Gedroomde ontmoeting On dit et datjes Nestig Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö rpOEN ik dan toch een keer toeval- -*■ lig helemaal mooi bruin en in mijn blootste jurk in mijn eentje langs de Wandelweg liep, dacht ik: „nu of nooit, er zit niemand, nu ga ik het uitpraten met haar." Haar? Ja, in mijn gevoel was 't een vrouw. Jaren had ze mij dwars gezeten. Mijn ver beelding was dermate levendig, dat zij niet eens meer parten maar hele wed strijden speelde. Toch nerveus liep ik de poort in. Tegen mijn verwachting in kwam zij me tegemoet. „Sportief, maar dat doet ze er om," dacht ik vals. „Ze weet natuurlijk wat ik tegen haar heb." Het gemak waarmee zij die akelige houten trap afkwam deed mij struikelen over één klein gras sprietje; mijn schoenen zijn nu een maal niet geschikt voor een voetbal veld. Maar ik wilde voor haar elegant zijn. Ik had die moeite niet hoeven te doen want zij was mooi. Toen ik vlak bij was zag ik pas goed hoe mooi. On der aan de trap ging ze zitten. Ge lukkig nu had ik het voordeel van mijn lengte en kon op haar neerkijken. „Dag meid", zei ze lief. Ik hapte naar adem. „Waarom kom je niet va ker?" Dat was het toppunt. Ik viel uit, ondanks het voornemen koeltjes te blijven. „Mensje, de hele winter heb ik ieder weekend bij je doorgebracht, met mijn man, wat wil je eigenlijk nog meer?" „Ik had zo graag wat meer met je willen praten", babbelde zij onver stoorbaar, „maar jij had het altijd zo druk met je man en vriendjes en zo." „Ja, dat moet jij zeggen", kaatste ik venijnig terug. „Jij, die alle mannen hier in je greep hebt. Jonge, oude, kort- en lang getrouwde, allemaal, gewoon ingepikt." Nu was zij even stil. 10 dacht ik. Haar houding verslapte. Ik zag nu dat haar rode bloes vaal en slecht gestre ken was, de strakke zwarte rok iets te lang, zeker om die smoezelige knie te verstoppen. Haar vreemde gras groene ogen keken langs mij heen in de richting van de tribune in aan bouw. Alsof ze daar steun van zou krijgen. Ergens vandaan kwam een spons die ze over haar gezicht haalde. Ze her stelde zich. Iets van sympathie ging door mij heen. Er zit meer in haar dan ik vermoedde. „En ik dacht nog wel, dat jij een vrouw was met begrip voor mijn situatie", hervatte ze het gesprek na die rust. „Hoe zo?" vroeg ik onze ker. „Nou jij weet toch wel, wat ik hier te verduren heb. Ze lopen eenvoudig over me. Ze trappen en schoppen maar een eind weg. Als ik aangevallen word, moet ik maar afwachten of er één is, die voor me in de verdediging gaat. Nooit spelen ze eens lekker samen met me en alles wat verkeerd gaat schui ven ze in mijn doel. En dat geklets, zeg!" „Na afloop, bedoel je zeker," viel ik in, gesterkt door haar achterstand. Ze schopte kwaad tegen de leuning. „Na afloop," smaalde ze, „dat is nog er ger." „Als je dan net denkt, dat het gezel- International (I) WIE de Europese honkbalkampioen schappen heeft gevolgd en daar bij de televisie-uitzending van de wedstrijd NederlandItalië niet heeft overgeslagen zal op zeker moment aangenaam getroffen zijn door de verschijning van onze Ben Tromp op het scherm. In een belangrijke fase van de strijd werd hij ingezet. Bij een vorige gelegenheid lieten wij Ben, die meebouwde aan het kam pioenschap van ons tweede elftal, ten onrechte buiten het nieuws Het verheugt ons, dat deze interna tionale honkbalwedstrijd ons in de ge legenheid stelt de zon eens extra op Ben te doen schijnen. International (II) A.C.C. telt weer mee op het inter nationale vlak en leverde een speler aan het Nederlandse elftal. lig wordt komen de vrouwen en ben ik vergeten." „Ja, en Maandag avond?" vroeg ik liefjes. „Dan heb je ze toch maar knus voor jou alleen." „Nog niet de helft," zei ze somber. „De andere helft zit toch met de ge dachten bij Moe." Ik liet me naast haar neervallen op de koude tree. Van een gevaarlijke ri vale uit mijn klas was ze ineens een soort van vriendschappelijk iets voor me geworden. Toch rilde ik nog even. Van de spanning En van de wind die altijd op dat veld schijnt te moeten staan. De laatste rest wrok die ik nog even vast probeerde te houden vloog mee de poort uit. „Ik moet weg," zei ik lummelig, „die jurk is te bloot voor hier." Er vlamde iets van jaloezie in haar blik, toen zei ze: „Weet je dat ik al 63 jaar in dit pakje loop en er is geen kijk op dat het ooit anders wordt" Dat was de eindstrijd, ik gaf me ge wonnen. „Ik vind je tèch aardig, ga mee naar boven, of drink je geen KLEINE SHERRY. Jan Bregman viel deze eer te beurt en hij kweet zich bijzonder goed van zijn taak. Eindelijk heeft Jan dan kans gezien zijn prestaties dusdanig op te voeren, dat reeds enkele maanden ge leden zijn verkiezing kon worden voorspeld. Wij feliciteren Jan, die van zijn voet balloopbaan ook iets bijzonders had kunnen maken doch deze om ons on bekende redenen afbrak, met zijn succes. Rudy Jansen, die ook in een selec tieteam werd opgesteld, sluiten we gaarne bij deze gelukwensen in. Tour naar Bretagne Op het moment, dat deze Schakel bij U in de bus valt hebben onze verte genwoordigers de drie wedstrijden in Bretagne achter de rug en zien ze de eerste huizen van Parijs verschijnen. Nu lekker eten en vanavond de stad in. Overigens, en dit vooral voor vrou wen, moeders en verloofden, niets om ongerust over te zijn. Uit het, in het volgende nummer te plaatsen, verslag zal dit zonder meer duidelijk blijken. Daar staan wij per soonlijk, eventueel met het rode pot lood in de hand, borg voor. De drie wedstrijden werden voor afgegaan door een bezoek aan de Bur gemeesters van de te bezoeken ge meenten. Het gemeentebestuur van Amster dam, i.e. Wethouder A. de Roos, gaf onze voorzitter een drietal boekwerk jes over Amsterdam mee, voorzien van een persoonlijke boodschap aan de Burgemeesters van St. Brieuc, Per- ros-Guirec en St. Cast. Wij zijn dank verschuldigd aan de Heer C. P. de Smit, de enthousiaste secretaris van de Amsterdamse Sportraad, die terzake zijn bemidde ling verleende. J. T. S. Laat zestig winters vrij die wilde haren dunnen, Geen pinkstiertje loopt nog zo dartel in de wei. „Anch io son pittore"maar wat wij 't liefst je gunnen Dat is, bij 't klaverjas, acht troeven op een rij. Dan loopt een emmer leeg; dan springen ze uit de pan! Het leven is pen mars. Geniet nog lang er van. N. Arie Waayer 60 jaar. 20 juli '58. 7

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 7