halus lamp ha-ha slot „Autour de notre Tour" li ê&zaeiU 1 G. H. H. KAPPELHOFF. Als U reeds een - gebruikt, koopt U dan ook een toch ook altijd de clubavonden poeLt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg Van de brug) teren? Laten wij toch alsjeblieft niet denken dat we allemaal „zo goed" zijn. Zelfs de meest objectieve mens is zelden of nooit in staat een objec tief oordeel te vellen over zichzelf! Wij rekenen op ieders medewerking. Afgesproken Ook het tweede en derde zijn zwak gestart. Het tweede met een 44 ge lijk spel tegen Neerlandia 2, te wijten aan een rammelende achterhoede na de rust en veel te veel gepraat in het veld, het derde met een 42 neder laag tegen TOG 2. Over het vierde kunnen wij gelukkig veel optimisti scher geluiden laten horen. Vijf pun ten uit drie wedstrijden is een score die er zijn mag. Het kan verkeren, nietwaar Onze ziekenboeg. Het is deze maand weer raak geweest met ernstige ziekten. Jaap van Nek moet al enige weken bedrust houden tengevolge van een maagbloeding. Gelukkig gaat het al veel beter en is de patiënt opgewekt, maar met dit al zal Jaap zich toch moeten realiseren dat hij geen twintig meer is en het wat kalmer aan moet doen. Nu kan hij dikwijls erg verstan dig zijn, dus wij vertrouwen óók in dit opzicht. Nog ernstiger was de hart aanval die onze vriend Timmerman trof. Mèt zijn gezin hebben wij enkele dagen in vrees geleefd, maar gelukkig kwam er spoedig een keer ten goede. Beste Tim, onze gedachten zijn bij je en onze beste wensen vergezellen je. Ook onze oude vriend Dick Stee man is ernstig ziek en zal geruime tijd rust moeten houden. Hij ontvangt graag bezoek. Wij vergeten hem toch niet? Tenslotte liep onze Alkmaarse A.F.C.'er Deenekamp een hersen schudding op. Ook naar hem gaan on ze beste wensen uit. Alle zieken, ook de niet genoemden, van harte sterkte toegewenst. Zondag jl. was Jacqie Kohier weer eens op het veld. Iedereen had aan hem gewonnen. Fijn kerel, ga zo maar door. Waar een wil is is een weg. Kom je nog eens gauw terug? TTet is reeds enkele weken geleden, dat het A.F.C.-schip met aan boord onze kapitein Kappelhoff, scheepsarts Dr. Hofstee, le stuurman Willy Neseker, voortreffelijk gese condeerd door bootsman Sijmen Wit en machinist Van Dam, plus zestien matroosjes, gehuld in rood-zwarte baadjes, een daverende pleizierreis in en rondom de wateren van Bretagne voltooide. Hoewel het logboek, door mij op reis zeer accuraat bijgehou den, verloren is geraakt (of verdon keremaand, daarover lopen de me ningen uiteen), wil ik alsnog trachten U een impressie te geven van onze belevenissen in het wonderschone, gastvrije Bretonse land. Mochten er in het geheel lacunen zijn, vergeeft U het mij, mijn hoofd is gelijk het vat der Danaïden en misschien is er ook wel iets op de bodem van het Schakel-censuur-vergiet blijven lig gen. Verplaatsen wij ons derhalve in gedachten naar de Nassaukade, zaterdagmiddag 23 augustus, alwaar onder grote belangstelling van (be stuursleden en respectievelijke va ders, moeders, echtgenoten en kinde ren, klokslag 1.30 uur het vertrek plaats vond voor de eerste etappe AmsterdamLille. Voor de goede orde zij hierbij vermeld, dat de reis per bus en niet per schip gemaakt werd. Nauwelijks waren wij weggereden of het eerste en voorlopig laatste in cidentje speelde zich af, toen bij de preventieve pascontróle door onze voorzitter, ondergetekende het ver eiste document schuldig moest blij ven, hetgeen tot gevolg had, dat ik binnen tien minuten weer bij mijn moeder thuis zat onder zware ver denking van heimwee. Nadat dit misverstand echter met grote moeite uit de weg geruimd was vertrokken we tenslotte werkelijk met 21 passen, richting Belgische grens, dewelke 4.30 uur in prima stemming ge passeerd werd, nadat we nog een laatste biertje op vaderlandse bodem hadden gedronken. Langs Antwerpen en Kortrijk ging het verder en het was precies 19.30 uur, toen onze onvol prezen chauffeur Gerrit, die, met alle respect voor Uw coureurscapacitei ten, zijn grote Mercedes-bus gemak kelijker hanteert dan U een deux- cheveauxtje, ons voor hotel Chagnot in Lille afleverde. Binnen het kader van de discipline genoot iedereen volgens plan, maar tegen de ver wachting, van een lange nachtrust en zo kon het gebeuren, dat een uitge slapen gezelschap de volgende mor gen 8,00 uur de bus betrad om de lange reis naar St. Brieuc te aan vaarden. Via Arras, Amiens, Rouen (waar de lunch gereed stond) Caen, Dinan reden we 's avonds negen uur (het was een even mooie als vermoeiende rit) het donkere' St. Brieuc binnen, hoofdkwartier voor de komende da gen. Maandagmorgen stond allereerst op uitnodiging van de sympathieke voorzitter van de voetbalclub „Stade Briochin", Dr. Boulard, een bezoek aan het schilderachtige vissers plaatsje Binic (zie de fraaie illustra tie van Bram Arnoldus) op het pro gramma, waarna om 12.00 uur een receptie op het stadhuis van St. Brieuc volgde. Hier werd ons door de burgemeester een Bretonse schone (d.w.z. een pop in traditioneel cos- tuum) aangeboden en dankte Dr. Hofstee namens A.F.C. in een voor treffelijke speech voor het gastvrije onthaal. Zelfs in het verre St. Brieuc ont braken onze eigen supporters niet op het appèl. Het was de familie Nesen- berend op private tour in Bretagne, die ons op kwam zoeken, hetgeen voor allen een aangename verrassing en een grote morele steun was. Precies 5.30 uur trad A.F.C. aan voor de belangrijke wedstrijd tegen „Stade Briochin". Stelt U zich de verbazing voor, toen bij het spelen der nationale hymnes, het Wilhelmus

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2