On dit et datjes Jaarfeest Bequnstiqinq van onze aövetJteeuöeRS, houöt öe schakel in stanö George Jurriaans. Enige tijd geleden werd in deze zelfde rubiek opgemerkt, dat de vermeldingen van diploma's, promo ties e.d. in sommige maanden halve Schakels zouden eisen en dat der halve deze vermelding niet zou kun nen plaats vinden, behalve Hier is weer zo'n uitzondering. George Jurriaans, back van het derde en in noodgevallen van het vierde elftal, slaagde voor het eindexamen van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Op zichzelf is dit feit geen aanlei ding om opname in deze rubriek te rechtvaardigen. De wijze, waarop, (en ik doel hier speciaal op de financiële consequen ties van deze iStudie), George dit doel bereikt heeft, dwingt ons aller respect af. Nu nog het Staatsexamen en dan Leuven of Luik, wat is het ook weer? Hoe het zij, George, veel succes. Havana. We blijven bij George en vermel den hier nog even, dat hij in het bezit is gekomen van een achterneef, zoon van Toos en Jan van der Weide (jeugdleider). Het is hier niet de plaats om de complicaties voor de geboorte van Hans uit de boeken te doen. Wel geeft de gedachte aan een en ander onze gelukwensen een bijzon dere nadruk mee. Toos en Jan, van harte gefeliciteerd. Naar Leeuwarden. Op 27 april gaan we weer eens naar Leeuwarden. Met H.B.S. en Z.A.C. werden we door Frisia uitge nodigd deel te nemen aan het dan te organiseren tournooi. Deze invi tatie werd met graagte aanvaard en wie zich nog de trip naar Leeuwar den van een jaar of tien geleden herinnert, zal deze graagte kunnen begrijpen. We hopen alleen, dat we de reis in een autobus met volkomen gave stuurinrichting zullen kunnen maken. Service. De diensten, welke een elftalcom missie aan een vereniging bewijst zijn (vervolg De Siem) Naamloos wist hij, geleid door de lucht van de smidse, zijn dorp te bereiken. Als een eenvoudige hoef smid zou hij verder leven. Zijn ver stand, dat volkomen parallel liep met zijn voetbalvirtuositeit, had hem ge leerd Simon te preferen boven „de Siem". Aldus Woodhouse. KAKIE. alom bekend en toch moeilijk te defi niëren. Onze huidige keuzeheren geven c}it jaar leiding aan een aan tal elftallen, dat kans heeft gezien om, althans tot op de dag van van daag, het algemeen gemiddelde van de A.F.C. te brengen op 1.17, ver boven A.P. derhalve. Alle eerbied dus. Geen moeite is deze commissie te veel om het goede doel te bereiken. Nu pas weer hebben zij ingesteld het geestig naar huis brengen der spe lers, waar dan ook vandaan. Cor Kerker heeft het spits afgebeten. Een der afgelopen nachten pikte hij om een uur of drie een eerste-elftalspeler op en bracht hem naar huis. De naam van deze speler zullen we niet noemen, maar hij voelt zich nu in het binnentrio beter thuis dan op de linkervleugel. Deze tocht is bijzonder goed ver lopen en er is een geregelde dienst ingesteld. Voorlopig slechts ten dienste aan de spelers van het tweede, vierde vijfde en het zaterdag elftal, zulks gezien de posities, die deze elftallen innemen. Genoemde spelers kunnen dus Cor bellen voor weekse gevallen. Harry of Atie Scheepstra, die ook kan rij den (de eerste keer meteen geslaagd) staan tijdens de weekends ter be schikking en Henny Weverink ver zorgt de interlocale verbindingen. A.R.O.L.-Tournooi. Voor ons jaarlijkse, grote amateur- tournooi, dat voor de 36ste maal wordt georganiseerd, werden de vol gende verenigingen uitgenodigd: H.F.C., H.B.S., D.W.V., Robur et Velocitas, U.V.V., Z.A.C. en Zeebur- gia. Nog niet alle clubs aanvaardden de uitnodiging definitief. Het tournooi wordt gehouden op de zondagen 7 en 14 september a.s. Van Verre. Eindelijk mochten we weer eens een teken van leven van onze goede, oude vriend Frans Heineman ont vangen. Uit zijn brief lichten we het volgende: „Hartelijke groeten aan alle bekenden en vrienden en doe me nou eens een lol en wordt, als de andere elftallen het niet kunnen, met de Zatten kampioen. Hoop, dat ik t.z.t. nog een plaatsje in dat team kan vinden." Frans, mede namens de rest van de Zatten kan ik je mededelen, dat wij ons uiterste best zullen doen. Intussen wenst A.F.C. Emmy en jou het allerbeste. Gelukwens. Het lijkt mij gepast op deze plaats onze vrienden Mary en Sieg Kins- bergen en hun zoontje geluk te wen sen met de bijzonder goede afloop van het hun overkomen ongeval, mestal kan men het over de kop slaan van een auto niet zo levend(ig) navertellen, als zij het nu doen. Moeilijkheid. Captain Cees steekt mij met de aan hef van zijn artikel aardig in de moeilijkheden. Maar laat mij U de zaak uitleggen. Om te voorkomen, dat U deze maand weer met de neus in een Schakel van zes pagina's gedrukt zou worden, heb ik alle aanvoerders het hen welbekende, gedrukte kaartje gestuurd met daarop vermeld: „On danks de schaarste aan wedstrijden toch graag een verhaal van minstens 150 woorden". En alleen op het kaartje aan de captain van het eerste elftal heb ik geschreven" de groeten aan Gerda", zijn echtgenote. Nu vraag ik slechts, hoe moet ik de vrouwen en verloofdes der andere aanvoerders in de ogen kijken als ze hiervan horen en hoe leg ik mijn eigen vrouw uit, waarom ik nou uit gerekend zo nodig de groeten moest doen aan Gerda en niet aan Trui of Loes of aan allemaal. Enfin, de rug is breed. J. T. S. Het op 1 maart j.l., in het Minerva- paviljoen, georganiseerde feest mag over het algemeen geslaagd worden genoemd. Over „voor twaalven" niets dan goeds. Wij kunnen niet beoordelen of het gezelschap Cees de Lange, dat bestaat uit de dames Frangoise Annabelle, Miep Last en Millie Scott en de Heren De Lange, Rijk de Gooijer, Johnny Kraaykamp en het Cocktailtrio o.l.v. Ad van der Gein, zichzelf deze avond overtrof, maar het gebodene ging ver boven onze verwachtingen uit. Menigeen verzekerde mij in jaren niet zo te hebben gelachen. En ja, toen kwam het gedeelte „na twaalven". Men heeft zich zeer ge amuseerd. Zowel in de boven zaal, bij de overigens maar matig geïnte resseerde band, als beneden bij de pianomuziek en het paardenrennen. De tombola was een beetje arme tierig, niet eens zo zeer wat betreft de kwaliteit. De hoeveelheid prijzen, die toch nog een waarde van om en nabij 300.vertegenwoordigde, was echter te klein. De P. en P.C. dient zich, wat dit onderdeel betreft te revancheren. Overigens heeft deze Commissie zich nog zeer zenuwachtig moeten maken, vanwege het feit, dat nog geen 300 A.F.C.-ers dit Feest be zochten. De vele introducé's moesten het bezoekersaantal op een dragelijke hoogte brengen. Enfin, we gaan stug door en ma ken ons reeds weer gereed voor de volgende keer. J. T. S. 7

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 7