V/an de brug 37e Jaargang Augustus 1958N°. 1 ©it is de Schakel, die komt binden, <Qe oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam - Z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. nieuwe overdekte ZATERDAG 16 augustus vond ander grote belang stelling de offi ciële opening plaats van de nieuwe overdekte tribune door ons erelid Tacques van Ooy. tn alle A.F.C.-har- ten bestond ge rechtvaardigde trots over de fraaie tribune, die na bijna een jaar de af gebrande houten is komen vervangen. De Amsterdamse Ballast Maatschap pij heeft eer ingelegd met haar pro duct, fraai en zeer modern van lijn. Ook op deze plaats wil ik nog eens gewagen van onze dankbaarheid voor alle medewerking ondervonden van de directie van de A.B.M., van de uit voerders en last but not least van ons lid Thomas Tacke, die altijd weer een oplossing wist te vinden voor de vele moeilijkheden die nu eenmaal inhae- rent zijn aan een dergelijk bouwwerk. Thomas, je hebt je van je allerbeste zijde laten kennen. Nogmaals harteijk dank. Er zijn meer A.F.C.'ers geweest, wie geen moeite teveel was om mede te werken aan de herrijzenis, in betere vorm, van onze overdekte, teveel om alle namen te noemen, maar twee uit zonderingen moet ik maken. Aller eerst voor Jan van der Pijl, die altijd voor dag en dauw present was en die, ondanks zijn vorderende jaren, ge werkt heeft als een paard. Daarvóór had hij al het schilderwerk reeds „een kwastje" gegeven. Jan, ik moet je hier eens even in het zonnetje zetten en je de hartgrondige dank overbren gen van de gehele A.F.C. En hoewel de bestuursleden de goede gewoonte hebben elkander niet te bewieroken, moet ik ditmaal een uitzondering ma ken voor Ben Eiserman, die veel meer dan zijn plicht heeft gedaan, menige vacantiedag met goedvinden van zijn echtgenote, die wij dan ook veel dank zijn verschuldigd aan A.F.C. heeft besteed en een belangrijk aan deel heeft gehad in de herbouw van de overdekte. Ben, alle hulde en wel gemeende dank. Toen wij op 16 augustus bijeen wa ren heeft menige oudere gedacht: wat jammer dat Fons de Vilder dit niet meer heeft mogen beleven. Wat zou hij genoten hebben van de mooie tri bune, door zijn maatschappij gebouwd voor zijn A.F.C. Het deed goed Frans de Vilder in ons midden te mogen hebben, die wij helaas niet zo vaak zien, maar van wie wij weten en heb ben ondervonden, dat hij een even goed A.F.C.-er is als wijlen zijn broer. Moge de nieuwe tribune een tijdperk van nieuwe bloei voor onze goede oude club inluiden. Met het spelersmateriaal dat wij hebben en met medewerking van de leden moet dit mogelijk zijn! Viering Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag de opening van de tribune slechts in eigen kring te vieren, werd op verzoek van enige eerste elftallers H.B.S. uitgenodigd die zaterdag tegen ons te spelen. Hoewel de uitnodiging op zeer korte termijn geschiedde, wa ren onze vrienden direct bereid de plechtigheid met hun aanwezigheid op te luisteren. Het resultaat werd 11 en bij zo'n gelegenheid kan dat eigen lijk niet beter. H.B.S. vereerde ons bij monde van voorzitter Klaas van Rijs wijk met een fraaie vlag. Onzerzijds werd aan drie eerste elftallers van H.B.S. die afscheid van hun elftal na men een vaantje aangeboden. Ook vanaf deze plaats nog eens hartelijk dank aan onze H.B.S.-vrienden. Sprekende namens A.B.C. en A.C.C. bood Jaap van Nek de tekening aan van een bijzonder mooie vlag, die de eenheid symboliseert tussen vader A.F.C. en zijn beide volwassen zonen. Vertrouwende, dat men die eenheids gedachte steeds trouw zal blijven, zo dat het niet nodig zal zijn vermanend te wijzen naar de „eenheidsvlag" zeg gen wij ook onze onderafdelingen har telijk dank voor hun zeer gewaardeer de geste. De voetbalwedstrijd tussen A.C.C. en A.B.C. leverde een 50 overwin ning voor A.B.C. op. Het was weer zeer gezelig in ons clubhuis en dat het voor menigeen een latertje werd, wie zal het hem ditmaal euvel duiden? De A-R.O.L. Over enkele dagen vindt ons tradi tionele toernooi weer plaats, waaraan ditmaal voor het eerst na vele jaren weer eens deelnemen onze oude vrien den Z.A.C. en U.V.V., omdat Quick, Den Haag wegens verplichtingen elders en Frisia in verband met de inderdaad zeer hoge reiskosten ditmaal verstek laten gaan. Moge ons toernooi weer gespeeld worden in de geest van waarachtige sportiviteit,

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1