Van Cs j.h. esseR De Jeugd BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN poelt allen mee, het is voor a.f.e. Het Internationale Blauw Wit Jeugdtoernooi. Voor dit tournooi ontvingen wij wederom, als enige amateurver eniging, de vererende uitnodiging tot deelname. Het tournooi zal der tra ditie getrouw gehouden worden op de beide Pinksterdagen (25 en 26 mei). Blauw Wit zal wederom vele bui tenlandse gasten ontvangen en der halve verzoeken wij de ouders van de spelers, alsmede onze leden de Heer P. Vaal, Legmeerplein 14, tel. 81411, op te willen geven, indien U één van de deelnemers onderdak wilt ver schaffen. Het gaat hier om spelers, die de Nederlandse taal (A.D.O. en P.S.V.), Engels (West Bromwich Albion), Frans (Genève) of Duits (Duisburg, Düsseldorf en Luzern) spreken. Gaarne zal de Jeugdcommissie op het voetbalveld grote successen zien behalen door de A.F.C.-spelers, die zich hiervoor dan ook reeds aan het voorbereiden zijn. Wij hebben echter ook een goede naam als het gastvrij heid betreft! De ouders en leden zou den ons zeer verplichten door hun huis tijdens het Pinksterweekend voor de gasten van Blauw Wit open te stellen. Uw opgave gelieve U vóór 30 april in te zenden. Met de even tueel vermelde voorkeur (taal, etc.) zal zoveel mogelijk rekening gehou den worden. Resultaten. De competitie-resultaten van onze Junioren-elftallen blijven matig. Nu de training voor alle jongelui weer mogelijk is, verwachten wij echter een groter uithoudingsvermogen en wat meer enthousiasme. Dit ont breekt bij vele spelers nogal eens. Junioren B 1 verloor daardoor tegen Watergraafsmeer (voor de eerste maal dit seizoen). Wij waren welis waar zeker niet zwakker, maar voor al in de eerste helft was het een lauwe vertoning. Wij hebben echter nog evenveel verliespunten als onze concurrenten, zodat wij de kans nog in eigen hand hebben. Overigens was dit een kostbare nederlaag, daar de Junioren B 1 het balletje, opgegooid door het zaterdag elftal, opnamen en de strijd om het beste competitie-resultaat willen aan binden. Ook de „Zatten" leden een onverwachte nederlaag (10 op 12 april), zodat beide elftallen vijf ver liespunten hebben. Laten wij ons best doen, jongens en pogen door over winningen in de competitie deze weddenschap te winnen. Anders zou het wel eens een negatieve strijd kunnen worden, n.l. hopen op het falen van de „Zatten" en daar is de vereniging niet mee gediend. (Zo is dat. Red.). Wij blijven nog even bij de Junio ren B 1, daar zij deelnamen aan het eerste tournooi voor onze jeugd dit seizoen, n.l. het tournooi van Quick te Den Haag. Er is aardig gespeeld en het was jammer, dat wij in de wedstrijd tegen Quick niet kregen, wat wij verdiend hadden. Door de 32 overwinning kwam Quick in de finale en won de beker. Wij dien den met Kampong uit te maken, welke vereniging in de eindstrijd om de derde en vierde prijs mocht spelen. Na drie series strafschoppen viel pas de beslissing, helaas niet in ons voordeel (33, 33, 12). De Welpen. Op Tweede Paasdag startten onze welpen voor het eerst dit voorjaar met een opluisteringswedstrijd tijdens het V.V.A.-jeugdtournooi. Na een aardige wedstrijd verlieten A.F.C.-ers en V.V.A.-ers het veld zoals ze de strijd ook begonnen waren: 00. Jubileum. Bij die welpenwedstrijd werd (stil letjes) een jubileum gevierd: De Heer M. de Granje was toen n.l. precies vijftien jaar leider bij één onzer jeugdelftallen. Op Tweede Paasdag 1943 waren het jongens van 13 jaar, thans waren het de welpen. Voorwaar een jubileum, dat er zijn mag. Be stuur en spelers complimenteren hem van harte met dit record en zijn hem dankbaar voor de in die 15 jaar in zo ruime mate aan de A.F.C. bewezen diensten. Afschrijven. Wij lezen de laatste tijd veel op wekkingen, bij onze zusterverenigin gen A.B.C. en A.C.C. de zomersporten honkbal en cricket te gaan beoefenen. Ook de Jeugdcommissie is enthou siast over het beoefenen van deze sporten tijdens de zomermaanden, hetgeen de voetballers tijdens „de stille periode" niet alleen fit houdt, doch tevens de „honger naar de voetbal" in het najaar tot gevolg zal hebben. De Jeugdcommissie consta teert de laatste weken echter ook meer afschrijvingen. Wij verzoeken de spelers, dit afschrijven zoveel mogelijk te beperken. Mocht dit in enig verband staan met de zomer sporten, dan zal het redelijk zijn, indien men voor de keuze staat: cricket, honkbal of voetbal competi tie-wedstrijd, deze keuze naar eigen voorkeur te bepalen. Het komt ons echter als onjuist voor af te schrij ven voor een voetbalwedstrijd voor de deelname aan de training voor een zomersport. Ook de „zwarte lijst" diende helaas weer in „ere" te worden hersteld. De Jeugdcommissie heeft besloten jongens, die de rest van dit seizoen zonder afschrijving wegblijven, van verdere wedstrijden uit te sluiten. Jeugdtournooi. Tenslotte willen wij besluiten met ons A.F.C.-Jeugdtournooi, hetwelk op Hemelvaartsdag, 15 mei a.s. ge houden zal worden. Wij hopen niet alleen op mooi weer, doch verwach ten tevens vele A.F.C.-ers om de verrichtingen van onze Junioren A 1 en B 1 gade te slaan en hen met aan moedigingen te steunen bij de strijd om de wisselbekers. H. VAN TEUNENBROEK. PERSONALIA. TAe Heer P. van Vliet, de enige nog in leven zijnde oprichter van ons 63-jarig A.F.C. vierde deze maand zijn tachtigste verjaardag. De Heer Eef Cornelissen, volgens sommigen onze echte Nestor, vierde dezer dagen zijn 50-jarig huwelijks feest. Vanzelfsprekend feliciteerde A.F.C. de beide Heren en Mevrouw Cornelissen met deze heuglijke data. DANK. Wij danken al die A.F.C.-ers, die ons verblijdden met een mooie fruit mand (voor Coen) en bloemen (voor Zija). Ik ga redelijk vooruit. Kenne lijk brengt mijn ziekte een aantal ongemakken mee, die nog overwon nen moeten worden. Ik hoop U allen gauw persoonlijk de hand te kunnen schudden. ZIJA en COEN COLIJN. heR,enqiMCht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 4

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 4