BRUQimn S. TSaarda Beau geste Si Stilstand is. ADM I N ISTRATI ES igarenmagasijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 «■nr poelt allen mee, het is voor a.f.c. Als U op een avondje zo eens aan waait, neemt U dan een paar plaat jes mee. Buona Sera van Louis Prima heb ben we zelf. Henk Kappel. Tijdens de bijeenkomst van de Af deling Amsterdam van de N.V.B.H.S. op 1 april in de „Poort van Cleve" werd aan ons lid Henk Kappel bij zondere eer betoond. Hem werd de prestatiebeker 1957 1958 uitgereikt op grond van zijn prestaties op het ijs gedurende de z.g. trainingsreis. Henk werd op de vier afstanden t.w. 500, 1500, 3000 en 5000 meter respectievelijk eerste (45.4) eerste (2.28.0), tweede (5.16.0) en zevende (9.18.0). Onze gelukwensen. Rectificatie. Even de agenda 'erbij, vrienden. Ons Tournooi om de Zilveren A.R.O.L.-beker vindt niet plaats op 7 en 14 september, doch op 31 aug. en 7 september. Er staat dan weer een overdekte tribune, zodat het aangenaam toeven zal zijn op onze, als altijd bij het be gin van een seizoen, zo frisse velden. Zilveren Kraai. Ons tweede was niet bij machte deze mooie vogel naar Amsterdam te doen verhuizen. H.B.S. 3 hield hem op het eigen nest tot grote blijdschap van voorzitter Van Hijs- wijk. Jammer was, dat Wessel van der Wiel, die met kunst en vliegwerk naar Den Haag was gehaald, na 10 minuten spelen moest uitvallen. Zijn blessure liet zich nog al ernstig aan zien maar gelukkig wees de foto uit, dat van enkelbreuk geen sprake was. A.P.C. is dank verschuldigd aan dokter Robbie Colthoff van H.V.V. en de Heer Matthijzen van H.B.S. voor de bij dit incident verleende hulp. Frisia. Wij feliciteren deze aloude Leeu wardense vereniging met haar 75ste verjaardag. Ook Frisia zet alle krachten in om de eerste klasse te bereiken. Moge de samenbundeling van krachten bij dit lustrum hiertoe bijdragen. J. T. S. Sportieve plicht van A.F.C. Triest voor Rapiditas. (In twee jaar tijds van klasse een nu naar de derde klas) Zo ziet men wat een sterke club in korte tijd soms wacht. En wie zich daaraan spiegelen, die spiegelen zich zacht Ik tast de goede geest niet aan wanneer ik durf beweren dat 't jammer is dat onze Reds juist nu niet promoveren. Juist door die (af te kloppen) geest zou 't hogerop vastkloppen. Ze zouden hetook qua techniek, beslist een heel end schoppen. Hoe jammer dus dat lift omhoog niet net wat vroeger kwam; men dfinzet tot de eindspurt niet iets eerder ondernam. Nu hoor 'k u zeggen, „jammer" is al vele jaren dood; haal asjeblieft geen ouwe eh koebeesten uit de sloot. Tja ook i k zou die beestjes graag weer in die prutsloot leggen. Temeer omdat zo moeilijk is dat wat ik u wil zeggen. 'k Waag hel er toch op, zelfs al maakt zich wellicht iemand boos. 'k Zou willen zeggen: GOEDE GEEST IS IN EEN TEAM ZO BROOS. Een prima geest bewaart geen ploeg tot in-der-eeuwigheid. Geen team bleef ooit constant, er zijn mutaties op z'n tijd. Die worden weliswaar getest ook op hun goed „moreel", maar, naar het spreekwoord: „voor de kop niet i n de krop of keel". Doch laat ons vurig hopen dat de ploeg van dit seizoen, dit vriendenclubje 't in den geest van thans zal b I ij v e n doen. Dan kan 't niet anders of het zal straks loon naar werken krijgen. Ondanks „de semi-wolken" die ons mogelijk bedreigen. Gewaarschuwd spiegelen we ons; denk aan Rapiditas. En weet u, voor de buitenwacht Lelt slechts de EERSTE KLAS. Dit geldt bij pers als bij publiek. Zelfs Dick van Rijn zegt n Het volgend jaar géén tweede klas in A.V.R.O.'s Sportrevue Waarmee het laatste stukje van 'n traditie gaat verloren. Straks zult ge op een buitenpost de uitslag niet meer horen van d'oude club waar jarenlang uw hart aan is verpand. Tenzij, tenzij -de Goede Geest heeft dit in eigen hand Beloken Pasen, 13-4-'58. B. S. LE MARCHé. Op zaterdag voor Paas zou ik fluiten. De elftallen noemden zich Livro en A.S.S.V., en de strijd zou zich af spelen ergens in de Watergraafsmeer. De eerste speelhelft was uitermate plezierig, met aardig voebal aan weerskanten. Kort na rust werd mij echter van dichtbij de bal hard in het gezicht geschotenReferee op rand van K. O. Bril in 7 delen op weg naar z'n eeuwige rust. Een oog dusdanig beschadigd dat ik mij met de Paas dagen alleen 's avonds naar buiten kon begeven Toen ik later thuis dat „dure Paas-ei" nog even zat te overdenken werd er gebeld. Op de stoep herkende ik een van de aanvoerders van 's middags. Hij greep mijn knuistje en duwde er wat geld in„We hebben even gelapt, mijnheer. U heeft er wel geen nieuwe bril voor, maar we vonden het zo rot voor U. We wilden er ook iets aan doenEn weg was hij weer. Een tikkeltje verbouwereerd stond ik hem in het donker na te kijken Bedankt jongens. Hardstikke bedankt. Niet voor die paar centjes, die wa ren maar bijzaak, maar voor die sportieve geste. Scheidsrechters zijn altijd moeilijke lieden. In het betaalde voetbal zelfs wel eens „centen-diefjes", die zich maar het best zo langzamerhand als Michelin-mannetjes kunnen gaan aandienen, willen zij zich „handha ven" met betrekking tot handhaving der orde. Hoe spijtig dit ook moge klinken, de feiten wijzen het toch maar uit. Voorlopig ben ik blij dat ik met de eenvoudige amateurtjes mag mee lopen. Met hen, die direkt spontaan in je rottigheid willen delen. R. H. MOLENAAR. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 8

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 8