en Henk v. d. Bergh. Het Franse tegenpunt werd aangetekend door Sagorin in de 37e minuut. Uitslag Stade BriochinA.F.O. 1—3." Tot zover mijn Franse collega. 's Avonds was het uiteraard feest geblazen, maar tot mijn grote spijt kan ik U daar geen gedetailleerde beschrijving van geven. Wel staat me nog vaag bij, dat Henk v. d. Bergh zich 's nachts als uitstekend brandweerman ontpopte door met een schuimblusser onze kamer bin nen te dringen. Het was het hoofd van Hubert Briedé, dat het moest ontgelden. Onmiddellijk hierna wer den in de andere kamers tegenchar- ges uitgevoerd met tandpasta en scheercrême. Inmiddels had Japie Wildschut kennelijk uitstekende relaties aange knoopt met de plaatselijke politie- prefect, gezien het feit, dat hij zich door deze persoonlijk per auto thuis liet brengen. Tenslotte wist Henk Teiwes via allerlei ramen en richels, als een volleerd equilibrist, op drie hoog het reeds gesloten hotel binnen te dringen. Enfin U begrijpt het wel, het was een vreugdevolle, opwindende dag, gevolgd door een korte, intensieve nachtrust. Nog een beetje onder de indruk van het feestgewoel zat het complete gezelschap de volgende morgen 9.30 uur in de bus voor de prachtige rit naar Perros-Guirec waar het gemeen tebestuur weer met open armen klaar stond; de Heer Kappelhoff bedankte vaardig voor de vriendelijke woorden van de burgervader. Weer kon een Bretonse schone (een pop uiteraard) aan onze collectie toegevoegd wor den. Hierna maakten wij een kort uit stapje langs de befaamde Cóte de Granit Rose en bezichtigden o.a. het plaatsje Ploumanach, bekend om zijn levensgrote rotsblokken (megali- then), één in de vorm van het hoofd deksel van Napoleon (vandaar Cha- peau Nap geheten) en vanwege het feit, dat de producent van de Eiffel- toren hier heeft geleefd en gewerkt. De middag werd rustig op het strand doorgebracht en 's avonds 5.00 uur speelden wij onze tweede wedstrijd n.l. tegen Perros-Guirec. De omstandigheden waaronder gespeeld moest worden, waren bepaald niet in ons voordeel. De meeste spelers had den een wedstrijd en de vorige avond nog in de benen zitten en het terrein bleek niet te verschillen van de om geving, een brokje woeste, ruige na tuur. Na bij de rust reeds met 20 te hebben achtergestaan, verloren we deze harde wedstrijd met 32. Voor de statistici onder U vermeld ik, dat de doelpunten voor A.F.C. ge scoord werden door Bouwens en Japie Wildschut (die zich overigens uitstekend hebben geweerd). Het negatieve resultaat had geen invloed op de prettige sfeer en 's avonds bestormden wij eensgezind het plaatselijke Casino, waar de ver kiezing van Miss Bretagne plaats zou vinden. Voor het echter zover was, riep voorzitter Kappelhoff on verbiddelijk zijn manschappen bij elkaar en tevreden mopperend keer de het gezelschap naar St. Brieuc terug. De weergoden hadden intussen be sloten een stralende woensdag te produceren, die door ons in alle rust (ver van autogrammen jagers) aan het fraaie strand van St. Quai Por- trieux genoten werd. 's Avonds aan het diner dankte mijnheer Kappel hoff onze voortreffelijk gastheer Dr. Boulard en sprak de hoop uit over twee jaar „Stade Briochin" in Am sterdam te mogen ontvangen. Donderdagmorgen vroeg: vertrek naar St. Cast, waar wij onze derde en laatste wedstrijd zouden spelen. Ook hier weer ontvangst door ge meentebestuur enz. enz. St. Cast had, gewaarschuwd door ons succes te St. Brieuc, een vrij sterke en harde combinatie op de been gebracht en mede door een niet al te fonkelende conditie van onze kant trokken wij aan het kortste eind 0—2. Vrijdagmorgen 7.00 uur: aanvang van de terugreis, eerste étappe St. Cast Parijs. In verband met de beperkte plaats ruimte kan ik niet uitweiden over ons verblijf in Parijs en de terugrit die geheel volgens plan en in opper beste stemming verliep. Zaterdagavond besloten wij deze fantastische, onvergetelijke tour of ficieel met een diner in Den Haag en omtreeks 21.00 uur arriveerden wij in Amsterdam net op tijd om vol doende uit te rusten om de A.RO.L.- beker in de wacht te slepen, zoals later zou blijken. Tenslotte zou ik U, mijnheer Kappelhoff, met Uw bestuur en ver der allen, die deze reis mogelijk hebben gemaakt (speciaal onze be geleiders, mijne heren het was weer af!) voor alles willen bedanken. Wij hebben niet alleen een prachtige vacantie gehad, niet alleen de vriend schapsbanden in Bretagne nauwer aangehaald, maar ook intern een vriendschappelijke sfeer gekweekt, die voor mij persoonlijk ongekend is en die het nu eindelijk mogelijk moet maken) (want de kans zit er in) dit jaar de allerhoogste ogen te gooien. H. BOSKAMP. 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3