f niafhall De Jeugd Dames- en Herenschoenen TEL. 713870 BeounstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö npiJDENS onze laatste Algemeene Vergadering kwam o.a. ter spra ke het grote aantal welpen, dat wij de laatste jaren aannemen en in de zgn. „dierencompetitie" onderbrengen. Nu er over competitie etc. niets te vertel len valt, is het nuttig de redenen van deze uitbreiding eens onder de loupe te nemen. In vroeger jaren kon de A.P.C. van een jongen bij aanmelding verwach ten, dat hij een minimum aan voetbal capaciteiten zou bezitten. Immers, op „het land", waar wij het voetbalspel op iedere vrije middag poogden mees ter te worden, werd niet naar leeftijd gevraagd, zodat ook de jongens van 1012 jaar die „voetbal-hogeschool" konden doorlopen. Een voetbalproef was toen dan ook zeker op zijn plaats om de verlangde selectie te verkrij gen. Door de bebouwing na de laatste oorlog en het enorm toegenomen ver keer zijn „het land" en de „pleintjes" voor voetbal geheel aan de jeugd ont nomen. Ook „op straat" zijn de moge lijkheden aanzienlijk verminderd, zo dat de A.F.C. de jeugdige adspirant- leden eerst in de gelegenheid dient te stellen met het voetbalspel kennis te maken. Een voetbalproef zou voor de jongere spelers dus een onbillijkheid betekenen, zodat wij zoveel mogelijk pogen de jongens van 1013 jaar aan te nemen. Vergeleken bij de tijd vóór de in voering van het semi-professionalisme blijken veel ouders de voorkeur te ge ven aan een amateurvereniging, waar-i door het aantal aanmeldingen in en kele jaren tijds verveelvoudigd is. Tengevolge hiervan diende korte lings besloten te worden tot het in stellen van een zeer bescheiden „vaar- digheidsproef" om althans enige selectie te verkrijgen. Als dat niet zou geschieden, zouden in enkele maanden zoveel jongens aangenomen worden, dat daarna door gebrek aan velden etc. de aanname voor een lange periode ge heel gesloten zou moeten worden, tot b.v. door overgang naar de Senioren of door bedanken weer ruimte ont staan zou zijn. De jongens oefenen eni ge tijd en velen spelen mee in de wed strijden, zodat daarna (i.p.v. de vroe gere voetbalproef) een beoordeling zeer zeker op zijn plaats genoemd mag worden. Testje Het testje bij de aanmelding en deze latere selectie zijn helaas dringend noodzakelijk, daar de A.F.C.indien de deur geheel opengezet zou worden, spoedig „overbevolkt" zou zijn. Een juister beoordeling van deze gang van zaken wordt geïllustreerd door de betere resultaten van onze Junioren B in het seizoen 1957/'58, terwijl wij verwachten, dat de thans verkregen „brede basis" de capacitei- t ,n en dus de prestaties voor hogere A.F.C.-elftallen over enige jaren gunstig zal kunnen beïnvloeden. Tevens werd de financiële zijde aan gestipt. De welpen en ook de Junio ren dragen niet dezelfde lidmaat- schapskosten bij als de oudere leden. Daar staat tegenover dat, vooral bij de welpen, slechts gespeeld wordt in het gunstige jaargetijde (voor zover daarvan in Nederland sprake is). Na de herfst, zodra regen, vorst, etc. de velden moeilijker bespeelbaar maken, wordt een „gesloten seizoen" voor de welpen ingesteld. Uit praktische over wegingen, daar een welpenwedstrijd bij regen het risico meebrengt voor afkeuring van dat veld voor een latere competitiewedstrijd doch vooral uit gezondheidsoverwegingenDerhalve drukken op het welpenvoetbal o.a. slechts de „normale kosten" en niet die van het opknappen van een in een modderpoel veranderd veld. Aandacht s.v.p. Nog vóór de competitie een aanvang neemt, brengen wij het volgende on der de aandacht van onze jeugd leden. Voor opname in één onzer Junioren (A en B)-elftallen komen die jonge lui in aanmerking, die in het bezit zijn van een geldige identiteitskaart. Reeds werden door vele spelers de identiteitskaarten ingeleverd; anderen echter bleven nog in gebreke. In dien, door de overgang naar een an dere leeftijdsgroep, een nieuw formu lier, alsmede een nieuwe identiteits kaart plus foto's verzorgd moeten worden, dienen deze vóór 31 augustus a.s. in het bezit te zijn van de Heer P. Vaal, Legmeerplein 14. De compe titie begint reeds kort daarna; aan de wedstrijden zal niet deelgenomen kun nen worden, alvorens de identiteits kaart, goedgekeurd en afgestempeld door de K.N.V.B., Afdeling Amster dam, door ons retour zal zijn ontvan gen! Voor de aanvang van de eerste wedstrijd zullen de identiteitskaarten door de leiders uitgereikt Worden. Jongelui, die per 31 augustus de for mulieren, etc. nog niet geretourneerd zullen hebben, worden door de Jeugd commissie geacht op opstelling geen prijs te stellen. Bij inlevering van de formulieren dient een bewijs van de Medische Sportkeuring (goedkeu ring!) overgelegd te worden, dan wel de laatste datum daarvan opgegeven te worden. Het is dus zaak aan de eerste keuringsoproep gevolg te ge ven, daar het niet-opkomen niet al leen een persoonlijke boete zal bete kenen, doch tevens tot consequentie heeft, dat het deelnemen aan wedstrij den uitgesteld moet worden. Welpen Voor deelname aan de wedstrijden van onze welpen-competitie komen van de opgeroepen jongens slechts zij in aanmerking, die medisch goedge keurd zijn. Ook hiervoor geldt dus: slechts na keuring en inlevering keu ringsbewijs volgt opstelling. Mede door het grote aantal leden, alsmede de grote stroom van aanmel dingen voor het lidmaatschap, zal aan het bovenstaande streng de hand wor den gehouden, hetgeen tevens geldt voor- het volgende. De welpen dienen de afschrijving (bij ziekte of verhindering) tot deel name aan een wedstrijd uitsluitend bij de hen aangewezen leider op te geven. Wegblijven zonder bericht, waardoor de leider en het elftal dus eventueel te weinig spelers zouden hebben, zal uit sluiting van deelname aan wedstrijd den gedurende enige tijd tot gevolg hebben. De Junioren A en B dienen, indien ziekte of verhindering het deelnemen aan een wedstrijd, waarvoor een aan schrijving werd ontvangen, absoluut onmogelijk maken, uitsluitend vóór vrijdagavond 8.00 uur af te schrijven bij de Heer Vaal. Sancties Indien een speler bij een wedstrijd is weggebleven zonder berichtgeving (waartoe ook de afschrijving né, vrij dagavond 8.00 uur wordt gerekend), dient hij zich op de maandagavond volgende op de wedstrijddag om 8.00 uur op de Clubavond met de Jeugd commissie te verstaan. Voorlopig wordt de wegblijver dan gedurende enige maanden niet in één onzer elf tallen opgenomen. Bij herhaling zal volledige uitsluiting voor de verdere wedstrijden van het lopende seizoen volgen. Reeds nu vestigen wij er de aandacht op, dat het niet ontvangen van het Bulletin niet meer als verontschuldiging zal kunnen gel den. Mocht men verhinderd zijn of het Bulletin tijdens het wedstrijdseizoen niet ontvangen hebben, dan dient dus contact gezocht de worden met de Secretaris van de Jeugdcommissie, de Heer Vaal. H. VAN TEUNENBROEK Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 9

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 9