Onze nieuu/e overdekte Bequnstiqinq van onze adveRteeRdens, houöt de schakel in stand HIJ staat er weer. We kunnen weer knus en droog naar de prestaties van onze rood-zwarte medestrijders en hun voetbalvrienden kijken. Het heeft anders wel voeten in de aarde gehad aleer het zover was. Op 1 september 1957, aan het einde van de tweede dag van het vijf-en- dertigste A.R.O.L.-tournooi brandde de tribune af. Verslagen was A.F.C. niet en op 2 september bevonden zich vele A.F.C.-ers bij, de puinhoop en beraad den zich over de toekomstplannen. Al gauw vatte de idee post, dat we de tribune moesten herbouwen. Op zijn vroegst in 1962 moeten we verhuizen. Bij berusting in de status quo dien den we genoegen te nemen met het feit, dat onze oudere leden zouden wegblijven. Maar dat niet alleen gaf aanleiding tot de herbouw. Het Bestuur meende, dat een en- thousiaste aanpak zijn uitwerking op de leden niet zou missen. De algemene vergadering van 17 oktober verklaarde zich unaniem voor het Bestuursvoorstel om over te gaan tot de aankoop van een overdek te tribune. Vergunningen Onmiddelijk werden offertes aange vraagd en uit deze werd die van de Amsterdamse Ballast Maatschappij gekozen. (Allicht). Nog duurde het lang voor de van Rijks- en Gemeentewege beno digde vergunningen afkwamen, maar toch kon voorzitter Kappelhoff in de maart-Schakel melden, dat op 20 maart 1958 de laatstbenodigde goed keuring werd verkregen. Op 13 juni werd begonnen met de werkzaamheden op ons terrein en op zaterdag 26 juli 1958 werd het hoog ste punt van de bouw bereikt en ging de vlag in top. nemen. Het zal voor hem een goede gedachte zijn geweest deze opening te kunnen verrichten. Hij immers was de grote drijfveer achter de verhuizing van de Watergraafsmeer naar de Wandelweg. Ondanks veel tegenstand wist hij een meerderheid voor zijn standpunt te winnen en hij heeft ge lijk gekregen. A.F.C. bloeide en bloeit aan de Wandelweg. Henk Kappelhoff leidt Jacques van Ooy in. (Foto Hank Ftelage) Op 16 augustus, bijna een jaar na het afbranden, kon de nieuwe, lang verbeide tribune in gebruik genomen worden. Om drie uur waren we er alle maal. Menigeen had al besmuikt een blik op het bouwwerk geworpen toen voorzitter Kappelhoff het woord nam om A.F.C.'s nestor Jacques van Ooy aan te kondigen. Opening. Onze ridder kweet zich goed van zijn taak om de tribune in gebruik te Onmiddellijk nadat de Heer Van Ooij was uitgesproken hees de kleine Daan Kappelhoff de vlag voor de nieuwe tribune en zette Gerrit Stallmann het clublied in, onmiddellijk bijgevallen door alle aanwezigen. We gingen meteen de banken pro beren en van deze gelegenheid maak te Jaap van Nek gebruik om namens „de zonen" aan „vader A.F.C." een geschenk aan te bieden. Dit geschenk was nog niet gereed maar het ontwerp van de aan, te bieden vlag toonde ons een verbonden drie-eenheid. Klaas van Rijswijk, voorzitter van K.B.S., bood ook een vlag aan en toen gingen we voor het eerst vanaf onze eigen nieuwe overdekte naar het voet ballen zitten kijken. Technische gegevens. Mag ik even summier een aantal technische gegevens opnoemen? De zwaarste onderdelen zijn de spanten, die uit twee delen bestaan; een 1600 kg wegend ondergedeelte, waarop de looppaden en banken zijn gemonteerd en 1200 kg wegend boven- spant, dat zes meter vrij uitkraagt. In de gespaarde, buisvormige gaten zijn staven van een hoogwaardige staalkwaliteit gestoken. Deze staven zijn aan beide zijden van een schroef draad en moeren voorzien. Deze sta ven zijn dusdanig uitgerekt, dat per staaf een spankracht van 25.000 kg aanwezig is. Per spant zijn twee sta ven aangebracht. Met een kracht van 50.000 kg kunnen we alle windkrach ten en alle sneeuwbuien trotseren. J. T. S. 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3