On dit et datjes Ter nagedachtenis B. Jungerius BeGunstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö 7 Nog geen TTet is juni 1940. Langs de kassa van de honkbalclub A.F.C. op de oude IJsclub, loopt een wat te laat gekomen onbekende; met het hoofd zegt hij, dat we geen entrée krijgen en met zijn mond: „Ik ben donateur en ik heet Jungerius". In zijn laatste dagen heb ik me vaak gerealiseerd: Deze kennis making was tekenend voor Jungerius. Eens en ergens had hij besloten, dat A.F.C. een reuze club was. Hij werd vast donateur; later lid. En al had de halve Nederlandse Bank het hem ontraden of waren we zesde klasser geworden, hij had ons zijn critiek zeker niet onthouden en toch, hij was A.F.C.-er in hart en nieren gebleven. Nooit heeft hij zijn best gedaan, iemand te behagen. We hadden hem te nemen, zoals hij was. Toen hij zich inspande, deed hij het voor A.F.C. en A.B.C. en niet voor de schouderklopjes. Als er wat te vertellen was, was hij to the point en kort. Later zaten we tezamen in het Bestuur der A.B.C. Zelfs voor hard werkende medebestuursleden was hij een voorbeeld van activiteit. Niets, maar dan ook niets, was hem te veel. Vaak hadden we verschil van mening. Logisch! Doch we konden er tegen. Totdat het mij in 1949 te erg werd; ik verliet A.B.C. Enkele jaren later deed Bas hetzelfde. We verloren het contact, zoals tot 1949 bestaan had. Enkele jaren geleden begon het Zaterdagmiddagelftal iets te wor den. Enkele sfeerscheppers in dit team hebben daarop aangestuurd. Voordat we beseften, dat het iets werd, had Jungerius het in de gaten. Hij werd supporter, en hoe! Of we nu op de Velserweg, Hoeve Voor land of waar dan ook speelden, Jungerius kwam; op de fiets. Sinds kort was hij in het autovervoer opgenomen. Toen ik onze waardering voor zijn belangstelling uitsprak en hem vroeg waarom, antwoordde hij, dat ons elftal het enige team was, waarin echt voor de overwinning werd gevochten, terwijl het voetbal niet gek was. Gelukkig hebben wij de kans nog gehad, Bas en Mevrouw Jungerius, eenmaal te laten mee-eten. We hopen, dat nog talrijken aan onze tafel genodigd zullen kunnen worden en zullen verschijnen. Maar Jungerius was de eerste en zou de oudste mede-aanzitter zijn gebleven. We heb ben het als eerbewijs bedoeld, hij heeft het als zodanig gewaardeerd. Boven aan 't programma van de voorzitter der A.B.C. stond: Jungerius weer in A.B.C. terug te halenTe laat! Vreselijk jammer, want hij heeft verdiend, dat A.B.C. hem daartoe uitnodigde. Jungerius is heengegaan. Omdat hij niet op de voorgrond trad, zullen velen hem niet missen. Zij echter, die hem kenden, en zij, die een type kunnen waarderen, zullen hem erg missen. Hij was een top van geest kracht, waarvan onze laagvlakte van lauwheid te weinig heeft. Jungerius is heengegaan. Jammer, enorm jammer! Dr. M. VAN DRIEL. Wfeddingbells deze maand voor Puck Settels en Chris Schroder. Zij verloofden zich op 6 april j.l., aldus de stap zettende, die leidt naar de verbondenheid. Chris is de gloednieuwe kapitein van het derde, maar speelt al jaren een grote rol in de lagere K.N.V.B.- teams. Puck steunt hem bij de be oefening van zijn geliefde sport door haar aanwezigheid en, eerlijk, dat doet ons deugd. Puck en Chris van harte gefelici teerd. Wel weddingbells voor Rody Hoorn en Elkan Pais, die op 1 mei in het huwelijk treden. Het interieur van hun nieuwe, te Naarden staande woning mocht ik U bij een vorige gelegenheid al enigszins beschrijven. Rody heeft haar plaats aan de A.F.C.-tafel (piano) al gevonden. Wij hopen haar nog menigmaal te be groeten. Aan dit echte echtpaar ook onze gelukwensen. Coen. Het heeft er met Coen Colijn even niet best voorgestaan. Een geheim zinnige aandoening scheepte hem op met abnormaal hoge koortsen. Ge lukkig is Coen weer herstellende en al zal er dan voorlopig van voetballen geen sprake zijn, hij is er binnenkort toch weer bij. Loukie. Ik mocht U een vorige keer ver halen van de buitengewone conditie der zaterdagspelers; Louk Woudstra vormt het sprekende bewijs. Zijn schedel is van een dergelijke con structie, dat hij aan een op zichzelf nogal ernstig ongeval slechts een hersenschudding en een deukje over hield. Binnen niet al te lange tijd kun nen we hem weer op onze velden begroeten. Watergraafsmeer III. In 1956 werd een wedstrijd tussen ons derde elftal en Watergraafsmeer III in niet al te beste verstandhou ding gespeeld. Op initiafief van Karei Bussink, toen aanvoerder van Watergraafs meer, werd na de returnmatch aan onze aanvoerder Karei Brand een fraai uitgevoerd vaantje aangeboden, dat nog steeds ons clubhuis siert. Het elftal, dat (tegen elkaar) de beste prestatie levert mag het vaan tje een jaar in bezit houden. Inmiddels degradeerde Water graafsmeer III naar de afdeling en kon de krachtmeting niet meer plaats vinden. Hoe het nu verder moet Karei Brand lost dit wel op. Ik wilde U slechts de geste in herinnering roepen. Ander Shirt. Na een aantal selectie-wedstrijden werden onze mannen Henne Bos kamp, Paul Meijer en Hubert Briedé in het Amsterdamse Amateur-elftal gekozen. Hubert als reserve voor de Watergraafsmeerkeeper Van 't Kruijs. Henne en Paul speelden op 12 april tegen Düsseldorf een goede partij. Tip. Dames, even aandacht. Otto van der Heul en zijn Berta wonen nu op de Hobbemakade 115, d.w.z. recht tegenover hét Clubhuis van Amstel's Roeivereniging. Als Joop Bakker de gordijnen 's maandags openlaat kan Berta U (desgewenst telefonisch) precies ver tellen, wie wel en wie niet aanwezig is. Paastournooi. Onze bijzonder actieve clubavond commissie heeft een mooi klaverjas- tournooi in elkaar gezet. Alle veertig deelnemers, benevens de drie com missieleden gingen met een Paas- brood naar huis. Vooral Mevrouw De Bie, die haar drie mannen had ingezet, zal tevreden zijn geweest. Voor de statistiek: Wim Würster was nummer één, de voorzitter tiende en Igor Shevtzoff acht-en-riertigste. Pick-TJp. Hein Timmerman heeft het Be stuur ervan weten te overtuigen, dat er beslist een nieuwe pick-up bij de geluidsinstallatie moest komen. Rein Akkerman wist er één, met drie snel heden nog wel. Nu kunnen we naar de muziek luisteren zonder telkens, om de drie minuten, de plaat te moeten om draaien. Alhoewel dit voor mij per soonlijk toch ook wel zijn aangename kanten had.

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 7