-SCHAKEL Van de A.F.C. ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d' oude vrinden. 37e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. September 1958 No. 2 De teleurstelling van Zeeburgia, H.B.S. H.F.C. en U.V.V. toen zij op I de eerste AROL- dag gewipt) werden, is één van de vele bewijzen dat ons toernooi nog altijd springlevend is en evenveel reden van bestaan heeft als ooit te voren. Van officiële zijde mochten wij veel be langstelling ondervinden. De Burge meester van Amsterdam, Mr. van Hall luisterde de tweede AROL-dag op door zijn aanwezigheid gedurende een groot gedeelte van de wedstrij den, waarvoor wij onze burgervader uiteraard bijzonder erkentelijk zijn. Verder mochten wij de eerste AROL- dag de K.N.V.B.-voorzitter, dhr. Schroder, welkom heten en de tweede dag, mevrouw en de heer Egberts, voorzitter van de sectie amateurvoet bal alsmede de K.N.V.B.-secretaris, ons aller vriend Lo Brunt. Het was een zeer geslaagd toernooi, met een groot succes voor A.F.C. Welk een vreugde de beker ditmaal aan ons eigen team te mogen uitreiken, dat in de finale DWV met liefst 3—0 ver sloeg, nadat in de demifinale DWV het oude Robur met niet minder dan 7i had verpletterd. Van dat ver pletterd zijn hebben wij van Robur na afloop in het clubhuis gelukkig niets kunnen bemerken en gelijk hadden onze Apeldoornse vrienden, want met H.F.C. waren zij de enige van de AROL-deelnemers die de eerste com petitiezondag succes boekten. Aan al le deelnemers nog eens onze hartelij ke dank. Tot volgend jaar! De toer naar Bretagne wordt elders in dit blad uitvoerig be schreven. Laat mij volstaan met nog maals een woord van hartelijke dank aan allen die het mogelijk maakten deze reis „buiten bezwaar van de clubsehatkist" te ondernemen en aan alle deelnemers, spelers zowel als ons uitzonderlijk stel supporters, voor hun royale en loyale medewerking. Het was een onvergetelijke week voor ons allen. Er heerste een prima geest en ik ga zover te verklaren dat de AROL-beker in Bretagne gewonnen is. Mijn mooiste beloning was dat op de eerste AROL-dag verschillende ouders kwamen bedanken voor de heerlijke week die hun zoon had ge had. Dat doen wij bij gelegenheid nóg eens hè jongens (inclusief Sijmen Wit en Dr. Hofstee, zelfs Willy Neseker mag mee). Ofschoon ik in het begin wel enige zorg heb gehad over de fi nanciën, kan ik thans tot mijn ge noegen verklaren dat er zelfs een ba tig saldo is, dat in overleg met en kele aangeslagenen zal worden be steed voor een soortgelijk doel. Ik denk hierbij allereerst aan het uitno digen van Stade Briochin met ons aller vriend, de sympathieke Dr. Bou- lard, tot een tegenbezoek. De competitie is begonnen en daarin startten wij, voor het eerst na jaren, als favoriet. Een elftal dat zijn wil oplegde aan drie eerste klassers en verrassend goed spel vertoonde in meer dan één wedstrijd moest toch zeker in staat zijn een toonaangevende rol te spelen in de 2de klasse? Het werd een de ceptie, in de eerste plaats voor de spe lers zelf, die zo graag waar wilden maken wat velen dachten, zeiden en schreven. Tegen O.V.V.O. gingen wij met 20 ten onder na een aarzelend begin en een prachtgoal in eigen doel. Eerlijk gezegd heb ik met het schrij ven van dit artikel gewacht tot na de wedstrijd tegen W.F.C., in de hoop een optimistischer geluid te kunnen laten horen. Het heeft echter niet zo mogen zijn, wederom verloren wij, ditmaal met 10 en laat ik er terstond bijvoe gen: verdiend. Want wel speelden wij in het veld aardig, wel voorkwam de uitstekende W.F.C.-keeper twee- of driemaal een zeker schijnend doel punt, maar dat alles neemt niet weg, dat ons elftal te peuterig, te „lief" en zonder overtuiging speelde, zonder dat tikje extra dash te kunnen op brengen dat punten oplevert. En zo zijn wij na twee wedstrijden nog zon der punten en zelfs zonder een enkel doelpunt. Dat het beter kèn, daarvan zijn wij allen overtuigd, maar dan zul len de zaken toch heel anders moeten worden aangepakt. De E.C. zit weer eens in de moeilijkheden. Ik ken hun plannen niet en wil mij er ook niet mee bemoeien. Maar wel weet ik dat er voor het eerste en ook voor het tweede meer gegadigden dan beschik bare plaatsen zijn (méér dan elf spe lers mogen namelijk niet worden opge steld). Mag ik een beroep doen op dei genen die gepasseerd moeten worden dit zonder morren sportief te accep- (vervolg pag. 2, le kol.)

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1