Resultaten van de groene velden ONS VIERDE IN OPMARS poelt MLen mee, het is voor a.f.c. "2 Ons vierde team heeft de laatste plaats verlaten, doch heeft nog steeds meer verliespunten dan de naaste concurrent Zaandijk 3. Henk Huisman vertrouwt, dat de zaak voor elkaar komt. Als wij het vierde moreel steunen dan ben ik daar ze ker van. Het tweede staat vandaag een punt voor op de naaste concurrenten. De beide volgende zondagen (20 en 27 april) zullen de beslissing brengen. Er voor gaan lijkt mij de leus. En dan het eerste. Als we eens zus en als we eens zo, misschien dat danNakaarten helpt echter niet. Er is vanaf het begin van het seizoen niet op een kampioenschap gemikt. Wel echter op plezier in het spel als zodanig en dat is er geweest. Het eerste team is altijd het veld inge gaan met winstkansen en dat moet plezierig werken. Het derde heeft de tweede plaats moeten overdoen aan T.O.G. 2 maar kan nog terugkomen. De andere teams gaan rustig door. Het vijfde en de Zatten hebben een steek laten valen maar zijn nog lang niet kansloos. Gemiddelden. Het gaat er zo langzamerhand om spannen in deze onderlinge wedijver. Inmiddels hebben de Zatten, het tweede en het vijfde zich van de andere afgescheiden. Daar de resultaten van deze andere elftallen ook lang niet slecht zijn wordt ons algemeen gemiddelde ook weer hoger opgetild. v.m. Het Tweede 1.64 (1.59) Zaterdagelftal 1.50 (1.63) Het Vijfde 1.46 (1.44) Het Derde 1.27 (1.38) Het Eerste 1.25 (1.12) Het Zevende 1.— (1.11) Het Zesde 0.70 (0.71) Het Vierde 0.46 (0.18) Het Tweede is dus de Zatten ge passeerd. De spanning blijft er ech ter in, als we weten, dat de te be reiken gemiddelden nu zijn, respec tievelijk 1.72 en 1.70. (vervolg Van de brug) 250 wedstrijden voor het eerste elftal van HPC heeft gespeeld. Is dit al een grote prestatie, nog een veel merkwaardiger record staat op Hein's naam. Hij heeft n.l. de laat ste 215 wedstrijden van HFC alle meegespeeld. Bij de welverdiende hulde aan deze sympathieke sports man bij uitnemendheid heeft AFC zich natuurlijk gaarne aangesloten. Hein, nogmaals proficiat en blijf nog lang een sieraad voor je club. HENK KAPPELHOFF. Enfin volgende maand weten we veel meer. Sinds de vorige vermelding speel den onze senioren 20 wedstrijden met de volgende resultaten: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 20 11 2 7 24 32^t4 Het totaal is derhalve: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. 104 53 16 35 122 278—222 A.F.C. 2 15 12 1 2 25 53-15 N.F.C. 2 15 11 2 2 24 49-16 J.O.S. 2 15 10 2 3 22 46-22 Swift 2 15 7 2 6 16 26-36 D.V.A.V. 2 15 6 2 6 14 32-29 Bij het schrijven van dit verslag gaan mijn gedachten eerder uit naar de toekomst dan naar het verleden. Want nog slechts vier wedstrijden scheiden ons van het einde van deze competitie en als wij nu de stand bekijken, vinden wij het tweede elftal aan de kop, op de voet gevolgd door J.O.S. en N.F.C., beide met één punt achterstand. Vooral de twee komen de wedstrijden zijn van het aller grootste belang, n.l. J.O.S. 2 uit en N.F.C. 2 thuis. Alle spelers van het tweede elftal rekenen er dan ook op, dat bij deze wedstrijden een groot aantal A.F.C.- ers „morele" steun zal geven. Om nu nóg even op het verleden terug te komen: Voordat wij tegen A.P.G.S. aan traden, waren wij eerst de gast van „Maison Leeser". Na het drinken van een kopje koffie, hield de Heer Van Nek een praatje, waarin hij alle spelers de revue liet passeren en ieder kreeg te horen, wat hij in de afgelopen wedstrijden fout had ge daan. In de wedstrijd tegen A.P.G.S. zou dit niet meer mogen gebeuren. Tijdens de wedstrijd was de wil bij ons wel aanwezig; het viel vooral vóór de rust niet mee om deze wil om te zetten in daden. Onze voor hoede combineerde er lustig op los en vooral onze rechtervleugel was zeer actief. Zo gauw echter het doel in zicht kwam, wilde het niet meer lukken. De ruststand was dan ook 0—0. Na een injectie van trainer Van Dam, liep het in de tweede helft ge lukkig weer beter; Wessel v. d. Wiel nam twee doelpunten voor zijn reke ning, terwijl Ben Tromp nummer drie achter de doelman deponeerde. Als tweede wedstrijd stond op het programma A.W. thuis. Bij deze wedstrijd moest helaas Wessel v. d. Wiel verstek laten gaan, deze had n.l. tijdens het H.B.S.-tour- nooi het ongeluk zijn enkel dusdanig te blesseren, dat wij het voor de rest van het seizoen misschien wel zonder deze befaamde schutter zullen moe ten stellen. Wessel, vanaf deze plaats nog een spoedig geheel herstel toegewenst. Van deze wedstrijd tegen A.W. is weinig te vertellen, alleen durf ik rustig te schrijven, dat dit één van onze slechtste wedstrijden is geweest. Voor het eerst sinds maanden kwa men wij vrij snel met 10 achter te staan en dit was voor velen het sein om maar te gaan praten en het voetballen te vergeten. Ben Tromp vond het gelukkig noodzakelijk om de rust met een ge lijke stand in te gaan. In de tweede helft werd er van onze zijde iets beter gevoetbald, maar doelpunten bleven lang uit, totdat onze nieuwe midvoor Chris de Looper met een hard schot de stand op 21 wist te brengen. Vanzelfsprekend v.ond onze achterhoede het niet nodig om deze voorsprong af te staan en met Joop Link en Lodie Jolink aan het hoofd werd deze overwinning veilig gestéld. R. AKKERMAN. Helaas kan ik U deze eerste maal dat ik in de Schakel schrijf, niet zulke goede berichten brengen. Eén punt uit twee wedstrijden 2 goals voor en 4 tegen. Op 30 maart speel den wij dan na 8 weken afkeuringen tegen S.D.W. 2 met een verzwakt elftal. Voor de rust ging alles nogal goed. Jaap Hartog wandelde door de S.D.W.-verdedigjng heen en maakte met een mooi schot 1-0. Met deze stand ging de rust in, maar hierna kwam S.D.W. terug met de sterke wind in de rug. Onze achterhoede kwam, zoals de laatste wedstrijden reeds meer het geval was geweest onder grote druk te staan en na 11 werd het zelfs 1—2 en 13. In de voorhoede wilde het niet lukken on danks enkele goed opgezette aan vallen. Op Tweede Paasdag moesten we naar Neerlandia 2 dat in de gevaar lijke zone verkeert; een zware wed strijd dus voor ons. Met twee oude bekenden weer in ons midden André Postmaa en Harry Smit gingen we met 10 man beginnen. Tot aan de rust ging alles goed en bleef het dus 00. Na half-time waren we compleet en met 11 man gingen we met goede moed verder. Ineens ging Jaap weer wandelen en was het 10 voor ons. Met Harry Smit als uit blinker in de achterhoede werd er goed verdedigd, maar tegen het doel punt van Neerlandia was door onze achterhoede niets uit te richten 11. Zo kwam het einde en hadden we beide wat ons toekwam. De stand van ons derde luidt, bijgewerkt t/m 13 April; 1. Spartaan 3 15 10 4 1 24 37-19 2. T.O.G.2 13 9 1 3 19 42-v3 3. A.F.C. 3 15 8 3 4 19 48-29 4. R.K. A.V.I.C. 14 8 1 5 17 42-34 CHRIS SCHRÖDER.

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2