A. K. O. L. Saint Brieuc - A.F.C. 1-3 Correspondentie Tu/ee opmerkingen 11.00 uur tt.F.C. - D.U/.V. - H 12.20 uur tt.B.S. - Z.A.C. O - 13.40 uur Robur et V/eloci'tas - Zeeburgia 3 15.00 uur U.V.V. - A.F.C. Het programma voor a.s. zondag luidt: Grote voldoening vonden wij in het feit, dat een ere-comité het A.R.O.L.-Tournooi nog meer reliëf gaat verlenen. Dit comité be staat uit de heren: Mr. G. van Hall, Burgemeester van Amsterdam Mr. A, de Roos, Wethouder van Amsterdam A. L. M. Schroder, Voorzitter K.N.V.B, J. J. Egberts, Voorzitter Amateursectie K.N.V.B. D. J. Bessem, Erelid A.F.C. Onze dank voor hun bereidwilligheid. J. T. S. £aatd.te nieuw-i! poelt allen mee, het is voor a.p.c. Wij berichtten reeds, dat Adje van Dijk weer in Nederland is en hier ook zal blijven. We hebben het hem toe komende quantum apenoten uitge-f reikt en zaten intussen zonder Afri kaanse correspondent. Gelukkig vonden we Frits ten Hope onmiddellijk bereid de plane te pak ken en hij schreef ons reeds. Zijn eerste standplaats was Daz-es- Salaam maar na een week trok hij door naar Tanga, waar hij reeds ge voetbald heeft. Kunststuk, zijn faam was hem natuurlijk vooruitgegaan. Met de verzekering, dat hij op deze duizenden mijlen van ons verwijderde plaats met A.F.C. meeleeft, sluit hij zijn vrij lange brief, na ons gevraagd te hebben de jongens van het zevende te bedanken voor het hem geschon ken boek. Daar hij natuurlijk graag post uit Holland ontvangt, vermelden wij hier nog even zijn, inmiddels gewijzigde adres: F. ten Hope, c/o Van Eeghen Maclaine (E.A.) Ltd., Private Bag, Tanga, Tanganyika Territory, East- Africa. J. T. S. Als altijd vertrouwen wij erop, dat veel van het in De Schakel geschre vene, aanleiding mag zijn tot discus sies. Discussies, die A.F.C. verder kunnen brengen. Ongetwijfeld kunnen enkele artikelen hiertoe bijdragen. Twee opmerkingen willen wij gaar ne maken, zonder de pretentie overi gens, dat wij iets belangrijks aansnij den. Met betrekking tot het artikel over A.B.C. stippen wij aan, dat het ons onjuist voorkomt als het sub d ge noemde plan zou worden bereikt met gelden uit het Fonds voor Bijzondere Uitgaven. De aanwas van jongere leden kan inderdaad, zoals Henk van Teunen- broek, Voorzitter van de Jeugdcom missie, in zijn (strenge) artikel aan geeft, voortkomen uit de voorkeur van vele ouders om hun kinderen lid te doen worden van een amateursver eniging. Wellicht is hij, beter dan wij, op de hoogte van deze aanwas bij de semi-prof clubs. Om echter aan al te groot idealisme op dit punt het bestaan te ontnemen mogen we wijzen op het grote ge boorte-overschot van de jaren, on middellijk na de oorlog. Een geboorte overschot, dat bijvoorbeeld de vader landse onderwijskringen voor zeer moeilijk op te lossen problemen stelt. J. T. S. 10

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 10